To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny! Mimo, iż tarnogórzanie dwukrotnie gonili wynik, to ostatecznie odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem w meczu 11. kolejki trzeciej grupy III ligi Gwarek pokonał w Bielsku-Białej tamtejszy BKS Stal 3:2 (1:1), podtrzymując tym samym zwycięską serię meczów na wyjeździe. Na bramkę Jacka Jarnota odpowiedział w pierwszej połowie Dawid Jarka. W drugiej połowie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził strzałem z rzutu karnego Marcin Czaicki, ale i na jego trafienie odpowiedzieli goście, konkretnie uderzeniem z dystansu Grzegorz Fonfara. Zwycięstwo Gwarkowi zapewniła bramka Sebastiana Pączko w samej końcówce meczu.

Zdjęcia z meczu: (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Wydanie sportowe TVP 3 Katowice (materiał od 04:00): TUTAJ.

Swój pierwszy, październikowy mecz Gwarek rozgrywał w Bielsku-Białej. Areną sobotnich zmagań był Stadion Miejski, na którym swoje mecze rozgrywa także I-ligowe Podbeskidzie. Dla tarnogórzan wizyta na chyba najładniejszym obiekcie w naszej grupie III ligi była czwartym wyjazdem w sezonie 2017/2018. Co ważne, Gwarek jako jedyny zespół w III lidze nie przegrał meczu wyjazdowego. Dla gospodarzy był to mecz numer cztery w roli gospodarza. Kibice gospodarzy nie oglądali do tej pory zbyt wielu bramek na Stadionie Miejskim w meczach BKS-u, aż do dzisiaj…

Już pierwsze minuty meczu zwiastowały szybki i pełen emocji mecz. Lepiej zaczęli go goście, którzy w 5′ minucie meczu stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia gola. Dośrodkowana piłka z rzutu wolnego przez Sławomira Pacha trafiła do znajdującego się w polu karnym rywala Sebastiana Pączko, ale uderzenie naszego skrzydłowego poszybowało nad bramką BKS-u. Gospodarze pierwszy raz gościli w polu karnym Gwarka w 13′ minucie, jednak od razu udokumentowali go golem. Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Marcin Czaicki. Z silnym strzałem zawodnika gospodarzy nie poradził sobie najlepiej bramkarz Gwarka Andrzej Wiśniewski, któremu przy interwencji piłka wyskoczyła wprost pod nogi nabiegającego Jacka Jarnota, któremu nie zostało nic innego jak posłać piłkę do bramki. Gwarek ruszył do odrabiania strat, a kolejne minuty pokazywały, że sportowa złość tarnogórzan już za niedługi zamieni się w zdobycz bramkową. Stało się tak w 28′ minucie meczu. Koronkowa akcja tarnogórzan kończy się podaniem znajdującego się w polu karnym Grzegorza Fonfary do Dawida Jarki, a nasz najskuteczniejszy zawodnik ładnym, mocnym strzałem doprowadza do wyrównania. Po tej akcji na boisku istniał już tylko Gwarek, jednak kolejne akcje gości, chociaż ładne i dokładne, nie przyniosły zmiany rezultatu. Bardzo aktywny był na placu Sebastian Pączko, który swoimi strzałami niejednokrotnie nękał bramkarza BKS-u Krzysztofa Kozika. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, który jednak nie miał szans dotrwania do końca meczu.

Druga połowa zaczęła się jednak po myśli bielszczan, którzy w pierwszej połowie wyraźnie swoich kibiców zawiedli. Dopisało im, tak jak przy pierwszej bramce – szczęście. Piłkę we własnym polu karnym dość niefortunnie ręką odbił Adam Dzido, więc sędzia zawodów Kacper Hołojda wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Marcin Czaicki i BKS ponownie objął w meczu prowadzenie. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, bowiem już parę minut po objęciu prowadzenia mogli go podwyższyć. Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę Mariusza Sobali, a następnie odbiła się od słupka. Dla odmiany to pierwsza, groźniejsza akcja Gwarka w drugiej połowie przyniosła im gola wyrównującego. Ok. 25 metrów przed bramką Kozika piłkę otrzymał Grzegorz Fonfara. Pomocnik Gwarka przyjął sobie dokładnie futbolówkę, a następnie oddał mocny strzał, z którym bramkarz gospodarzy sobie nie poradził. Piłka przełamała ręce bielskiego golkipera i na tablicy wyników w 63′ minucie ponownie pojawił się remis. Przełomowy moment dla wyniku meczu miał miejsce w 88′ minucie. Rozgrywający naprawdę dobre zawody Sebastian Pączko przeprawił się po prawej stronie boiska przez obronę gości i następnie dośrodkował w pole karny tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Kozika. O tym, że nie był to dziś najlepszy mecz jeśli chodzi o formacje defensywne obydwu zespołów mogliśmy się właśnie przekonać na dwie minuty przed końcem. Gdy wydawało się, że dośrodkowanie Pączki pewnie złapie interweniujący na murawie Kozik, wstrzelona piłka jakimś cudem przełamuje ręce bramkarza gospodarzy i ku ogromnej uciesze zawodników Gwarka wpada do siatki. Po tej sytuacji obydwie drużyny miały jeszcze po jednej sytuacji bramkowej, jednak bramka jednego z zawodników meczu, czyli Sebastiana Pączko była na wagę zwycięstwa.

Tym samym nasza drużyna odniosła drugie zwycięstwo na wyjeździe, a co godne podkreślenia – już szóste w sezonie. Dobry mecz ostatecznie padł łupem przyjezdnych, którzy kolejny raz pokazali, że jak na beniaminka, trzeba przed tarnogórzanami chylić w III lidze czoła. Kolejne trzy punkty spowodowały, iż Gwarek awansował w ligowej tabeli na trzecie miejsce. Miano najlepszego strzelca ligi dzięki swojej kolejnej zdobytej bramce utrzymał natomiast Dawid Jarka. Obydwie drużyny nie mogły zagrać dziś w swoich najmocniejszych składach. W drużynie gospodarzy zabrakło kontuzjowanych Damiana Zdolskiego oraz Kamila Karcza, a w zespole Gwarka nadmiar żółtych kartek wykluczył z gry Mateusza Śliwę, natomiast kontuzję w dalszym ciągu leczy Michał Bobryk.

BKS STAL BIELSKO-BIAŁA – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:3 (1:1)

1:0 – Jacek Jarnot 13 min.

1:1 – Dawid Jarka 28 min.

2:1 – Marcin Czaicki (karny) 50 min.

2:2 – Grzegorz Fonfara 63 min.

2:3 – Sebastian Pączko 88 min.

żółte kartki: Zakrzewski, Sobala (BKS) oraz Pączko (Gwarek)

sędzia: Kacper Hołojda (Dolnośląski KS)

widzów: 200

BKS: Kozik – Kareta, Radomski, Bezak, Zakrzewski, Pielichowski (73′ Ferfecki), Caputa (76′ Czekański), Czaicki, Sobala, Pieczur, Jarnot. Trener: Dariusz MRÓZEK

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Curyło, Jarka (86′ Stanik), Fonfara (90′ Timochina), Konieczny, Pączko, Pach, Sikora (64′ Górka), Cymerys. Trener: Krzysztof GÓRECKO