W sobotę, 20 listopada, czeka nas ostatni już mecz w tym roku kalendarzowym. Drużyna Karkonoszy Jelenia Góra przyjedzie do Tarnowskich Gór, by zmierzyć się z Gwarkiem. Początek spotkania o godz. 13:00.

 

Po zdobyciu 10 punktów w ostatnich pięciu spotkaniach tarnogórzanie będą starali się pomyślnie zakończyć rok i powalczyć o kolejne zdobycze punktowe.

 

PRZECIWNIK

Po kiepskim początku sezonu ekipa Karkonosze są ostatnio na wznoszącej, po odnotowaniu dwóch kolejnych zwycięstw. Po niespodziewanym zwycięstwie z Rekordem, drużyna z Jeleniej Góry poszła za ciosem i w poprzedniej kolejce dołożyła następne trzy oczka do swojej kolekcji, wygrywając na stadionie w Zielonej Górze z lokalną Lechią.

Te dwa zwycięstwa pozwoliły podopiecznym Jacka Kołodziejczyka na poprawienie swojej pozycji w tabeli i awans o dwa miejsca, z 17 na 15 lokatę. Tym samym od bezpiecznego miejsca dzielą ich jedynie trzy punkty, co sprawia, że z pewnością przybędą do Srebrnego Miasta, by powalczyć o pełną pulę.

Najlepszym strzelcem drużyny jest Paweł Niemienionek z czterema bramkami na koncie, zaś tuż za jego plecami znajdują się Mateusz Baszak i Nikodem Siudak, obaj po trzy bramki.

 

Źródło: (https://www.facebook.com/madebyErnest/photos/pcb.209574837968798/209572094635739)

 

Do liderów drużyny należą liderzy formacji obronnej, czyli Michał Wawrzyniak, Krystian Sutor i Mateusz Kulchawy, a także pomocnik Przemysław Kocot. Ten ostatni ma bogatą piłkarską przeszłość, bowiem zaliczył 37 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Ciekawostką jest fakt, że w czasach gry w Zagłębiu Lubin występował w jednym zespole z… Łukaszem Ganowiczem, aktualnym trenerem Gwarka.

 

DOTYCHCZASOWY BILANS

Pierwsze starcie pomiędzy obiema drużynami przypadło na bieżący sezon. Wtedy to Gwarek pokonał biało-niebieskich 2:1. Mecz odbył się na stadionie w Jeleniej Górze i inaugurował rundę jesienną.

Strzelcami goli w tamtym spotkaniu byli Daniel Barbus i Dawid Jarka po stronie Gwarka, a także Mateusz Czerwiński, który zdobył dla jeleniogórzan ich pierwszą bramkę na poziomie III Ligi.

 

SĘDZIA

Do prowadzenia sobotniego meczu wyznaczony został Łukasz Sowada z Opolskiego Kolegium Sędziowskiego. Trójkę sędziowską uzupełnią Paweł Dul oraz Filip Kurasadowicz.

 

GDZIE OBEJRZEĆ

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem meczu Gwarek – Karkonosze zapraszamy na stadion. Brama biletowa będzie otwarta na godzinę przed meczem.

Przygotowujemy także transmisję, która zostanie przeprowadzona pod podanym linkiem. Sponsorem spotkania z Karkonoszami Jelenia Góra będzie firma Meble TG.

Aktualizacje na żywo będą również dostępne na naszych kontach na Facebooku i Instagramie, a raport pomeczowy zostanie opublikowany na tsgwarek.pl po ostatnim gwizdku.

Dodaj komentarz