Już w najbliższy weekend, w tarnogórskiej Hali Sportowej odbędzie się zorganizowany przy współpracy Gwarka Tarnowskie Góry, Gminy Tarnowskie Góry, a także Centralnego Ośrodku Sportu w Warszawie turniej piłkarski „Mundialito Cup 2018”. W dwudniowym turnieju weźmie udział osiem drużyn młodzieżowych z województwa Śląskiego, w tym reprezentacja Gwarka Tarnowskie Góry.

 

Za miesiąc przywitamy długo oczekiwaną przez wszystkich kalendarzową wiosnę. Nieco wcześniej meczem wyjazdowym w Pawłowicach Śląskich seniorzy Gwarka rozpoczną walkę w rundzie rewanżowej rozgrywek III ligi. Nie trzeba jednak tak długo czekać, aby zobaczyć sportowe emocje, walkę i zaangażowane do ostatniej minuty, czy radość zespołu z zwycięskiego meczu. Zanim pierwsza drużyna Gwarka będzie kontynuować sezon 2017/2018, wszystkie wymienione wcześniej sportowe odczucia zapewnią wszystkim kibicom nasi młodzi zawodnicy z roczników 2008 oraz 2009. To oni razem ze swoimi rówieśnikami z innych klubów piłkarskich z województwa Śląskiego powalczą o miano najlepszej w młodzieżowym turnieju piłkarskim „Mundialito Cup 2018”, który już w najbliższy weekend rozegra się na parkiecie tarnogórskiej Hali Sportowej.

 

Turniej przygotowywany już od jakiegoś czasu z pewnością przyniesie wszystkim wiele sportowych emocji. O rozmachu i powadze weekendowego turnieju niech świadczy fakt, iż patronat nad naszym turniejem objął Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie. Na zaproszenie Gwarka odpowiedzieli m.in. zastępca dyrektora d/s inwestycji, pan Mariusz Kałużny, a także były zawodnik takich klubów jak Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok czy Widzew Łódź (dwukrotny Mistrz Polski), reprezentant naszego kraju, mający za sobą ponad 170 meczów na najwyższym piłkarskim stopniu rozgrywkowym w Polsce, a obecnie Członek Rady Sportu – Marek Citko! Obydwa panowie będą obecni na naszym weekendowym turnieju. Sportowy poziom zapewnią także drużyny zaproszone. Górnik Zabrze, GKS Katowice, Gwarek Zabrze, Ruch Radzionków, Piast Gliwice, Zagłębie Sosnowiec oraz Akademia Piłki Nożnej z Knurowa to zespoły, które już od lat wiedzą jak pracować z młodzieżą, o czym świadczą wyniki uzyskiwane przez powyższe zespoły. Jednym ze sponsorów turnieju jest także firma „Inter Color Jacek Gryc”, której już teraz bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju dla dzieci.

 

W sobotę 24 lutego do rywalizacji stanie rocznik 2009, a oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowane jest na godzinę 10:00. Opiekunem grupy jest trener Sylwester Kurek. Dzień później, 25 lutego o zwycięstwo powalczy rocznik 2008, a trenerami w grupie są Sebastian Foszmańczyk oraz Marcin Wujek. Drugi dzień zmagań rozpoczniemy o godzinie 8:00. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę rozgrywki przewidziane są na ok. 8 godzin. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

 

Zachęcamy wszystkich kibiców na Halę Sportową w Tarnowskich Górach w dniach 24-25 lutego do gorącego i głośnego dopingu. Młodzi zawodnicy z pewnością będą go potrzebować. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz