Dziś przyjrzymy się zimowym przygotowaniom kolejnej naszej grupy młodzieżowej Akademii Piłkarskiej Gwarka. Tym razem przyjrzymy się szerzej naszym młodym zawodnikom z roczników 2012 oraz 2013, którzy w grupie Żaków rozpoczęli jesienią ligowe granie ze swoimi rówieśnikami.

 

Kolejny miesiąc trwa wspólna piłkarska przygoda trenera Artura Jabłońskiego ze swoją grupą Żaków. Jesienią grupa uczestniczyła w prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach oraz Podokręg Bytom turniejach piłkarskich, w których nabierała piłkarskiego doświadczenia. Grupa zawodników coraz śmielej poczynała sobie w zawodach przed pierwszą część sezonu 2020/2021. Zimę spędziła doskonaląc swoje umiejętności pod bacznym okiem trenera Artura, który nieco szerzej opowiedział o przepracowanych przez zespół miesiącach:

 

Zima rocznika 2012/2013, czyli naszych dzielnych Żaków rozpoczęła się w drugim tygodniu ferii zimowych. Pierwszy tydzień mieliśmy bardzo intensywny, bo aż 4 jednostki treningowe, z których 3 odbyły się na sali, a jedna w klubowej kawiarence na zajęciach ruchowo tanecznych prowadzonych przez panią Joannę Osadnik.
 
W kolejnym tygodniu znów drużyna F1 trenowała na sali gimnastycznej Wieloprofilowego Zespołu Szkół, gdzie pracowaliśmy nad techniką prowadzenia piłki oraz dryblingu wykorzystując gry 1×1. W ostatnim tygodniu stycznia i pierwszym lutego mieliśmy małe problemy z miejscem do przeprowadzenia treningu z powodu wymiany parkietu na sali, w której trenowaliśmy. Przeplataliśmy treningi prowadzone w niekorzystnej aurze na Orliku pracując nad pozycją otwartą z zajęciami ruchowymi w salce klubowej.
 
Od połowy lutego wróciliśmy na treningi w sali gimnastycznej, gdzie w dalszym ciągu pracowaliśmy nad rozumieniem gry poprzez wsparcie zawodnika z piłką w grach 2×1. W czasie zimowym rozegraliśmy kilka meczów towarzyskich z Polonią Bytom, Przyszłością Nowe Chechło oraz z LKS Żyglin. Drużyna wzięła udział także w turnieju halowym organizowanym przez AP Krupski Młyn, w którym miała możliwość zaznajomienia się z dużą przestronną halą oraz przeciwnikami takimi jak właśnie gospodarz turnieju oraz Sparta Lubliniec, Herkules Kochanowice i Śląsk Koszęcin.
 
Po półrocznej pracy z Żaczkami i faktem, że team był budowany latem od zera z nowymi zawodnikami widać postęp poszczególnych jednostek oraz w efekcie wzmocnienie drużyny jako całości. Obecnie do dziś co jakiś czas pojawią się nowi chętni zawodnicy do gry w piłkę nożną w Gwarku. Cieszy fakt, że są to zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Dobrze, że dzieci mimo tego, iż z racji okresu pandemicznego siedzą w domach chcą i lubią podejmować dodatkową aktywność fizyczną w klubach sportowych.
Jako trener skupiam się na tym, aby moi podopieczni mogli sami uczyć się  w środowisku treningowym, które stwarzam bez mojej ingerencji. Plany na przyszłość różnego rodzaju gry 1×1, 2×1, 2×2 bo gra i jej doświadczanie jest najlepszą nauczycielką.
 
2012-2013_strona
 
W drużynie występuje obecnie łącznie piętnastu chętnych rozwijania swoich piłkarskich umiejętności zawodników i zawodniczek. Frekwencja stoi na bardzo dobrym poziomie, przez co trener Artur Jabłoński na brak pracy z pewnością nie może narzekać. Grupa stale się powiększa, dzięki czemu na tym poziomie nauki możemy zaobserwować już rywalizację na swoich pozycjach, co z pewnością przełoży się na dalszą chęć oraz zapał do gry. Przed naszymi Żakami druga część sezonu 2020/2021. Liczymy gorąco na ich kolejne postępy!
 

Dodaj komentarz