Nasza drużyna nie przestaje zaskakiwać. Trwająca już od ponad dwóch miesięcy fantastyczna seria meczów bez porażki Gwarka wydaje się nie mieć końca. Nasza drużyna w przeciągu dwóch miesięcy jako beniaminek wspięła się na sam szczyt trzecioligowych rozgrywek! Przed nami ostatnie cztery mecze rundy jesiennej. Tarnogórzanom pozostały mecze z samym czubem tabeli. O wyjazd z Tarnowskich Gór z pełną pulą postarają się piłkarze Klubu Sportowego Polkowice, czyli sobotniego rywala Gwarka. Zapowiada się niezwykle ciekawa zapowiedź tym bardziej, że drużyna gości to jeden z faworytów rozgrywek.

 

W zeszłą sobotę zespół Gwarka powtórzył swój wynik meczu z początku października i po raz drugi w stosunku 3:2 pokonał zespół z Bielska-Białej. Tym razem tarnogórska lokomotywa zostawiła w tyle drużynę Rekordu i odniosła ósme zwycięstwo w sezonie. Niemniej mecz sobotni mecz był bardzo wyrównany. W sobotnie popołudnie gospodarzy czeka również trudne wyzwanie. Gwarek do najbliższego meczu przystąpi bez swojego kapitana. Sławomir Pach z powodu nadmiaru żółtych kartek będzie zmuszony sobotni mecz swoich kolegów oglądać z trybun. Brak jednego z naszych najlepszych zawodników z pewnością będzie na boisku widoczny, jednak trener gospodarzy Krzysztof Górecko ma już zapewne pomysł, jak zapełnić lukę po przymusowej pauzie naszego kapitana. Gwarek w swoich domowych meczach może nie jest zabójczo skuteczny, jednak zabójcza dla drużyn gości jest popełniająca minimum błędów tarnogórska defensywa. Gospodarze w meczach na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowskich Górach stracili dotąd ledwie trzy bramki, z czego aż dwie zdobył Ruch Zdzieszowice, który dotąd jako jedyny wywiózł ze stadionu Gwarka komplet punktów. Warto również przypomnieć, iż z tych trzech trafień dwa padły po stałych fragmentach gry (rzut wolny – Ruch, rzut karny – Pniówek). Trzecia była wynikiem niezbyt sportowej gry graczy ze Zdzieszowic. O sierpniowym meczu już jednak zapominamy, gdyż teraz najważniejszy jest mecz sobotni. Najlepszym strzelcem Gwarka, a także całej trzeciej grupy III ligi pozostaje z dorobkiem dziesięciu bramek Dawid Jarka. 

 

Po raz pierwszy w swojej historii do Tarnowskich Gór przyjedzie drużyna Klubu Sportowego Polkowice. Dla tarnogórskiej publiczności będzie to okazja zobaczyć klub, który w sezonie 2003/2004 występował przez jeden sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Co prawda od tego czasu minęło już parę lat, to jednak drużyna z Polkowic występowała przez ten czas także w I czy II lidze. Drużyna naszych gości już od początku obecnego sezonu nadawała ton rozgrywkowym. W pierwszych sześciu meczach przegrali zaledwie raz, wygrywając wszystkie pozostałe mecze. Obecnie zespół z Polkowic zajmuje w ligowej tabeli czwarte miejsce z dorobkiem 27 punktów i do swojego sobotniego rywala traci cztery „oczka”. Szkoleniowcem przyjezdnych jest były zawodnik takich klubów jak Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze czy Miedź Legnica Enkeleid Dobi. Pochodzący z Albanii napastnik w polskiej Ekstraklasie wystąpił w 59-ciu meczach, strzelając 6 bramek. Od stycznia bieżącego roku Dobi jest trenerem Klubu Sportowego Polkowice. W meczach wyjazdowych drużynie z województwa dolnośląskiego wiedzie się przyzwoicie. KS Polkowice na wyjazdach grał do tej pory siedem razy, notując po dwa zwycięstwa oraz porażki, a także trzykrotnie remisując. Nasi goście strzelili przy tym dziewięć bramek, a stracili osiem. Średnia bramek zdobytych z ostatnich meczów KS-u Polkowice to jeden gol. Ostatni raz nasi goście zdobyli więcej niż jedną bramkę 15 sierpnia w przegranym meczu ze Skrą w Częstochowie (2:3). Najskuteczniejsi zawodnicy klubu z Polkowic to Maciej Bancewicz oraz Mariusz Szuszkiewicz. Obydwie strzelili do tej pory po sześć bramek.

 

Dla obydwóch drużyn będzie to pierwsza konfrontacja w swojej historii. Sędzią głównym sobotniego spotkania będzie pan Paweł Łapkowski (Lubuski ZPN). Początek meczu 14. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Klubem Sportowym Polkowice w sobotę 28 października o godzinie 14:00 na stadionie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach.

 

W związku z tym, iż sobotni mecz jest jednym z punktów organizacji „Sportowej soboty w Tarnowskich Górach”, udział w tym hitowym spotkaniu z udziałem Gwarka będzie dla kibiców bezpłatny. Informujemy, iż w przed meczem, a także w trakcie meczu odbędzie się charytatywna zbiórka pieniędzy na rzecz Ośrodka Dla Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie Boże” z Borowej Wsi – Mikołowa. Liczymy na Państwa szczodrość. Podczas meczu będzie także dostępne stoisko gastronomiczne dla wszystkich kibiców.

 

Mimo zapowiadanej niezbyt sprzyjającej pogody, liczymy na Państwa obecność. Wspomóżmy Gwarka głośnym dopingiem w walce o kolejne ligowe zwycięstwo!

Dodaj komentarz