Sobotnie starcie 13 kolejki III Ligi będzie dla tarnogórzan sprawdzianem. Mierzyć się oni będą bowiem z rezerwami Miedzi Legnica, jedną z czołowych drużyn w tej lidze. Faktem jest jednak, że dotychczas z klubami z czołówki tabeli Gwarek radził sobie nad wyraz dobrze.

 

16 października do Tarnowskich Gór przyjedzie druga drużyna Miedzi Legnica. Rezerwy pierwszoligowca w aktualnie trwających rozgrywkach zajmują piąte miejsce w tabeli (jest to najlepsze, jak dotychczas, miejsce legniczan w trakcie ich 6-letniego pobytu w III Lidze – w debiutanckim sezonie również zajęli 5 miejsce). Debiutancki sezon Grzegorza Mokrego jako sternika Miedzi wygląda na ten moment obiecująco, pod jego skrzydłami legniczanie zanotowali dotychczas 7 zwycięstw, remis i 4 porażki. Co ciekawe, szkoleniowiec naszego najbliższego rywala pochodzi z Tarnowskich Gór, tak więc można powiedzieć, że wraca do domu. Piłkarze Gwarka nie mają jednak zamiaru tanio sprzedać skóry i z pewnością chcieliby sprawić sporego psikusa drużynie znad Kaczawy. Co ważne, na korzyść tarnogórzan przemawia bilans spotkań z Miedzią, gdyż w 7 dotychczasowych pojedynkach Gwarek wygrał aż 5 razy, natomiast Miedź dwukrotnie zwyciężała.

W swojej tegorocznej przygodzie podopieczni Łukasza Ganowicza pokazali pazur w starciach z praktycznie każdą ekipą, która zajmuje wysokie miejsce w ligowej klasyfikacji. Warto przypomnieć chociażby remis 2:2 z Rekordem, ogromne zaangażowanie tarnogórzan w meczu ze Ślęzą (1:1), a także ważny punkt zdobyty na wyjeździe w Lubinie (1:1). Jak pokazują wyniki, Gwarek ma patent na zdobywanie punktów z mocnymi rywalami. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem i nasi zawodnicy jeszcze raz pokażą charakter, walcząc w tym meczu o trzy punkty.

Najskuteczniejszym strzelcem w zespole z Legnicy jest Tomasz Mamis ex aequo z Byronem Burgeringiem (obaj po 4 bramki), a sam Holender jest również najlepszym dogrywającym swojej drużyny. Mamis zdołał już w tym sezonie zadebiutować w barwach pierwszej drużyny w rozgrywkach Pucharu Polski( w spotkaniu przeciwko Odrze Opole rozegrał 15 minut), natomiast 20-letni skrzydłowy z Houten nadal czeka na swoją szansę w pierwszym zespole. Ponadto kluczowymi postaciami w ekipie Grzegorza Mokrego są doświadczony stoper Grzegorz Bartczak, Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem, Werrick Caetano, grający na pozycji ofensywnego pomocnika, a także pomocnik Igor Lewandowski. Ciekawostką jest fakt, iż wspomniany Caetano w swoim CV posiada występy w młodzieżowych drużynach słynnej FC Barcelony. Jeśli więc chcecie zobaczyć, jak tarnogórska maszyna poradzi sobie z rezerwami Miedzi, posiadającymi zawodników z wielu zakątków świata, to zapraszamy na stadion!

Arbitrem tego pojedynku będzie Pan Szymon Mendla, który miał już okazję sędziować w tym sezonie mecz Dumy Srebrnego Miasta z drużyną z Dolnego Śląska, w którym tarnogórzanie zdobyli punkt w starciu z rezerwami Miedziowych. Jesteśmy pewni, że jest to dobry omen przed nadchodzącym spotkaniem i sędzia z Jaryszowa ponownie przyniesie nam szczęście. Początek meczu już w tę sobotę, 16 października, o godz. 15:00.

Przypominamy także, że dla tych, którzy nie będą mieli okazji zasiąść na trybunach podczas tego spotkania, przygotowujemy transmisję na żywo w podanym linku. 

Sponsorem spotkania z Miedzią będzie firma Marko-Trans, której serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

ZAPOWIEDZ LIVE-Recovered (6)

Dodaj komentarz