Wakacyjna przerwa pomiędzy rozgrywkami dobiegła końca. Dawno nie było przed startem trzeciej grupy piłkarskiej III ligi tyle zamieszania, co przed sezonem 2019/2020. Niestety nie wszystkie zgłoszone do niej kluby ostatecznie zagrają, jednak podążając za słowami piosenki „show must go on”. Dziś rozpoczynamy nowy sezon piłkarski w III lidze. Tarnogórzanie tak jak przed rokiem rozgrywki rozpoczną od meczu z beniaminkiem, jednak tym razem inauguracja w ich wykonaniu nastąpi w Tarnowskich Górach.

 

Runda wiosenna Gwarka Tarnowskie Góry z sezonu 2018/2019 łagodnie mówiąc nie należała do najlepszych. Piąte miejsce na koniec rozgrywek nikomu większej satysfakcji nie dało, stąd latem w naszym Klubie pojawiło się wiele nowych twarzy. Do Gwarka trafili m.in. Kamil Bętkowski, Mateusz Mazurek czy Szymon Przstalski, którzy już dzisiaj w koszulce Gwarka po raz pierwszy zagrają o ligowe punkty. Tego lata miały miejsce również kluczowe powroty do Tarnowskich Gór. Drużynę trenera Krzysztofa Górecko wzmocnili swoim przyjściem Rafał Kuliński oraz Sebastian Pączko, którzy podczas swoich ostatnich pobytów w Gwarku dali zapamiętać się z bardzo dobrej strony. Jako „powrót” można również traktować przyjście Tomasza Polaka, młodego tarnogórzanina, który parę lat temu z drużyn młodzieżowych Gwarka ruszył w piłkarski świat. Dziś 19-letni Tomasz Polak po występach w drużynach Górnika Zabrze czy Zagłębia Lubin zgłasza chęć pomocy w seniorskiej piłce. Z Tarnowskimi Górami pożegnali się tego lata Przemysław Mizgała, Bartosz Pikul, Paweł Juraszczyk, Dominik Konieczny czy Paweł Starzyński. Wielkie podziękowania za wkład włożony w rozwój Gwarka należą się również Grzegorzowi Fonfarze oraz Mateuszowi Śliwie, którzy tego lata Gwarek zamienili na Szczakowiankę Jaworzno. Każdy z nich zostanie tutaj zapamiętany z bardzo dobrej strony. Jak zaprezentuje się przed kibicami nowy Gwarek? Przed naszą drużyną trudny sezon, jednak najlepiej rozpocząć go od zwycięstwa, właśnie dziś!

 

Rywalem naszej drużyny w walce o pierwsze w tym sezonie punkty będzie drużyna Śląska II Wrocław. Wrocławianie, którzy sezon 2018/2019 zakończyli w zachodniej grupie IV ligi dolnośląskiej z piętnastopunktową przewagą nad drugim w tabeli Górnikiem Wałbrzych musieli o III ligę bić się jeszcze w meczach barażowych. Ich rywalem była drużyna AKS-u Strzegom, czyli zwycięzcy wschodniej grupy IV ligi dolnośląskiej. Dwumecz padł łupem właśnie wrocławian, którzy łącznie zaaplikowali swoim rywalom siedem bramek, tracąc zaledwie dwie. W każdym z tych meczów do siatki rywala trafiał młody zawodnik Mathieu Scalet. 22-letni francuz z polskim paszportem był nawet tego lata testowany przez I-ligowy GKS Tychy. Gole byłego zawodnika Wisły Kraków ostatecznie pogrążyły zespół ze Strzegomia. Dzięki temu po dwóch latach przerwy rezerwy Śląska ponownie zameldowały się w gronie trzecioligowców. W tym sezonie wrocławianie powiększyli grono drużyn rezerw do czterech zespołów. Podopieczni trenera Piotra Jawnego, a więc byłego zawodnika wrocławskiej drużyny bardzo dobrze zaprezentowali się jeszcze w swoim regionalnym Pucharze Polski, w których odpadli z rywalizacji dopiero w półfinale, ulegając Sokołowi Wielka Lipa. Do trenera Jawnego w sezonie 2019/2020 dołączył inny ex-wrocławianin. Chodzi tutaj o trenera Marcina Dymkowskiego, który w poprzednich rozgrywkach prowadził zespół Foto-Higieny Gać. Prowadzona przez trenera Dymkowskiego drużyna z Gwarkiem dwa razy przegrała. Jak będzie dzisiaj?

 

Spotkanie Gwarek – Śląsk poprowadzi jako sędzia główne pan Łukasz Sowada (KS Opole). Arbiter reprezentujący Opolskie Kolegium Sędziowskie prowadził w historii III-ligowych meczów Gwarka do tej pory dwa mecze. Najpierw na zakończenie sezonu 2017/2018 tarnogórzanie pokonali w meczu domowych rezerwy Górnika II Zabrze, a w poprzednich rozgrywkach sędziował przegrany mecz tarnogórzan w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem.

 

Pierwszy mecz sezonu 2019/2020 Gwarek Tarnowskie Góry – Śląsk II Wrocław rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia o godzinie 17:00 na obiekcie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2. Ceny biletów obowiązujące na najbliższy sezon pozostają niezmienione (10 zł bilet normalny, 5 zł bilet ulgowy – młodzież do lat 15-stu). Bilety będzie można nabyć w kasie biletowej, którą otwieramy na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Zapraszamy Państwa tradycyjnie na nasze stoisko gastronomiczne, które będzie się znajdować przy trybunie krytej.

Dodaj komentarz