Ponad 700 km. w obie strony przemierzy w sobotę drużyna Gwarka Tarnowskie Góry. W drugiej kolejce rozgrywek III ligi grupy trzeciej, tarnogórzan czeka najdalszy wyjazd piłkarskiej jesieni. O kolejne ligowe punkty zespół Gwarka powalczy z reprezentantem ziemi lubuskiej – Falubazem Zielona Góra.

 

Gospodarze sezon ligowy 2017/2018 zaczęli od zwycięstwa. Na inaugurację rozgrywek pokonali u siebie wyżej notowany Ruch Zdzieszowice 1:0, po bramce w ostatnich minutach meczu Wojciecha Zawistowskiego. Zdobywca zwycięskiej bramki nie dotrwał do końca meczu, bowiem w 86′ minucie meczu, czyli dwie minuty po zdobyciu bramki, w skutek czerwonej kartki musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Wynik meczu się jednak nie zmienił i Falubaz sprawił swoim kibiców niemałą niespodziankę, zgarniając na początek trzy punkty w meczu z jednym z kandydatów do końcowego zwycięstwa w lidze. Nazwę „Falubaz” klub z Zielonej Góry przyjął w 2015 roku, po spadku drużyny z II ligi. Wcześniej występowali oni pod nazwą Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego. Następny sezon dla klubu również oznaczał spadek, tym razem jednak do IV ligi. Po jednorocznym pobycie na tym poziomie rozgrywkowym udało się z powrotem awansować do grona III-ligowców. Obecny sezon jest drugim z kolei na tym poziomie rozgrywkowym. Trenerem sobotnich gospodarzy od grudnia 2015 roku jest pan Jarosław Miś. O tym, że Zielona Góra żyje sportem wiemy nie od dzisiaj. Również pod nazwą „Falubaz” występuje drużyna Ekstraligi Żużlowej, brązowi medaliści sezonu 2016, natomiast męska drużyna Stelmetu Zielona Góra to mistrzowie Polski w koszykówce.

 

Drużyna z Tarnowskich Gór jest już po swoim pierwszym meczu w III lidze. Remis uzyskany z dużo bardziej doświadczonym zespołem Pniówka Pawłowice jest dobrym wynikiem przed sobotnim starciem w Zielonej Górze. Tarnogórzan czeka w sobotę najdłuższa podróż w terminarzu jesiennych gier. Dla wielu z naszych młodych zawodników tak daleki wyjazd będzie szansą pokazania się na tle zawodników z innych rejonów naszego kraju. Domowy mecz z Pniówkiem był jedynym spotkaniem w pierwszej kolejce trzeciej grupy III ligi, w którym zwycięzca nie został wywołany, a drużyny podzieliły się punktami. Nasza drużyna do Zielonej Góra uda się z jedną absencją kadrową. Nieobecność w pierwszym meczu ligowym Alexandra Mrozka spowodowana chorobą, przełoży się także na najbliższe, wyjazdowe spotkanie tarnogórzan. Pod znakiem zapytania stoją także występy dwóch nowo pozyskanych przez Gwarka zawodników. Zarówno Michał Bobryk, jak i Jakub Dyląg z pewnością są brani pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni mecz przez trenera Gwarka, Krzysztofa Górecko. Mimo tego beniaminek rozgrywek ma w swoich szeregach mocną broń w postaci doświadczenia. Występować na boiskach Ekstraklasy jak Dawid Jarka czy Grzegorz Fonfara to marzenia młodych zawodników Falubazu. Odnotujmy, iż średnia wieku kadry Falubazu to… 22 lata!

 

Dla Gwarka będzie pierwszy pojedynek z zespołem z Zielonej Góry w swojej historii. Początek meczu na stadionie przy ul. Sulechowskiej w sobotę o godzinie 16:00. 

1 komentarz

  • Fanatik 11 / 08 / 2017 Reply

    Mecz z „Klubem Myszki Miki” ;(

Dodaj komentarz