Tym razem nie w sobotę, ale w niedzielę przyjdzie naszym zawodnikom stanąć do walki o kolejne ligowe punkty. W meczu kończącym 10. kolejkę rozgrywek w pierwszej grupie IV ligi śląskiej, tarnogórzanie zagrają w Katowicach z rezerwami „GieKSy”. Niedzielna potyczka będzie ostatnią z serii spotkań z drużynami rezerw w rundzie jesiennej. W poprzednich czterech meczach z popularnymi „dwójkami” Gwarek był bezkompromisowy, notując dwa zwycięstwa oraz dwie porażki.

 

Drużyna niedzielnych gospodarzy znacznie obniżyła loty w sezonie 2016/2017. Po bardzo dobrej jesieni w poprzednim sezonie przyszła średnia wiosna i ostatecznie katowiczanie zajęli siódme miejsce lidze. Obecne rozgrywki katowicka młodzież zaczęła od dwóch punktów w sześciu pierwszych kolejkach sezonu, przez co długi czas „GieKSa” okupowała miejsce w strefie spadkowej. Dopiero dwa kolejne zwycięstw z przeżywającymi ostatni kryzys Szombierkami oraz przedostatnim zespołem w tabeli, czyli Rakowem II Częstochowa pozwoliły naszemu przeciwnikowi awansować na piętnaste miejsce w tabeli, który zajmuje do dnia dzisiejszego. Katowiczanie w tabeli meczów na własnym boisku zajmują dopiero 17-ste, czyli przedostatni miejsce w lidze, gromadząc cztery punkty za jedno zwycięstwo (3:1 Raków II) oraz jeden remis (1:1 MKS Myszków). „GieKSa” zdobyła do tej pory 11 bramek, z czego trzy trafienia są autorstwa Pawła Szołtysa. Dorobek bramek straconych na koncie naszego najbliższego przeciwnika zatrzymał się na 17-stu straconych bramkach, z czego – co ciekawe, najwięcej bo aż 8 stracili w pierwszym oraz ostatnim kwadransie gry (po 4 stracone gole). Trenerem katowickiej młodzieży jest Adrian Napierała, który w poprzednim meczu z Gwarkiem był asystentem pierwszego trenera Jacka Gorczycy. Ten natomiast w naszej drużynie pomaga w szkoleniu bramkarzy. Obecnie rolę asystenta trenera w rezerwach GKS-u Katowice pełni z kolei Dawid Dubas, w poprzednim sezonie jeszcze asystent Krzysztofa Górecko w Gwarku. Jak widać wiele wspólnego mają ze sobą ławki trenerskie obydwu ekip.

 

Do trzech razy sztuka. To przysłowie jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji tarnogórzan w lidze. Trzecie miejsce po dziewięciu kolejkach ligowych wstydu nie przynosi. Wręcz przeciwnie, w tak silnej grupie miejsce na podium to bardzo dobry wynik. Aspiracje naszej drużyny jak wiemy są jednak wyższe i skupiają się tylko do miejsca numer jeden. Na ten dorobek zebrało się jak na razie sześć zwycięstw, jeden remis o wspomniane wcześniej dwie porażki. Obydwie przegrane nasz zespół zanotował z drużynami rezerw. O ile w Gliwicach o zwycięstwie decydowała jedna bramka, tak rozegrany mecz w Chorzowie z Ruchem obił się sporym echem. Czy sytuacja powtórzyć może się w niedzielę? Owszem, bowiem pierwsza drużyna GKS-u swój mecz rozgrywa w pobliskich Tychach w sobotę. Umiejętności piłkarskie naszej drużyny są jednak na tyle wysokie, że wiara w niedzielne zwycięstwo połączona z ogromną motywacją nie stawia wcale naszej drużyny na straconej pozycji. Ubiegłotygodniowe zwycięstwo z Sarmacją Będzin przybliżyło tarnogórzan do pierwszego miejsca w tabeli. Mimo dwóch wyjazdowych porażek, zespół Gwarka w tabeli meczów na boiskach rywali znajduje się także na trzecim miejscu, mając w tej klasyfikacji drugą ofensywę w naszej grupie. Aż dziesięciu zawodników w naszej drużynie wpisywało się na już na listę strzelców w sezonie 2016/2017. Największym dorobkiem strzeleckim w naszej drużynie może pochwalić się zdobywca czterech bramek – Dawid Jarka.

 

Przy okazji niedzielnego meczu warto wspomnieć ostatni mecz pomiędzy Gwarkiem oraz „GieKSą” kiedy to w maju pewne zwycięstwo 3:0 dało Gwarkowi mistrzostwo ligi.

11.07.2015r. sparing lato 2015/2016, GKS II Katowice – Gwarek 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) bramka: Wlazłowski

31.10.2015r. IV liga sezon 2015/2016, GKS II Katowice – Gwarek 0:0

28.05.2016r. IV liga sezon 2015/2016, Gwarek – GKS II Katowice 3:0 (1:0) bramki: Górka x2, Pach (k)

 

Niedzielne spotkanie rezerw GKS-u Katowice z Gwarkiem Tarnowskie Góry odbędzie się w dzielnicy Katowic – Podlesiu, na stadionie LGKS Podlesianki przy ul. Sołtysiej. Sędzią głównym niedzielnej konfrontacji będzie pan Andrzej Zabdyr (Skoczów). Początek spotkania o godzinie 15:00. Zachęcamy do spędzenia wolnej i słonecznej niedzieli dopingując Gwarka w tym ważnym meczu.

Dodaj komentarz