W sobotę Gwarek Tarnowskie Góry rozpocznie swój kolejny sezon ligowy. Ten będzie jednak szczególny, bowiem pierwszy raz w historii klubu, Gwarek pokaże się na boiskach poza województwem śląskim. Sezon 2017/2018 tarnogórzanie rozpoczną jednak na swoim stadionie. W miejscu, w którym dla nich jest szczególne.

 

Ostatni mecz na własnym obiekcie tarnogórzanie rozegrali w czerwcu. Po wyśmienitym pod każdym względzie meczu z Decorem Bełk, Gwarek postawił bardzo odważny krok w stronę III ligi. Rewanż w Bełku był już tylko formalnością i tak po pięciu latach od awansu do IV ligi, byliśmy świadkami kolejnego ważnego wydarzenia w życiu klubu. Letnia przerwa była gorąca, bowiem klub został wzmocniony paroma doświadczonymi piłkarzami. CV Grzegorza Fonfary, byłego gracza takich klubów jak GKS Katowice czy GKS Bełchatów mówi samo za siebie. Ofensywny pomocnik, którym jest Sebastian Pączko to również poważne wzmocnienie naszego zespołu. Transfery Gwarka to także młodzieżowcy, ale o tym nieco później. Zbliżający się sezon z pewnością dla beniaminka będzie trudny. Dla Gwarka będą to całkowicie nowi rywale. Nasza drużyna wie na co ją stać i w każdym meczu z pewnością będą grać tylko o pełną pulę. Czego jednak będzie można się spodziewać po podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko pokażą najbliższe mecze.

 

W sobotę do Tarnowskich Gór przyjedzie GKS Pniówek Pawłowice Śląskie. Górniczy Klub Sportowy „Pniówek 74” powstał w 1974 roku. W III lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Trenerem drużyny jest znany z występów w takich klubach jak Ruch Chorzów, Odra Wodzisław czy Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski – Jan Woś. Bez wątpienia jedną z najsilniejszych formacji naszego rywala jest linii pomocy. Pierwsze skrzypce grają tam niezwykle doświadczeni Arkadiusz Przybyła, Kamil Kostecki czy Sławomir Szary. Pierwszy z nich w Pniówku występuje od dziesięciu sezonów. Drugi to bramkostrzelny zawodnik takich klubów jak ROW Rybnik czy GKS Jastrzębie. Sławomira Szarego nie trzeba kibicom zbytnio przedstawiać. Występy w ROW-ie Rybnik, a także ekstraklasowe spotkania w barwach Odry Wodzisław czy Piasta Gliwice sprawiły, że cała piłkarska Polska usłyszała o tym zawodniku. W ataku brylować będzie z pewnością 27-letni Mateusz Szatkowski, który w poprzednim sezonie w barwach Ruchu Zdzieszowice wystąpił w 29-ciu spotkaniach, zdobywając osiem bramek. 

 

Dla obydwu zespołów będzie to pierwsza bezpośrednia konfrontacja w lidze. Pierwszy gwizdek sezonu 2017/2018 zabrzmi w sobotę 5 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie Gwarka przy ul. Wojska Polskiego 2. Sędzią głównym pierwszego meczu Gwarka w III lidze będzie pan Adrian Markiewicz (Mikołów). Prosimy o przybycie nieco wcześniej w celu uniknięcia kolejek. Zostanie także otworzona druga kasa biletowa od ulicy. Mickiewicza.

 

Wszyscy na Gwarek!

Dodaj komentarz