W ostatni weekend zapadło większość rozstrzygnięć w ligach młodzieżowych, w których występują zespoły Gwarka. Jednym z zespołów, który już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w lidze jest drużyna Trampkarzy Gwarka z rocznika 2004. Nasi młodzi zawodnicy zwycięstwem w okręgowej lidze Trampkarzy C2 zapewnili sobie grę w rundzie wiosennej w wyższej lidze.

 

Cały rok 2017 w wykonaniu naszej młodej drużyny można uznać za niezwykle udany. Już runda wiosenna ubiegłego sezonu pokazała, iż w naszej drużynie drzemie spory potencjał. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Tumidajewicza na wiosnę przegrał zaledwie jedno spotkanie, wygrywając we wszystkich pozostałych. Osiągnięte wtedy drugie miejsce wskazywało, że jesień może należeć do naszej drużyny. Tak też się stało. Pierwszą część sezonu 2017/2018 młodzi tarnogórzanie zakończyli na pierwszym miejscu odnosząc 8 zwycięstw, a także notując po jednym remisie i porażce. Nasi Trampkarze strzelili także najwięcej bramek, a także stracili najmniej spośród wszystkich drużyn (bilans 58:11). Dzięki zwycięstwu w lidze nasza drużyna zagra w następnej rundzie w wyższej klasie rozgrywkowej. Ciągły postęp naszej drużyny to zasługa naszych młodych zawodników, a także trenera Krzysztofa Tumidajewicza. Poprosiliśmy trenera o krótką analizę zakończonej nie tak dawno rundy.

 

Krzysztof Tumidajewicz (trener): „Po dobrej grze w rundzie wiosennej drużyna z rocznika 2004 w rundzie jesiennej uzyskała jeszcze lepszy wynik. Strzeliliśmy aż 58 bramek, a straciliśmy ledwie 11. Najskuteczniejszymi zawodnikami zostali Mikołaj Trybel (17 bramek) oraz Kamil Rytczak (16 bramek). W tej rundzie strzelali jeszcze dla nas Szymon Plewiński oraz Bartosz Tomecki (po 7 bramek), Dawid Szymański, Sebastian Telęga, Karol Wandzik (po 2 bramki) oraz Marek Doniec, Kacper Trela, Tadeusz Mazurkiewicz, Aleksancer Marcol, Kacper Dziekan (po 1 bramce). Ważne, że po czterech latach pracy (początek grupy czerwiec 2013 – przyp red.) drużyna cały czas się rozwija. Obecnie mamy w kadrze 25 zawodników. Sezon 2017/2018 rozpoczęliśmy letnimi treningami na początku sierpnia tego roku. Trenowaliśmy 2-3 razy w tygodniu. Do tego jeszcze doszło aktywne spędzanie czasu podczas półkolonii czy obozu sportowego, organizowanego przez Gwarka. Wszyscy dobrze się rozwijają, więc ciężko wyróżnić jednego zawodnika. Wszyscy razem wygrywamy i wszyscy razem przegrywamy. Jesteśmy drużyną, która dobrze się rozumie, przez co zwycięstwo to efekt naszej wspólnej pracy. Cieszy fakt, iż do klubu przychodzą ciągle nowi zawodnicy z innych zespołów. W tym roku trenujemy jeszcze do 20 grudnia. Gratuluję wszystkim moim zawodnikom tego wyniku.”

 

My również dołączamy się do gratulacji trenera Tumidajewicza i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy naszej drużyny.

 

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz