Po tygodniu obfitującym w różnego rodzaju anomalie pogodowe przyszedł czas na weekendowe rozpogodzenie. Nie dotyczy to tylko cieplejszej temperatury oraz wyjścia słońca zza chmur w dniu sobotniego meczu, ale także powrotu po tygodniu przerwy do gry zespołów 3 grupy III ligi. Najbliższym rywalem Gwarka będzie ROW 1964 Rybnik, jednak tym razem obydwie drużyny po raz pierwszy spotkają się na meczu ligowym w Tarnowskich Górach.

 

Nasza drużyna Święta Wielkanocne spędziła w dobrych nastrojach. Trzy punkty przywiezione z ciężkiego terenu, jakim jest obiekt Polonii Nysa nie tylko powiększyły dorobek punktowy tarnogórzan, ale także przedłużyły serię meczów bez porażki do czterech spotkań. Teraz drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Górecko powraca do Tarnowskich Gór na swój trzeci mecz domowy w rundzie wiosennej. Będzie to pierwsze i ostatnie spotkanie rozegrane na własnym obiekcie w kwietniu, bowiem przed naszą drużyną seria trzech meczów wyjazdowych, a także rozdzielająca je przymusowa pauza. Do sobotniego meczu Gwarek przystępuje z dziesiątego miejsca w tabeli z nadzieją na poprawę zajmowanej do tej pory lokaty. Dorobek 31 zdobytych przez nasz zespół punktów powoduje, że w sobotę tarnogórzanie uzależniać będą ewentualną poprawę zajmowanej pozycji tylko i wyłącznie od samych siebie. Gospodarzom nie grozi spadek, ale dzięki zwycięstwu oraz korzystnych wyników z innych boisk mogą awansować aż na siódme miejsce. Nie będzie to łatwe, bowiem sztab szkoleniowy naszej drużyny nie będzie miał możliwości skorzystania z kilku swoich zawodników. Można tutaj wymienić choćby wykartkowanych na sobotni mecz Adama Dzido oraz Kacpra Czajkowskiego, którzy stanowili do tej pory o sile defensywnej tarnogórskiego zespołu. Gwarek jednak niejednokrotnie już w tym sezonie pokazywał, że jest w stanie zwycięsko wychodzić nawet z najtrudniejszej sytuacji. Obiekt przy ul. Wojska Polskiego gościć będzie w tym sezonie spotkanie III ligi grupy 3 po raz trzynasty. Połowę z poprzednio rozegranych dwunastych meczów tarnogórzanie wygrali, a pozostałe trzy spotkania kończyły się zarówno remisami, jak i porażkami naszej drużyny. Czy domowa trzynastka okaże się w sobotę dla Gwarka szczęśliwa? Dowiemy się tego w sobotni wczesny wieczór ok. godziny 18:00. Gol na wagę trzech punktów z ubiegłotygodniowego meczu w Nysie Dawida Jarki spowodował, że były zawodnik m.in. ROW-u 1964 Rybnik wysunął się czoło klasyfikacji strzelców w naszej drużynie. Dziś jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Gwarku ma na koncie 7 zdobytych w sezonie bramek, a trafienie z Polonią Nysa było jego 40-tym w barwach Gwarka na poziomie III ligi.

 

O drużynie ROW-u 1964 Rybnik przez pierwszy kwartał 2021 roku mówiło się sporo. Na pierwszy plan wysuwały się doniesienia o problemach organizacyjnych zasłużonego dla śląskiej piłki klubu. Zimą wielu zawodników rybnickiego klubu zmieniło przynależność klubową, a w prasie mówiło się nawet o możliwościach niewystartowania ROW-u w rozgrywkach rundy wiosennej. Na całe szczęście pożar w klubie udało się ugasić, a nasi goście w spokoju mogli rozpocząć zimowe przygotowania do ligi. Same rozgrywki nasi sobotni przeciwnicy rozpoczęli całkiem udanie. Co prawda przydarzyła im się na starcie ligowej wiosny domowa porażka z Polonią Nysa to dorobek siedmiu zdobytych punktów w czterech meczach wiosny budzi respekt. Podopieczni trenera Rolanda Buchały wszystkie swoje zdobyte wiosną punkty wywalczyli na obiektach rywali. Najpierw na rozpoczęcie kalendarzowego grania o punkty wywalczyli remis w Bielsku-Białej, a następnie odnieśli ważne w kontekście walki o utrzymanie zwycięstwa w Gaci oraz Brzegu. Solidne kolekcjonowanie ligowych punktów pozwoliło rybniczanom awansować na trzynaste miejsce w tabeli. Dla naszego rywala będzie to dwunasta wizyta w tym sezonie na obiektach przeciwnika. Do tej pory zespół z Rybnika zgromadził po cztery zwycięstwa oraz remisy, a także trzykrotnie wracał do domu bez punktów. Tak jak wspomnieliśmy na początku, zimą drużyna z Rybnika bardzo zmieniła się pod względem kadrowym. Zespół opuścili m.in. czołowi wcześniej gracze tacy jak Marcel Vasil, Kamil Spratek, Szymon Jary czy Marcin Wodecki. Średnia wieku znacznie spadła, gdyż w ich miejsce do klubu przybyli zawodnicy, którzy dopiero pracują na swoją ligową markę. Dziś najwięcej doświadczenia z obecnej kadry ROW-u posiada blok defensywny składający się z Marka Krotofila, Jana Janika czy Piotra Pacholskiego, którzy łącznie mają rozegranych blisko 400 meczów na poziomie centralnym. Młodsze pokolenie naszych gości reprezentuje przede wszystkim najskuteczniejszy obecnie strzelec ROW-u, autor dziesięciu w sezonie bramek, 18-letni napastnik Jakub Kuczera. Także i rybniczanie do Tarnowskich Gór nie przyjadą w swoim najmocniejszym składzie. Za kartki na boisko nie wybiegną w sobotę inni przedstawiciele rybnickiego młodego pokolenia, 20-letni pomocnicy Yaroslav Baranskyi oraz Konrad Warmiński, a także napastnik Łukasz Krakowczyk.

 

Poprzednie dwa ligowe starcia pomiędzy Gwarkiem, a ROW-em 1964 Rybnik przyniosły sporo piłkarskich emocji. Za każdym razem wynik do przerwy nie mógł gwarantować zwycięzcy trzech punktów. Po zwycięstwie rywala oraz ubiegłorocznym, jesiennym remisie liczymy, że tym razem do gospodarze sobotniego meczu zgarną pełną pulę. Warto zaznaczyć, że w poprzednich konfrontacjach bramki dla naszej drużyny zdobywali gracze, których obecnie w Gwarku już nie oglądamy.

31.08.2019r. III liga sezon 2019/2020, ROW 1964 Rybnik – Gwarek 3:2 (1:2). Bramki: Mazurek, Pączko

29.08.2020r. III liga sezon 2020/2021, ROW 1964 Rybnik – Gwarek 2:2 (2:0). Bramki: Pączko, Bętkowski

 

Sobotni mecz jako sędzia główny poprowadzi pan Robert Parysek (Legnica). Arbiter reprezentujący Dolnośląskie Kolegium Sędziów w sezonie 2020/2021 wybiegnie na boiska III ligi grupy 3 po raz ósmy. Poprzednie mecze z udziałem pana Paryska trzema zwycięstwami gospodarzy, dwoma remisami, a także dwoma zwycięstwami drużyn gości. Przeciwnikom prowadził zwycięskie dla rybniczan starcie domowe z MKS-em Kluczbork oraz zremisowany bezbramkowo mecz w Gorzowie Wielkopolskim. Gwarkowi w tym sezonie meczu jeszcze nie prowadził.

 

Początek spotkania Gwarek Tarnowskie Góry – ROW 1964 Rybnik w sobotę 10 kwietnia o godzinie 16:00 na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. W dalszym ciągu mecze odbywają się bez udziału publiczności, jednak także i teraz zachęcamy Państwa do wykupienia transmisji z tego spotkania. Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ. Wspieramy Gwarka przed ważnym meczem!

 

Komentarze

  • Izydor 10 / 04 / 2021 Reply

    Pamietam tego sedziego z meczu z Ruchem Zdzieszowice aby takich numerow dzis nie było

  • Izydor 10 / 04 / 2021 Reply

    Super wynik

Dodaj komentarz