Zarówno Gwarek, jak i Górnik, ostatnimi czasy notują bardzo dobre wyniki w lidze, co sprawia, że nadchodzący pojedynek zapowiada się na niesamowicie emocjonujący. Pierwszy gwizdek wybrzmi 13 listopada o 13:30.

Dotychczasowe mecze pomiędzy obiema drużynami zawsze obfitowały w grad bramek, mamy więc pewność, że i tym razem kibice, którzy pojawią się na stadionie przy ul. Wojska Polskiego będą świadkami wielkiego piłkarskiego święta. 

 

PRZECIWNIK

Drugi garnitur Górnika Zabrze w ostatnich pięciu spotkaniach prezentuje wyśmienitą formę, notując 4 zwycięstwa i 1 remis. Warto jednak zwrócić uwagę, iż trzy z pięciu meczów, podopieczni Piotra Gierczaka zwyciężyli z drużynami, które znajdują się od nich niżej w tabeli (Lechia, Karkonosze i Stal). Pozostałe dwa mecze, z rezerwami Zagłębia (remis) oraz z Rekordem (wygrana) nie odbiegały znacząco wynikiem od tego, co udało się osiągnąć zawodnikom Gwarka, którzy w Lubinie wywalczyli punkt, zaś w domowym pojedynku z Rekordem byli o włos od zdobycia trzech oczek, jednak ostatecznie zremisowali.

Zabrzanie są w tym sezonie bardzo nieobliczalną ekipą. Potrafili zwyciężyć ze wspomnianym Rekordem czy rezerwami Miedzi, ale także sromotnie przegrać z Cariną, czy zgubić punkty z MKS-em Kluczbork. Dotychczas do zespołu występującego w trzeciej lidze Górnik nie zsyłał zbyt wielu zawodników, którzy na co dzień mają szansę grać w PKO Ekstraklasie. Jedynym przypadkiem był Daniel Bielica, który na co dzień trenuje z pierwszą drużyną i jest zgłoszony do najwyższej klasy rozgrywkowej, lecz w tym sezonie nie wystąpił jeszcze ani razu w barwach pierwszej drużyny.

Nasz najbliższy rywal ma jednak w swoich szeregach kilku zawodników, którzy z powodzeniem występowali w wyższych ligach. Na uwagę zasługuje chociażby solidne obsadzenie pozycji bramkarza, gdzie o „plac” walczą Paweł Sokół (w przeszłości Chojniczanka czy Korona), a także wspomniany Daniel Bielica (Warta Poznań i Sandecja Nowy Sącz). Nieco wyżej na boisku występuje Daniel Liszka, który dołączył do drużyny 6 września, po okresie czasowych pobytów w GKS-ie Jastrzębie i Wigrach Suwałki. Poza występami w Fortuna 1 Lidze i eWinner II Lidze Liszka swego czasu otrzymywał także szanse w PKO Ekstraklasie od ówczesnego szkoleniowca Górnika, Marcina Brosza. Trzeba więc przyznać, że pomimo młodego wieku, ekipy z Zabrza nie należy lekceważyć.

 

 

Kolejnymi istotnymi zawodnikami, których Piotr Gierczak ma do dyspozycji, są z pewnością Krzysztof Kiklaisz oraz Arsen Hrosu. Kiklaisz jest w tym momencie najlepszym strzelcem swojego zespołu z trzema bramkami na koncie, natomiast Arsen Hrosu zanotował bramkę i 5 asyst w 15 występach, co klasyfikuje go jako najlepiej podającego zawodnika w drużynie.

 

DOTYCHCZASOWY BILANS

Pierwszy raz obie drużyny mierzyły się w III Lidze w sezonie 2017/2018. Wtedy to Gwarek musiał uznać wyższość zabrzan i poniósł porażkę 3:1. Łączny bilans pomiędzy Gwarkiem i Górnikiem wygląda następująco: 3 zwycięstwa Górnika, 2 remisy i 2 wygrane Gwarka.

Ostatniej wizyty Górnika na stadionie w Tarnowskich Górach gracze Gwarka nie wspominają najlepiej, gdyż ponieśli porażkę 1:5. Porównując jednak tamtą drużynę oraz obecny skład należy pamiętać, iż w przerwie między sezonami w szatni wymieniono dużą część zawodników, a zmiana nastąpiła także na stanowisku pierwszego trenera, więc w jutrzejszym starciu na murawie zamelduje się zupełnie inna drużyna.

 

SĘDZIA

Sobotni mecz będzie prowadzony przez Jakuba Borkowskiego ze Śląskiego Kolegium Sędziowskiego. Jego asystentami będą Jacek Bielecki oraz Rafał Kalinowski.

Starcie z Górnikiem będzie pierwszym, które arbiter Borkowski poprowadzi w trzeciej grupie III Ligi w tym sezonie. 

 

GDZIE OBEJRZEĆ

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem meczu Gwarek – Górnik II zapraszamy do transmisji, która zostanie przeprowadzona pod podanym linkiem. Sponsorem spotkania z Górnikiem II Zabrze będzie firma AMW Nawrot.

Aktualizacje na żywo będą również dostępne na naszych kontach na Facebooku i Instagramie, a raport pomeczowy zostanie opublikowany na tsgwarek.pl po ostatnim gwizdku.

Dodaj komentarz