Na zdjęciu Sebastian Pączko. Fot. Marzena Stanek

To było niezwykle krótkie transferowe lato. Baraże o III ligę spowodowały, że tak naprawdę sztab szkoleniowy Gwarka miał mało czasu na sprawdzenie i przetestowanie nowych zawodników. Dodajmy do tego fakt, iż na pierwszym treningu po wakacyjnej, krótkiej przerwie stawiło się blisko 60-ciu nowych zawodników!

 

Spotkania kontrolne, a także ciężkie jednostki treningowe wyłoniły nowych zawodników naszego zespołu. Co prawda okienko transferowe trwa jeszcze do końca sierpnia, więc niewykluczone, że jeszcze jacyś zawodnicy do naszego klubu dołączą. Po doświadczonych zawodnikach takich jak Grzegorz Fonfara oraz Sebastian Pączko czas na przedstawienie zawodników młodzieżowych, którzy w sezonie ligowym 2017/2018 będą reprezentować drużynę Gwarka Tarnowskie Góry:

IMG_7320

Dominik Konieczny (ur. 08.05.1997r) – Zawodnik od kilku lat związany z Górnikiem Zabrze. Poprzedni sezon Konieczny spędził w III-ligowych rezerwach Górnika. Rozegrał tam 22 mecze oraz strzelił 2 bramki. Dominik jest defensywnym pomocnikiem i do Gwarka trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia.

IMG_7378

Łukasz Niemiec (ur.23.01.1997r) – Urodzony w Gliwicach zawodnik to wychowanek Piasta. Łukasz w poprzednich dwóch sezonach występował w rezerwach gliwickiego zespołu. Nasz nowy zawodnik już od dawna pozostawał w szerokiej kadrze pierwszego zespołu, gdzie dostawał szansę gry w meczach sparingowych. Łukasz Niemiec to boczny pomocnik i do Gwarka przeszedł na rok. 

IMG_7386

Jakub Sołdecki (ur. 20.08.1997r) – Ofensywny pomocnik to młodszy brat występującego w Arce Gdynia Dawida. Młodszy z braci również pokazuje, że ma wielkie umiejętności. Wychowanek Jedynki Krasnystaw pierwszy raz na Śląsk trafił w lipcu 2013 roku. Przez dwa lata występował w rezerwach Niebieskich, aby w styczniu 2016 roku przenieść się do Wisły Puławy, w której występował w II lidze. Ostatnie sześć miesięcy spędził na wypożyczeniu w Avii Świdnik.

 

Bartosz Żak (ur. 14.03.1998r) – Najmłodszy z naszych nowych zawodników do Gwarka trafił z drużyn młodzieżowych Wisły Kraków. Występował w barwach Wisły w Centralnej Lidze Juniorów, a jego trenerem był słynny Kazimierz Kmiecik, legenda krakowskiego klubu. Oprócz Wisły, Bartosz występował także w innym krakowskim klubie – Hutniku. Bartosz Żak jest obrońcą, mogącym występować zarówno na lewej, jak i na prawej stronie.

 

W drużynie Gwarka nie zobaczymy już natomiast Bartosza Polisa oraz Marcina Rosińskiego, którzy dołączyli do klubów, w których byli wcześniej wypożyczeni (odpowiednio Orła Miedary oraz Podlesianki Katowice). Piotr Makowski trafił do Sarmacji Będzin, a Dawid Hewlik oraz Grzegorz Wójcik zostali nowymi zawodnikami beniaminka IV ligi – Śląska Świętochłowice. Wcześniej do GKS-u Katowice trafił Rafał Kuliński. Mateusz Polak obecnie szuka klubu, a do macierzystych klubów po okresie wypożyczeń wrócili Sebastian Szombierski (GKS Katowice) oraz Rafał Wawrzyńczok (Rozwój Katowice, następnie Sparta Katowice).

 

Wyżej wymienionym zawodnikom dziękujemy za wszystkie mecze w barwach Gwarka,
za przywiązanie do klubu oraz za każdym razem dawanie z siebie maksimum możliwości podczas treningów oraz meczów mistrzowskich. Gwarek o Was nie zapomni.
Powodzenia w nowych klubach!

 

Dodaj komentarz