Kolejny tydzień ligowych meczów pokazał, że w 3 grupie III ligi nie ma łatwych spotkań. Zmiany dokonane zimą w kadrach wielu drużyn pokazały, że ciężko będzie przewidzieć wiele wyników w rundzie wiosennej. Wspólne mecze Rekordu Bielsko-Biała oraz Gwarka Tarnowskie Góry od początku tej rywalizacji przynoszą kibicom sporo emocji. W sobotę dojdzie do kolejnego spotkania tych dwóch drużyn. Jesteśmy przekonani, że także i tym razem obydwie drużyny pokażą pełnię swoich niemałych umiejętności.

 

Tarnogórzanie mają już na swoim koncie trzy rozegrane wiosną mecze zakończone każdym możliwym scenariuszem punktowym. Po przegranej w Lubinie nastąpiła domowa wygrana z Polonią Bytom, a także ważny, wyjazdowy punkt przywieziony z Zielonej Góry. Co prawda nasza drużyna była w ubiegłą sobotę bliżej wygranej od zespołu gospodarzy, to jednak stare piłkarskie porzekadło brzmi, że jeżeli nie da się meczu wygrać to trzeba go zremisować. Najważniejsze, że nasza drużyna z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. W sobotę Gwarek powraca na swój obiekt przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowskich Górach. Planem na sobotnie popołudnie z pewnością zatem będzie nie tylko powtórzenie zwycięstwa sprzed dwóch tygodni, ale także października 2019 roku. Wtedy tarnogórzanie nie dali szans swojemu najbliższemu rywalowi i pewnie zgarnęli trzy punkty, rozgrywając wtedy jedno z najlepszych spotkań w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020. Do sobotniego meczu podopieczni trenera Krzysztofa Górecko przystępują z dziesiątego miejsca w tabeli. Dorobek 27. zdobytych punktów nie daje jednak pewnej pozycji po sobotniej kolejce. Środek ligowej tabeli, w którym znalazła się nasza drużyna jest na tyle spłaszczony, że nasza drużyna może w przypadku dobrego rezultatu awansować nawet o cztery miejsca w tabeli, jak i spaść o dwie lokaty w przypadku porażki, a także niekorzystnych wyników z innych stadionów. Obiekt Gwarka jest jednak fortecą trudno dostępną dla rywali. Gospodarze do tej pory aż sześciokrotnie wychodzili z domowych meczów jako zwycięzcy, dwukrotnie remisując, a także doznając trzech porażek. Kluczem do zdobycia trzech punktów w sobotę będzie lepsza skuteczność. Co prawda w drużynie Gwarka w trwającym sezonie bramki zdobywało już aż trzynastu zawodników, to jednak w dalszym ciągu najwięcej na swoim koncie posiada niegrający już w naszej drużynie – Sebastian Pączko (sześć bramek). O jedną mniej ma na swoim koncie Dawid Jarka, który jednak w starciu z drużyną z Bielska-Białej jest niezwykle skuteczny, o czym świadczy liczba pięciu zdobytych przeciwko Rekordowi bramek – wszystkie zdobył właśnie na obiekcie w Tarnowskich Górach.

 

Drużyna Rekordu, mimo niezbyt korzystnej historii meczów z naszą drużyną to od lat trudny dla naszego zespołu rywal. Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Mrózka to kolejna drużyna, która bezpośrednio przed starciem z naszą drużyną odpoczywała z powodu pauzy w rozgrywkach. Słowo “odpoczywała” oczywiście trzeba odpowiednio ubrać w cudzysłów, bowiem dla drużyny z południa naszego województwa przyjazd do Tarnowskich Gór to chęć odniesienia pierwszego w historii III-ligowych spotkań z Gwarkiem zwycięstwa. Sobotni mecz jest o tyle istotnym spotkaniem, że Rekordziści mają w swoim dorobku punktowym taką samą liczbą zdobytych punktów jak tarnogórzanie. Nasi najbliżsi rywale w meczach wyjazdowych prezentują się przyzwoicie. Na obiektach przeciwników odnieśli w tym sezonie cztery zwycięstwa, zanotowali dwa remisy, a czterokrotnie wracali do domu na przysłowiowej “tarczy”. W tym roku kalendarzowym, a więc w dwóch rozegranych do tej pory meczach rundy rewanżowej, Rekord Bielsko-Biała nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Na inaugurację ligowej wiosny nasi przeciwnicy zremisowali bezbramkowo z ROW-em 1964 Rybnik, zaś dwa tygodnie temu wygrali na ciężkim terenie w Brzegu z tamtejszą Stalą. Jedną z bramek w tym wygranym meczu zdobył doświadczony, niespełna 36-letni Tomasz Nowak. Zawodnik mający na swoim koncie prawie 170 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju został zimą do Rekordu wypożyczony z Podbeskidzia. Oprócz Nowaka zimą do Bielska-Białej trafili również Szymon Byrtek z GKS-u Radziechowy-Wieprz, a także Arkadiusz Krysik z rezerw Jagiellonii Białystok oraz wracający z wypożyczenia do MRKS-u Czechowice-Dziedzice bramkarz Krzysztof Żerdka. Z pewnością sporym osłabieniem jest wytransferowanie do chorzowskiego Ruchu dwójki podstawowych jesienią młodzieżowców – Piotra Wyroby oraz Bartosza Guzdka. Uzupełniając transfery wychodzące z Rekordu minionej zimy to warto również wspomnieć Bartosza Kucharskiego oraz Marcina Mączkę. Wymieniona dwójka zasiliła tej zimy IV-ligowy MKS Myszków. Najlepszym strzelcem drużyny Rekordu pozostaje z dorobkiem ośmiu zdobytych bramek Szymon Szymański.

 

Tak jak wcześniej już wspomnieliśmy mecze z udziałem Rekordu oraz Gwarka są zawsze bardzo atrakcyjnymi dla kibiców. Także zremisowane jesienią w Bielsku-Białej spotkanie mimo braku wyłonienia zwycięzcy trzymało w napięciu do ostatniej minuty, a poziom spotkania znacznie przewyższał III-ligowe realia. Nie mamy jednak nic przeciwko, aby korzystna dla Gwarka seria meczów z Rekordem została przedłużona o kolejne spotkanie.

21.10.2017r., III liga sezon 2017/2018, Rekord – Gwarek 2:3 (0:1). Bramki: Fonfara, Pach, Pączko

09.03.2018r., sparing zima, sezon 2017/2018, Rekord – Gwarek 2:0 (1:0)

26.05.2018r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Rekord 2:1 (0:0). Bramki: Dyląg, Jarka

03.11.2018r., III liga sezon 2018/2019, Rekord – Gwarek 0:0

25.05.2019r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Rekord 3:3 (2:1). Bramki: Jarka x2, Joachim

19.10.2019r., III liga sezon 2019/2020, Gwarek – Rekord 3:0 (2:0). Bramki: Jarka x2, Joachim

23.09.2020r., III liga sezon 2020/2021, Rekord – Gwarek 1:1 (1:1). Bramka: Barbus

 

Sobotni mecz w Tarnowskich Górach poprowadzi jako sędzia główny reprezentujący Opolskie Kolegium Sędziów, pan Dawid Matyszczak. Dla niespełna 27-letniego arbitra będzie to już czwarte spotkanie w sezonie 2020/2021 z udziałem Gwarka. Po domowym zwycięstwie we wrześniu z Foto-Higieną, sędzia Matyszczak prowadził również wyjazdowe porażki z Ruchem Chorzów oraz Zagłębiem II Lubin. Mecz z udziałem zespołu Rekordu Bielsko-Biała sędzia z Kluczborka poprowadzi w tym sezonie po raz pierwszy.

 

Spotkanie 23. kolejki rozgrywek z udziałem drużyn Gwarka Tarnowskie Góry oraz Rekordu Bielsko-Biała rozpocznie się w sobotę 27 marca o godzinie 15:30 na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. W dalszym ciągu niestety z powodu obostrzeń związanych z pandemią wirusa COVID-19 rozegra się ono bez udziału publiczności. Tradycyjnie jednak przeprowadzimy transmisję LIVE z tego spotkania, którą można znaleźć TUTAJ. Pamiętajmy, że wykupując transmisję wspomagamy w tych ciężkich dla sportu czasach nasz Klub. Trzymamy kciuki za naszą drużynę podczas sobotniego meczu!

 

1 komentarz

  • franko52 27 / 03 / 2021 Reply

    WIELKIE BRAWA dla drużyny,trzech sędziów plus 11Rekordu przeciw 9-tce Gwarka.Płakać nad wyszkoleniem naszych sędziów.

Dodaj komentarz