Po ubiegłotygodniowej, nieprzewidywanej przerwie spowodowanej opadami deszczu, Gwarek Tarnowskie Góry wraca do walki o ligowe punkty. Tym razem nasza drużyna o kolejne zwycięstwo w III lidze powalczy z zespołem Polonii Głubczyce. Różnica pomiędzy zespołami w ligowej tabeli jest spora, jednak typowanie zwycięzcy przed pierwszym gwizdkiem arbitra niejednokrotnie kończyło się niespodzianką. Dla naszej drużyny będzie to trzecie spotkanie w sezonie z beniaminkiem. Poprzednie dwa zakończyły się wygranymi naszego zespołu.

 

Gwarek mimo przymusowej pauzy w ubiegłą sobotę, nie stracił swojej bardzo dobrej, czwartej pozycji w tabeli. Stało się tak, ponieważ swoich meczów w powodu problemów z zalanymi boiskami nie rozegrały dwie drużyny z Bielska – Białej: Rekord oraz BKS – Stal. Dzięki temu, tarnogórzanie mogą w 10. kolejce trzeciej grupy III ligi odskoczyć od goniących rywali. Warunkiem jest jednak pokonanie w sobotę Polonii Głubczyce. Gwarancją kolejnych trzech punktów ma być forma tarnogórzan na własnym stadionie. Na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego, Gwarek od trzech meczów nie pozwolił rywalom na zdobycie nie tylko jakiegokolwiek punktu, ale także i na zdobycie nawet jednej bramki. Dzięki temu na swoim stadionie gospodarze sobotniego meczu odnieśli trzy zwycięstwa, a także zanotowali jeden remis, a także jedną porażkę. Kolejnym mocnym punktem do miana faworyta sobotniego meczu jest brak kontuzji, dzięki temu trener gospodarzy Krzysztof Górecko będzie mieć z pewnością twardy orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepszych zawodników do meczowej osiemnastki. Punktem numer trzy jest solidność zarówno formacji defensywnej, jak i ofensywnej Gwarka. Nasza drużyna straciła do tej pory zaledwie siedem bramek, co jest drugim, najlepszym wynikiem w naszej grupie. Na plus zasługuje także atak naszej drużyny. Najlepszym strzelcem Gwarka pozostaje w dalszym ciągu z dorobkiem pięciu bramek Dawid Jarka, który znajduje się także w szerokim gronie najlepszych snajperów trzeciej grupy III ligi śląskiej.

 

O sprawienie sporej niespodzianki pokuszą się z pewnością piłkarze klubu z Głubczyc. Beniaminek III ligi nie może jednak startu sezonu 2017/2018 zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Wojciecha Lasoty zdobyli do tej pory ledwie trzy punkty i z takim wynikiem zamykają tabelę trzeciej grupy III ligi. W ubiegłym tygodniu w Głubczycach deszcz nie przeszkodził w rozegraniu meczu ligowego, jednak przegrana 1:5 z Falubazem Zielona Góra była dla miejscowych kibiców jak zimny, jesienny deszcz. Jako pocieszenie dla drużyny mistrza IV ligi opolskiej z sezonu 2016/2017 można dodać fakt, iż jedyne zwycięstwo odnieśli w wyjazdowym spotkaniu z Pniówkiem Pawłowice Śląskie, który do tego meczu przystąpił bez wielu podstawowych zawodników. Dla klubu z województwa opolskiego obecny sezon jest powrotem do III ligi po trzyletniej przerwie. III-ligowe realia okazały się jak na razie dla Polonii bardzo brutalne, jednak kiedyś zła karta dla drużyny z Głubczyc musi się odmienić. Dobre wyniki nasi goście osiągają natomiast w Pucharze Polski Opolskiego ZPN, gdzie Polonia bez straty bramki dotarła do 1/8 finału. W tej fazie rozgrywek zmierzą się pod koniec października z Orłem Źlinice. Wracając jednak do rozgrywek ligowych, warto w drużynie rywali pochwalić Łukasza Bawoła. Napastnik rywali jest również najskuteczniejszym strzelcem Polonii z dorobkiem sześciu bramek. Urodzony w Głubczycach zawodnik zdobył 2/3 bramek całego zespołu oraz jest autorem dwóch, zwycięskich bramek dla swojej drużyny w meczu w Pawłowicach Śląskich.

 

Dla obydwóch drużyn sobotnie spotkanie będzie pierwszym w historii występów w III lidze. Sędzią głównym sobotniego meczu będzie pan Leszek Lewandowski (KS Zabrze). Arbiter ten jak na razie pozytywnie kojarzy się z meczami z udziałem Gwarka. W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 sędziował wygrane mecze ze Szombierkami Bytom, Wartą Zawiercie, a także zremisowany mecz w Rudzie Śląskiej ze Slavią.

 

Pierwszy gwizdek w meczu 10. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Polonia Głubczyce w sobotę zabrzmi w sobotę 30 września o godzinie 16:00. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo gorąco na to spotkanie. Przypominamy o specjalnej promocji dla zawodników grup młodzieżowych Gwarka, a także ich ojców z okazji przypadającego na dzień meczu „Dnia Chłopaka”. Przypominamy także o wcześniejsze przyjście na mecz w celu uniknięcia kolejek przed wejściem na stadion. Tradycyjnie także do Państwa dyspozycji będzie stoisko gastronomiczne przygotowane przez „Boss Pub” z Tarnowskich Gór.

 

Do zobaczenia na meczu!

Dodaj komentarz