Ostatnie dni zdają się nas utwierdzać w przekonaniu, że ciepła, wiosenna pogoda powinna już zagościć u nas na dłużej. My jednak wrócimy jeszcze do zimowych przygotowań, w których uczestniczyła jedna z najmłodszych grup działających w naszej Akademii Piłkarskiej Gwarka, a więc Skrzaty z roczników 2014 oraz 2015. Zobaczmy jak nasi młodzi zawodnicy radzą sobie w swoich pierwszych kontaktach z piłką nożną.

 

Grupa naszych skrzatów za niedługo będzie obchodzić okrągły rok swojego istnienia. Raz jeszcze można potwierdzić słuszność „Akcji Przedszkolak”, którą nasz Klub przeprowadza co roku. Radosna integracja na pokazowych zajęciach piłkarskich zawodników Pierwszej Drużyny TS Gwarek oraz trenerów naszej Akademii wraz z przedszkolakami pokazała, że w Tarnowskich Górach dzieci w grupie przedszkolnej palą do uprawiania sportu. Nasz nabór sprawił, że została powołana do życia grupa Skrzatów, zrzeszających fantastycznych młodych piłkarzy chętnych do odkrywania kolejnych sekretów wiedzy, jakimi obdarowuje swoich małych wielbicieli piłka nożna. Trenerem grupy jest Błażej Lubos, który prowadzi w naszej Akademii także grupę Orlików Młodszych z rocznika 2011. Jak sam opisuje, jest pod wrażeniem chęci oraz kolejnych postępów swoich młodych podopiecznych:

 

Błażej Lubos: Drużyna rocznika 2014/2015 liczy 14 zawodników. Młodzi adepci piłkarscy z wielką radością i zapałem uczestniczą w treningach. Uczą się piłkarskich zdolności i rozumienia gry w piłkę nożną, a przede wszystkim rozwijają się sportowo i aktywnie spędzają czas z kolegami. W okresie zimowym ambitnie trenowali i bawili się z piłkami biorąc udział w treningach dwa razy w tygodniu w hali sportowej. Mieli również zajęcia taneczno-sportowe. Rozegrali dwa sparingi z swoimi rówieśnikami z UKS Ruch Radzionków i zaznali już smaku zarówno zwycięstwa, jak i porażki.

 

2021-02-11-Radzionków-Gwarek2014 (33)

 

Przed naszą młodą drużyną jeszcze sporo nauki, jednak widząc chęci i zapał naszych młodych piłkarzy możemy być o ich przyszłość spokojni. Także i w okresie letnim grupa Skrzatów z roczników 2014/2015 odbywać będzie dwie jednostki treningowe w tygodniu. Nowością dla drużyny trenera Lubosa będą dodatkowe mecze mistrzowskie rozgrywane pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, które w rundzie wiosennych znajdą się w harmonogramach zajęć naszych podopiecznych. Grupa została już zgłoszona do rozgrywek mistrzowskich Podokręgu Bytom i czeka na start w rozgrywkach ligowych, które pozwolą naszym młodym zawodnikom na jeszcze częstszą możliwość bezpośredniej rywalizacji z rówieśnikami. Wykorzystując coraz więcej słonecznych dni, treningi prowadzone na świeżym powietrzu pomagają zawodnikom nabywać kolejne nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się im na zielonych boiskach:

 

Błażej Lubos: Chłopaki są zawsze obecni na swoich treningach jeśli tylko jest to możliwe, bo bardzo lubią rywalizację i wspólną zabawę podczas gier, wyścigów i wyzwań które przed nimi stawiam, Bardzo rzadko opuszczają zajęcia. Praca z nimi sprawia wiele radości, a ich rozwój i postęp zaobserwowany na przestrzeni czasu jaki spędzamy na trenowaniu daję mi dużą motywację do dalszej pracy w roli trenera.

 

2021-02-11-Radzionków-Gwarek2014 (4)

 

Na start w rozgrywkach ligowych i pierwsze spotkania z rangi mistrzowskiej czekamy zatem z niecierpliwością. Warto także dodać, że nasza młoda drużyna na zielonych boiskach rywalizować będzie w sprzęcie meczowym ufundowanym przez firmę AutoPunkt z Tarnowskich Gór. Istniejący od 2015 roku sklep motoryzacyjny znajdujący się przy ul. Opolskiej codziennie dostarcza do swoich Klientów części samochodowe najpopularniejszych marek samochodów na świecie. Z tego miejsca Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry serdecznie dziękuję za pomoc w rozwijaniu naszej Akademii Piłkarskiej!

auto_punkt

Jeśli chcesz dołączyć do grupy Skrzatów Gwarka Tarnowskie Góry i częścią naszej drużyny to zapraszamy na darmowe treningi testowe.

Więcej informacji udziela trener roczników 2014/2015:

blazej_lubosBłażej Lubos: 609 160 184

 

Klub dziękuje panu Adamowi Konczewiczowi za nadesłane zdjęcia.

 

Dodaj komentarz