Przed nami dwie ostatnie kolejki ligowe sezonu 2017/2018. Sytuacja naszej drużyny nie za wiele zmieniła się od tej, w której podopieczni trenera Krzysztofa Górecko byli przed poprzednią serią spotkań. Cały czas chętnych do awansu pozostaje pięciu, jednak już w sobotni wieczór możemy poznać zwycięską drużynę, która wywalczy awans do rozgrywek II ligi. Jeśli tak się nie stanie, odpowiedź na to kto awansuje w tym sezonie do wyższej klasy rozgrywkowej poznamy za tydzień, w kończącej sezon kolejce ligowej. W najbliższą sobotę wszystkie mecze zostaną rozegrane o jednej porze. Gwarek, jako jedna z pięciu drużyn walczących do awans rozegra swoje spotkanie na wyjeździe. Miejscem ostatniego w tym sezonie meczu wyjazdowego Gwarka będzie Dzierżoniów.

 

Domową wygraną w święto Bożego Ciała z Pniówkiem Pawłowice Śląskie drużyna Lechii Dzierżoniów zapewniła sobie ligowy byt na następny sezon. Nasz najbliższy rywal zatem dziewiąty rok z rzędu będzie występował na III-ligowym froncie. Podopieczni trenera Zbigniewa Soczewskiego, czyli najdłużej pracującego trenera w naszej grupie III ligi nieprzerwanie w jednym klubie, uzbierali w dotychczas rozegranych meczach ligowych 45 punktów, co daje im obecnie 10 miejsce w tabeli. Nasz przeciwnik mimo tego, iż sezon się jeszcze nie skończył, to już może go zaliczyć do udanych. Drużyna zapewniła sobie utrzymanie w III lidze, a ponadto Lechia okazała się najlepsza nie tylko w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych, ale także i w województwie Dolnośląskim. Dzięki temu nasi rywale rozpoczną w przyszłym sezonie zmagania pucharowe już na szczeblu centralnym. Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, to gospodarze sobotniego meczu do tej pory na własnym boisku wygrali 7 spotkań, 3 zremisowali, a 6 zakończyli porażką. Ostatnie mecze drużyny z Dzierżoniowa to jednak zwycięstwa, mieszane z porażkami. Ostatni z zaledwie trzech remisów Lechia uzyskała dokładnie dwa miesiące temu podczas domowego spotkania z liderem ligi, częstochowską Skrą. Mimo pierwszej, bezbramkowej połowy kibice na stadionie przy ul. Wrocławskiej w drugiej odsłonie meczu oglądali aż sześć goli, po trzy dla każdej z drużyn. Najlepszym strzelcem zespołu Lechii Dzierżoniów wciąż pozostaje Damian Niedojad. Napastnik gospodarzy aż 17 razy pokonywał do tej pory bramkarzy rywali.

 

W walce o II ligę broni nie składają natomiast zawodnicy Gwarka. Tarnogórzanie po ciężkim meczu ze Stalą Brzeg ciągle liczą się w walce o awans. Aby jednak tak się stało, Gwarek oprócz zostawienia wszystkich sił na boisku musi liczyć także na pomoc z innych boisk. Po wtorkowym remisie Skry Częstochowa na boisku w Zdzieszowicach nic jeszcze nie jest stracone. Trzeba jednak otwarcie sobie powiedzieć, że muszą zostać spełnione pewne kryteria, aby Gwarek po przedostatniej serii gier znalazł się na pierwszym miejscu. Po pierwsze tarnogórzanie nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w sobotnim meczu. Wyjazdy drużyna Gwarka wspomina dosyć dobrze, bowiem do tej pory trzeci zespół ligi 8 razy przywoził ze stadionów rywali komplet punktów, 5 razy remisował, a także doznał 3 porażek. Tarnogórzanie na wyjazdach zdobyli 26 bramek, a co ciekawe, stracili zaledwie 18, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich zespołów trzeciej grupy III ligi. Tak czy siak oprócz konieczności zdobycia w sobotnim meczu trzech punktów, trzeba będzie obserwować również wyniki z innych boisk. Obie wyprzedzające Gwarka drużyny grają w tej kolejce na wyjazdach. Ciężkie zadanie czeka drużynę Ślęzy Wrocław, która o komplet punktów powalczy na boisku Rekordu Bielsko-Biała. Dużo prostsze zadanie czeka lidera z Częstochowy, który zagra na boisku ostatniej w tabeli Polonii Głubczyce i jakikolwiek scenariusz straty punktowej przez drużynę Skry wydaje się mało prawdopodobny. Przede wszystkim trzeba jednak zagrać o komplet punktów w Dzierżoniowie. Do składu Gwarka po przymusowej pauzie wraca najskuteczniejszy strzelec naszej drużyny, zdobywca również 17-stu bramek w tym sezonie – Dawid Jarka.

 

Jesienią obydwie drużyny spotkały się w Tarnowskich Górach. W ostatnim meczu ligowym w 2017 roku na obiekcie Gwarka oglądaliśmy zwycięstwo naszej drużyny, która po bramkach Alexandra Mrozka i Sebastiana Pączki pokonała Lechię 2:1. Nie mamy nic przeciwko, aby i w najbliższą sobotę taki wynik miał mieć znów miejsce.

11.11.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Lechia 2:1 (1:0). Bramki: Mrozek, Pączko

 

Spotkanie w Dzierżoniowie jako sędzia główny poprowadzi pan Andrzej Urban (KS Bolesławiec). Sędzia reprezentujący Dolnośląskie Kolegium Sędziowskie jak dotąd nie prowadził jeszcze w tym sezonie meczu z udziałem Gwarka. Naszemu najbliższemu rywalowi pan Urban sędziował raz, w zwycięskim spotkaniu 3:0 z drugą drużyną Górnika Zabrze. Jak do tej pory sędzia główny sobotniego meczu prowadził 10 spotkań w trzeciej grupie III ligi, w których pokazał 26 żółtych kartek, zaledwie 1 czerwoną, a także 2 razy dyktował rzuty karne.

 

Początek meczu Lechia Dzierżoniów – Gwarek Tarnowskie Góry, jak i pozostałych meczów 33. kolejki rozgrywek w trzeciej grupie III ligi w sobotę 9 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Wrocławskiej. Trzymamy mocno kciuki za kolejne zwycięstwo naszej drużyny!

 

Dodaj komentarz