Przed nami drugie spotkanie Gwarka Tarnowskie Góry przed własną publicznością w sezonie 2019/2020. Po nieudanej inauguracji ligowej nasza drużyna stanie przed szansą szybkiej rehabilitacji. Tym lepiej, że tarnogórzanie będą tego mogli dokonać również przed własną publicznością. Rywalem naszej drużyny będą rezerwy legnickiej Miedzi, które w pierwszej kolejce ligowej nowego sezonu również nie zaznały smaku zwycięstwa. Rywale są jednak o tyle w lepszej sytuacji, że mają na koncie jeden punkt. Czy któremuś zespołowi uda się w sobotę po raz pierwszy odnieść zwycięstwo w nowym sezonie?

 

Trudno to sobie wyobrazić, ale w dniu meczu z Miedzią II Legnica minie… dokładnie sześć lat od ostatniej przegranej Gwarka w otwierającym dla tarnogórzan sezon meczu. Sytuacja miała miejsce również na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2, a tarnogórzanie nie sprostali rezerwom Rakowa Częstochowa, przegrywając 1:2. Teraz, w swoim trzecim sezonie w III lidze po remisie oraz zwycięstwie, przyszła kolej na porażkę. Mimo, że wynik nie do końca odzwierciedla grę naszej drużyny w przekroju całego meczu, to jednak bardziej skuteczniejsi byli tego dnia wrocławianie. Żądni rewanżu podopieczni trenera Krzysztofa Górecko zrobią w sobotę wszystko, aby zmazać plamę z ubiegłej soboty i w swoim drugim meczu w sezonie zgarnąć pierwsze punkty. Na chwilę obecną w tarnogórskiej ekipie panuje pełen spokój, a wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki w sobotnim meczu. Wola walki przyda się tarnogórzanom z pewnością w sobotę, aby odwrócić niekorzystną dla siebie passę spotkań na własnym obiekcie. Biorąc pod uwagę końcówkę poprzedniego sezonu oraz start obecnego, tarnogórzanie po raz ostatnie wygrali na swoim stadionie… 1 maja, a było to w spotkaniu… właśnie z Miedzią II Legnica. Dobrze byłoby zatem nawiązać do tamtego meczu i pełni zdecydowanie pokonać rywali, tak jak to było w ostatnim meczu pomiędzy Gwarkiem, a Miedzią. Odwrócenie złej karty przyda się naszym zawodnikom w następnych meczach, bowiem kalendarz spotkań tarnogórzan wcale nie rozpieszcza.

 

Przed drugim zespołem Miedzi Legnica piąty sezon na III-ligowym szczeblu. Po spokojnym utrzymaniu w poprzednim sezonie oraz kolejnym wypromowaniu młodych zawodników przez legnicką drużynę, w drugiej drużynie Miedzi nastał czas na dawanie szans kolejnym wychowankom. Po dwóch latach prowadzenia drużyny przez Radosława Bellę, na stanowisku trenerskim Miedzi nastał czas zmian. Drużynę od lipca prowadzi już trener Wojciech Robaszek, który poprzedni rok zarządzał Akademią Piłkarską Miedzi Legnica, a wcześniej z drużyną ŁKS-u Łódź jako beniaminek w sezonie 2017/2018 awansował z łodzianami na zaplecze Ekstraklasy. Pierwszy mecz nowego sezonu zespół z Legnicy rozgrywał u siebie z Piastem Żmigród. W drużynie oprócz wychowanków mogliśmy oglądać również nieco bardziej doświadczonych zawodników, którzy od jakiegoś czasu występują w drugim zespole Miedzi. I tak na placu gry oglądaliśmy m.in. Marcina Garucha, Mateusza Zatwarnickiego czy zbierającego swoje pierwsze trenerskie doświadczenia Wojciecha Łobodzińskiego. Gola, który dał prowadzenie naszym sobotnim gościom w ubiegłotygodniowej kolejce dał jednak ich nowy nabytek, Maciej Koziara. Zawodnik, który ostatnie 1,5 roku grał z powodzeniem w II-ligowym Gryfie Wejherowo skutecznie wykorzystał jedenastkę, która ostatecznie nie dała zwycięstwa swojego zespołowi. Bramkę wyrównująco na trzy minuty przed końcem strzelił Szymon Rusiecki, dzięki czemu obydwa zespoły w swoim pierwszym meczu sezonu 2019/2020 podzieliły się punktami.

 

Obydwa zespoły będą w sobotę szukać swojej pierwszej wygranej w nowym sezonie. Historia meczów Gwarka i Miedzi II Legnicy liczy już sobie cztery mecze, w których zawsze wyłanialiśmy zwycięzcę. Korzystniejszy bilans mają tarnogórzanie, którzy trzykrotnie wygrywali, przy jednym zwycięstwie legniczan. Bilans bramkowy tych meczów wynosi 6:1 dla tarnogórzan.

14.10.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Miedź II Legnica 2:0 (1:0). Bramki: Jarka x2

20.05.2018r., III liga sezon 2017/2018, Miedź II Legnica – Gwarek 1:0 (1:0)

22.09.2018r., III liga sezon 2018/2019, Miedź II Legnica  – Gwarek 0:1 (0:1). Bramka: Timochina

01.05.2019r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Miedź II Legnica 3:0 (1:0). Bramki: Mizgała, Oziębała, Joachim

 

Sobotnie spotkanie Gwarka z Miedzią poprowadzi jako sędzia główny pan Jacek Babiarz (Kluczbork). Arbiter reprezentujący Opolskie Kolegium Sędziowskie w poprzednim sezonie trzykrotnie prowadził mecze z udziałem naszej drużyny. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem tarnogórzan (po 1:0 z Ruchem Radzionków oraz Piastem Żmigród). Pan Babiarz prowadził również ostatni mecz sezonu 2018/2019 z udziałem Gwarka, zakończony porażką w Żmigrodzie. Pan Babiarz zakończył sezon 2018/2019, a także rozpoczął 2019/2020. Prowadził on pierwsze spotkanie w sezonie pomiędzy ROW-em 1964 Rybnik, a Ślęzą Wrocław, zakończone remisem 1:1.

 

Na drugie spotkanie sezonu 2019/2020 z udziałem drużyny Gwarka Tarnowskie Góry zapraszamy wszystkich kibiców w sobotę 10 sierpnia na obiekt TS Gwarek do Tarnowskich Gór przy ul. Wojska Polskiego 2. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast kasę biletową otwieramy dla Państwa na godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Zachęcamy tradycyjnie do przybywania na mecz nieco wcześniej, dla uniknięcia kolejek przy kasie, a także zachęcamy do korzystania z naszego stoiska gastronomicznego, które będzie znajdowało się jak zawsze przy trybunie zadaszonej.

 

Zachęcamy wszystkich do głośnego wsparcia naszej drużyny!

Dodaj komentarz