Sześć zwycięstw i jeden remis. To bilans ostatnich siedmiu ligowych meczów Gwarka. Jeśli dodamy do tego także trzy zwycięskie mecze tarnogórzan w Pucharze Polski to wychodzi nam serią, której nie powstydziłby się żaden zespół piłkarski. Kto przed startem ligi przypuszczałby, że beniaminek z Tarnowskich Gór tak szybko zamelduje się dość niespodziewanie w czubie ligowej tabeli. W sobotę o sprawienie niespodzianki postara się młodzież I-ligowej Miedzi Legnica.

 

Tarnogórzanie systematycznie z kolejki na kolejkę pną się w górę ligowej tabeli. Po zwycięstwie w Bielsku-Białej, strata do pierwszego miejsca wynosi zaledwie trzy punkty, a trzeba pamiętać, iż w środku nadchodzącego tygodnia czeka Gwarka jeszcze odrabianie ligowych zaległości w Częstochowie. Tylko najwięksi optymiści spodziewaliby się takiego rezultatu na tym etapie rozgrywek. Trzeba jednak tonować zapędy i przygotować się do kolejnej walki o ligowe punkty. W sobotę nasza drużyna podejmie na własnym stadionie rezerwy Miedzi Legnica. Dla gospodarzy będzie to drugi mecz z sześciu zaplanowanych na październik. Dzięki wygranej w Ożarowicach w rozgrywkach Pucharu Polski, Gwarek zameldował się w finale. Ewentualna wygrana w sobotę pozwoli przy korzystnym rezultacie z Wrocławia, gdzie zagra Skra Częstochowa, przynajmniej na paręnaście godzin wskoczyć na pozycję lidera, gdyż prowadząca w tabeli Stal Brzeg swój mecz rozegra w niedzielę. Pomóc Gwarkowi w tym ma po pierwsze bardzo dobry bilans meczów rozgrywanych na własnym obiekcie, gdyż tarnogórzanie ledwie dwa razy tracili punkty, po drugie skuteczność najlepszego strzelca w trzeciej grupie III ligi – Dawida Jarki, który na swoim koncie ma już osiem zdobytych goli, a także po trzecie bilans ledwie trzech straconych bramek na własnym obiekcie, co czyni Gwarka najlepszym pod tym względem ze wszystkich zespołów naszej grupy. Do składu na mecz o punkty wraca także obecny na trybunach podczas meczu w Bielsku-Białej Mateusz Śliwa. Cel na sobotę – kolejne trzy punkty.

 

W odmiennych nastrojach do Tarnowskich Gór zawita drużyna Miedzi II Legnica. Nasi sobotni goście zajmują w tabeli dopiero szesnaste miejsce. Na ten dorobek zebrały się trzy zwycięstwa oraz jeden remis. Pozostałe siedem spotkań drużyna Miedzi przegrała. Trenerem od lipca tego roku jest Radosław Bella, który na stanowisku trenera drugiej drużyny Miedzi zastąpił Piotra Jacka, który od tego lata prowadzi rezerwy Zagłębia Lubin. Przyjezdni może nie są skazywani w sobotę na porażkę, jednak ich bilans meczów rozgrywanych na wyjazdach na kolana nie powala. Zespół z Legnicy w dotychczas pięciu rozgrywanych meczów na boiskach rywali przywiózł z delegacji zaledwie jeden punkt, który zdobył na boisku Lechii Dzierżoniów. Lepiej nasi rywali spisują się na własnym obiekcie, gdzie odprawili z kwitkiem między innymi takie zespoły jak rezerwy Górnika Zabrze czy Rekord Bielsko-Biała. Dla naszych przeciwników obecny sezon jest trzecim w historii w rozgrywkach III ligi. Poprzednie dwa Miedź II Legnica zakończyła odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszych gości pozostaje obecnie zdobywca trzech bramek – Paweł Krauz. Rezerwy Miedzi straciły dotychczas dwadzieścia bramek, a czego aż czternaście w pierwszych połowach, co jest jednym z najgorszych wyników w naszej grupie. Dla odmiany, Gwarek w pierwszych 45-ciu minutach stracił do tej pory ledwie dwie bramki, co czyni tarnogórzan najlepszych pod tym względem w trzeciej grupie III ligi.

 

Pojedynek Gwarka z rezerwami Miedzi II Legnica będzie naturalnie pierwszym starcie obydwu zespołów w swojej historii. Sędzią głównym meczu 12. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi będzie pan Szymon Grabara (Sosnowiec). Arbiter ten już niejednokrotnie prowadził mecze Gwarka, szczególnie w rozgrywkach IV ligi. Początek meczu o godzinie 15:00 na stadionie Gwarka przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

1 komentarz

  • izydor 14 / 10 / 2017 Reply

    pamietam tego sedziego niestety z nie najlepszej formy zobaczymy co pokaze dzisiaj oby był obiektywny

Dodaj komentarz