Młodzieżowe rozgrywki ligowe zostały przesunięte z powodu rosnącej liczby zakażeń wirusem COVID-19 przynajmniej o dwa tygodnie. Drużyny Akademii Piłkarskiej Gwarka po przepracowanej zimie nie mogą się doczekać startu w wiosennych rozgrywkach. Spory optymizm panuje w naszej najstarszej grupie młodzieżowej, która pod wodzą trenera Grzegorza Skowronka odmieniona gotowa jest na nadejście w pełni piłkarskiej wiosny.

 

Początek pracy trenera Grzegorza Skowronka w Gwarku zakłócił wybuch epidemii koronawirusa w marcu ubiegłego roku. Po oficjalnym przejęciu drużyny na początku rozgrywek, nowy zespół juniorów młodszych Gwarka miał za zadanie zgrywać się z każdym kolejnym meczem. Spokojnie przepracowana zima przez naszą drużynę ma dać efekty już podczas wiosennych gier w randze mistrzowskiej. Pracę, jaką zespół wykonał podczas zimowego okresu przygotowawczego ocenia trener grupy Juniora Młodszego Gwarka Tarnowskie Góry, Grzegorz Skowronek: 

 

Po przerwie świąteczno-noworocznej po raz pierwszy spotkaliśmy się na treningu 9 stycznia. Podczas zimowych przygotowań trenowaliśmy na obiektach piłkarskich przy Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II oraz Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach, a także na obiektach zamkniętych. Do tego posłużyła nam sala gimnastyczna w Wieloprofilowym Zespole Szkół, a także nasza sala klubowa. Korzystaliśmy w nich z pomocy byłego zawodnika Gwarka, obecnie trenera personalnego Tadeusza Urbainczyka, który czuwał nad odpowiednim doborem ćwiczeń siłowych.

skowronek_2

 

Zima w tym roku przypomniała nam o sobie. Czasami warunki atmosferyczne nas nie rozpieszczały, jednak moi zawodnicy dzielne stawiali czoła niskiej temperaturze oraz niejednokrotnie sporej warstwie śniegu na boiskach i z wielką ambicja brali udział w jednostkach treningowych. Podczas zajęć rozgrywaliśmy wewnętrzne gry kontrolne, a także mieliśmy okazję zmierzyć się w kilku meczach sparingowych. Naszym rywalem była m.in. seniorska drużyna Iskry Lasowice, występująca w rozgrywkach A-klasy, gdzie graliśmy jak równy z równym. Mimo nieznacznej porażki mecz ten był bardzo ważny dla moich zawodników. Zagraliśmy sparing również z TS Tarnowiczanką. Drużyna potraktowała sparing bardzo poważnie. Na początku musieliśmy „wyczuć boisko”, jednak z każdą późniejszą minutą już całkowicie zaczęliśmy kontrolować poczynania na boisku, wygrywając mecz 8-7.

 

skowronek_1

 

Obecnie w drużynie mam do dyspozycji ok. 20 zawodników z roczników 2004 oraz 2005. Moim zdaniem chłopcy, którzy trenowali systematycznie i nie opuszczali treningów zrobili wielki krok do przodu i na pewno są przygotowani fizycznie, jak i piłkarsko do rozgrywek. Wierzę w tych chłopaków i w ten zespół. Z niecierpliwością czekamy na nowy sezon i na nowe wyzwania. 

 

Nowa drużyna Juniorów Młodszych Gwarka Tarnowskie Góry została zgłoszona do Podokręgowej Ligi Juniora Młodszego „Bytom-Zabrze”. Nasza młodzież miała już w poprzedni weekend rozpocząć zmagania w lidze, jednak wskutek obostrzeń ich start rozgrywek został przełożony. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i młodzieżowa piłka nożna dostanie zgodę na powrót do trenowania i rywalizacji sportowej, nasi Juniorzy zainaugurują rozrywki w sobotę 17 kwietnia wyjazdowym meczem w Przyszowicach. Panowie, trzymamy za Was wiosną mocno kciuki!

 

skowronek_3

 

Jeśli chcesz dołączyć do grupy Juniora Młodszego Gwarka Tarnowskie Góry i częścią naszej drużyny to zapraszamy na darmowe treningi testowe.

Więcej informacji udziela trener roczników 2004 oraz 2005:

grzegorz_skowronekGrzegorz Skowronek: 604 153 663

 

Dodaj komentarz