Gwarek znów niepokonany. Tym razem w meczu 12. kolejki pierwszej grupy IV ligi śląskiej, zespół trenera Krzysztofa Górecko okazał się lepszy w Czeladzi – Piaskach od tamtejszego Górnika 1:0 (0:0). Gola na wagę czwartego zwycięstwa z rzędu zdobył w 59 minucie Dawid Jarka strzałem z pola karnego rywali. Mimo różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli, sobotni mecz był bardzo wyrównany, z lekka przewagą wyżej notowanego Gwarka. Dobra gra gospodarzy w defensywie uchroniła Górnika od straty następnych bramek.

Zdjęcia z meczu Górnik – Gwarek (fot. Mateusz Skutnik): TUTAJ.

Historia meczów Górnika Piaski oraz Gwarka Tarnowskie Góry pokazuje, że mecze tych obydwu drużyn zawsze są ciężkie oraz obfite w bramki. Dobre wyniki gospodarzy pokazywały, że miejsce zajmowane przez podopiecznych trenera Bogdana Pikuty w ligowej tabeli nie jest przypadkowe. Zespół Górnika ustawił się defensywnie, czekając na okazje z kontrataków. Faworytem meczu rzecz jasna był Gwarek, i mimo wszystko każdy inny wynik niż zwycięstwo wicelidera byłby niespodzianką. W pierwszej połowie zbyt wielu okazji strzeleckich nie było. Ze strony przyjezdnych swoje okazje marnowali Dawid Hewlik oraz Dawid Jarka. Najbliżej strzelenia bramki był za to Adrian Sikora. Kwadrans przed zakończeniem pierwszej części meczu wyskoczył on w polu karnym do piłki wrzuconej przez Rafała Kulińskiego, jednak jego uderzenie fantastycznie obronił Dawid Stambuła.

Druga część gry musiała spełnić oczekiwania kibiców Gwarka. O ile gospodarze mieli parę mniej niebezpiecznych okazji strzeleckich w pierwszej połowie, tak w drugiej skupili się już tylko na obronie. Taktyka przełożyła się na ledwie parę strzałów na bramkę w wykonaniu gości. Jedno z nich na całe szczęście znalazło drogę do siatki bramki Górnika. W 59′ minucie meczu piłkę w pole karne zagrywa Marcin Rosiński, zablokowany przy próbie strzału zostaje Sikora, następnie piłkę w polu karnym przejmuje Jarka i silnym strzałem zdobywa prowadzenie dla Gwarka. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w meczu. Gwarek do końca meczu grał rozważnie i unikał błędów, które naraziłyby zespół na utratę bramki. Kolejne trzy punkty zostały zatem dopisane do konta tegorocznych mistrzów IV ligi. Za tydzień tarnogórzanie podejmą w hitowym meczu 13. kolejki pierwszej grupy IV ligi śląskiej rewelację rozgrywek, a także jednocześnie lidera tabeli – Wartę Zawiercie.

KS GÓRNIK PIASKI – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:1 (0:0)