Po trzech dniach nieobecności na Gwarek wraca na boisko, by zmierzyć się z MKS-em Kluczbork w ramach 8 kolejki III Ligi gr. 3.

 

Aktualna dyspozycja

Aktualna forma obu drużyn nie jest najlepsza, jednak to Gwarek ma przewagę, bowiem w ostatnich 5 meczach zdobył 4 punkty. MKS natomiast zdołał zgromadzić na swoim koncie jedynie 1 oczko w tym samym okresie. Drużyna pod dowództwem Tomasza Kazimierowicza plasuje się aktualnie na 13 pozycji, i ma na swoim koncie 7 punktów w 7 meczach. Bilans bramkowy kluczborzan to 7 bramek zdobytych i aż 15 straconych.

Transfery

Spotkanie zapowiada się ciekawie również ze względu na ruchy kadrowe. W zakończonym niedawno oknie transferowym Gwarek zdołał pozyskać dwóch zawodników, którzy w ubiegłym stanowili o sile drużyny z Kluczborka. Środkowy obrońca, Szymon Przystalski, przyodziewał koszulkę zespołu z województwa opolskiego w 29 meczach, rozgrywając w tym czasie 2564 minuty, natomiast rozgrywający, Norbert Jaszczak, wystąpił we wszystkich 35 meczach (zaliczając 2653 minuty) i był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u, zdobywając 11 bramek.

Trzech najskuteczniejszych zawodników MKS-u z poprzedniego sezonu nie ma już w Klubie. Poza wspomnianym Jaszczakiem, na zmianę klubu zdecydował się również Bartosz Włodarczyk, który zdobył najwięcej bramek (13 trafień), a przeniósł się on do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Zdobywca 10 goli, Filip Latusek, także zmienił barwy, odchodząc po sezonie do Polonii Kępno.

Można jednakże zauważyć, że dorobek wyżej wymienionej trójki MKS zdołał zastąpić jednym zawodnikiem, który (na papierze) osiągnął zbliżony wynik. Mowa o Marcinie Przybylskim, który w sezonie 2020/21 w barwach Foto-Higieny Gać zgromadził 25 bramek. Mamy jednak nadzieję, że wzorem poprzedniego sezonu, defensywa Gwarka zdoła powstrzymać Króla Strzelców poprzednich rozgrywek, przed zdobyciem bramki, tym razem na konto MKS-u Kluczbork.


Starcia w przeszłości

W poprzednich 5 meczach, w których Gwarek mierzył się z MKS-em, bilans ekipy ze Srebrnego Miasta nie wygląda korzystnie. Trzy porażki, remis i jedno zwycięstwo nie wyglądają kolorowo, jednakże w porównaniu z minionymi sezonami Gwarek jest już zupełnie innym zespołem na czele z innym sternikiem.

 

Początek spotkania z MKS-em już w sobotę, 11 września 2021 roku, o godz. 16:00 na stadionie w Kluczborku przy ul. Sportowej 7.

Dodaj komentarz