Po tygodniu odpoczynku Gwarek Tarnowskie Góry wraca do III-ligowego grania. W nowy miesiąc nasza drużyna wchodzi z dużymi nadziejami na kolejne zdobycze punktowe. Będzie o co walczyć, albowiem w maju nasza drużyna rozegra aż siedem meczów ligowych i to właśnie skuteczność naszej drużyny w maju będzie mieć duży wpływ na finisz sezonu 2020/2021. Rywalizację w nowym miesiącu tarnogórzanie rozpoczną od wyjazdowej wizyty w Gaci, a więc zaledwie o kilka kilometrów dalej niż podczas wyjazdy kończącego ligowe granie w kwietniu.

 

Drużyna Foto-Higieny Gać jest jedyną drużyną na rozkładzie wiosennych meczów tarnogórzan, która przez meczem z Gwarkiem nie zanotowała ligowej pauzy. Jest to oczywiście pokłosie tego, że to właśnie ekipa trenera Krzysztofa Górecko w poprzednim tygodniu odpoczywała od grania, ale dzięki temu drużyna sobotnich gospodarzy w tym momencie znajduje się w rytmie meczowym. Nasi rywale przez pierwszą majową kolejką zajmują w tabeli ligowej siedemnaste miejsce, nie gwarantujące na dziś utrzymania w gronie III-ligowców. Na 22 do tej pory uzbierane punkty zebrało się pięć zwycięstw, siedem remisów oraz trzynaście porażek. Co ciekawe, drużyna trenera Marcina Koszernego w obecnym sezonie częściej punktuje na obiektach rywali, niż na własnym stadionie. Na kameralnym obiekcie w Gaci zespół Foto-Higiena 10 punktów, z kolei 12 punktów nasz najbliższy przeciwnik przywiózł z delegacji. W roli gospodarza rywale odnieśli tylko dwa zwycięstwa, co przy czterech remisach oraz sześciu porażkach czyni ich najgorszym zespołem naszej grupy III ligi w tabeli meczów rozegranych na własnym boisku. Ostatni raz drużyna trenera Koszernego zapunktowała w domowym meczu na początku marca przy zremisowanym 3:3 meczu z Polonią Nysa. Nie oznacza to jednak, że w sobotę czeka nasz zespół łatwe zadanie. Ostatnie dwa mecze Foto-Higieny to wyjazdy, z których nasz rywal przywiózł cztery punkty. Duża, a raczej olbrzymia w tym zasługa napastnika Marcina Przybylskiego, który z dorobkiem 21 bramek jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców 3 grupy III ligi. Były napastnik drużyn młodzieżowych Śląska Wrocław czy ostatnio Podhala Nowy Targ zdobył pięć z siedmiu strzelonych przez Foto-Higienę bramek w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Przeciwko naszej drużynie jednak lider strzelców 3 grupy III ligi jeszcze gola nie zdobył i mamy nadzieję, że tak też pozostanie po sobotnim meczu. W przerwie zimowej w drużynie naszego rywala zaszło sporo zmian kadrowych. Można tutaj wymienić chociażby odejścia Michała Gałaszewskiego do Moto-Jelcza Oława, Damiana Jaroszewskiego do Orła Lubawka, Tobiasza Jarczaka do Piasta Żmigród czy Jakuba Horańskiego do LZS-u Starowice. W ich miejsce doszło kilku ciekawych zawodników jak mający za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej na Białorusi obrońca Ilya Radkevich, pozyskany z Polonii-Stali Świdnica napastnik  Sebastian Jaroszyński czy młody bramkarzy drużyn młodzieżowych Śląska Wrocław, Tymoteusz Seweryn. Do sobotniego meczu nasi rywale przystąpią jednak w niepełnym składzie. Za nadmiar żółtych kartek pauzować w sobotę będą obrońca Marcin Wdowiak oraz pomocnik Michał Tylki.

 

Do ligowych wyzwań nasza drużyna powraca jak już wcześniej podawaliśmy po tygodniu pauzy. Co się zmieniło w tabeli ligowej przez ten czas? Gwarek, który z konieczności nie mógł sobie dopisać żadnych punktów nasłuchiwał wieści z innych sportowych aren. W cieniu derbowego meczu Ruchu Chorzów z Polonią Bytom, rozgrywano także inne znaczące i wpływające na obecny wygląd ligowej tabeli spotkania. Niestety nie były one dla naszej drużyny życzliwe. Komplet punktów zainkasowały obecnie sześć drużyn znajdujących się bezpośrednio w tabeli nad Gwarkiem, a zwycięstwo ostatnich pogromców naszej drużyny, a więc Stali Brzeg w Legnicy sprawiło, że do najbliższej serii gier w 3 grupie III ligi Gwarek przystąpi z dziesiątego miejsca w tabeli. Mecz w Gaci będzie drugim z trzech kolejnych meczów wyjazdowych naszej drużyny. Tarnogórzanie w dalszym ciągu nie mogą swojego dorobku punkowego zdobytego na obiektach rywali zaliczać jako pokaźnego. Na dwanaście meczów rozegranych w delegacjach, na zaledwie dziesięć zdobytych punktów przełożyły się dwa zwycięstwa oraz cztery remisy. Z pozostałych sześciu meczów wyjazdowych Gwarek powracał na przysłowiowej tarczy. W sobotę nadarzy się bardzo dobra okazja do polepszenia tej niekorzystnej dla siebie statystyki, a przez co możliwość awansu w ligowej tabeli. Oczywiście wiele będzie zależało od innych wyników w najbliżej serii gier, to jednak najważniejszym aspektem tego planu będzie zwycięstwo właśnie w Gaci. Do sobotniego meczu nasza drużyna przystępuje w pełni skoncentrowana, a także żądna ligowej rywalizacji. W wyjazdową podróż nasz sztab szkoleniowy może w tej chwili liczyć na wszystkich swoich zawodników, co optymistycznie pozwala patrzeć na ostatnią prostą przygotowań do sobotniego meczu. Osobą, która łączy obydwa kluby jest zimowy nabytej naszej drużyny, Kacper Czajkowski. Defensor naszej drużyny w zakończonym poprzednim, niepełnym sezonie był kluczową postacią drużyny naszego najbliższego rywala, pojawiając się na boisku w pełnym wymiarze czasowym przy każdej okazji. Kończąc prezentację naszej drużyny wspomnijmy też o ofensywie. Ostatnich pięć bramek zdobytych przez tarnogórzan jest dziełem napastników. Prowadzącego w klubowej klasyfikację zdobywcy siedmiu goli Dawida Jarkę goni autor trzech ostatnich bramek dla Gwarka, Patryk Joachim, który niewątpliwie ma patent na bramkarzy drużyny z Gaci. Który z naszych napastników otrzyma szansę gry w sobotę? Dowiemy się na miejscu.

 

Mecze z udziałem Foto-Higieny oraz Gwarka gwarantują widowisko z udziałem sporej liczby bramek. Scenariusz ten ewidentnie bardziej podoba się tarnogórzan, którzy za każdym razem ze czterech rozegranych wcześniej spotkań z rywalem wychodzili zwycięsko. Liczymy, że podobna sytuacja przydarzy się naszej drużynie również w sobotę.

10.11.2018r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Foto-Higiena 2:1 (0:0). Bramki: Pach, Jarka

29.05.2019r., III liga sezon 2018/2019, Foto-Higiena – Gwarek 1:3 (1:2). Bramki: Joachim x2, Mizgała

26.10.2019r., III liga sezon 2019/2020, Foto-Higiena – Gwarek 0:3 (0:2). Bramki: Bętkowski x2, Pączko

19.09.2020r., III liga sezon 2020/2021, Gwarek – Foto-Higiena 4:1 (3:1). Bramki: Barbus x2, Obuchowski, P. Joachim

 

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie pan Marek Kukier z Gorzowa Wielkopolskiego. Arbiter ten, który ma już w tym sezonie za sobą poprowadzonych osiem meczów w naszej grupie III ligi, mecz z udziałem Gwarka poprowadzi w sobotę po raz pierwszy. Nie jest to jednak postać anonimowa jeśli chodzi o drużynę gospodarzy. Sędzia reprezentujący Lubuskie Kolegium Sędziów prowadził już w tym sezonie dwa spotkania z udziałem naszego rywala, w których Foto-Higiena zanotowała dwa zwycięstwa, nie tracąc przy tym gola. Pan Kukier pokazał w dotychczasowych swoim meczach 43 żółte kartki, jedną czerwoną, a średnia bramek w spotkaniach z jego udziałem to 3 bramki na mecz.

 

Początek spotkania 28. kolejki rozgrywek 3 grupy III pomiędzy Foto-Higieną Gać, a Gwarkiem Tarnowskie Góry w sobotę 1 maja o godzinie 13:00 na obiekcie w Gaci. Spotkanie jak wszystkie mecze rundy wiosennej do tej pory odbędzie się bez udziału publiczności. Czekamy jednak z niecierpliwością, aż w połowie maja wszystkie kluby piłkarskie, nie tylko te z III ligi będą znów mogły przywitać na stadionach swoich kibiców. Tymczasem trzymamy kciuki za dobry wynik naszej drużyny!

 

1 komentarz

  • tom 01 / 05 / 2021 Reply

    No i Gwarek dostał po gaciach w Gacich

Dodaj komentarz