W meczu kontrolnym, kończącym pierwszą połowę zimowego okresu przygotowawczego Gwarek zwyciężył w Bytomiu w pojedynku, w którym naprzeciw tarnogórzan stanęły Szombierki Bytom. Gole dla Gwarka zdobyli Norbert Jaszczak i Kacper Joachim, a bramkę honorową dla gospodarzy strzelił Radosław Kruppa.

Podczas sobotniego popołudnia gra naszej drużyny wyglądała bardzo dobrze, pogoda nie postanowiła jednak iść w parze z dobrym wizerunkiem spotkania i sprawiała psikusy, ponieważ raz piłkarze grali w pełnym słońcu, by za moment szukać futbolówki między ogromnymi płatami śniegu siarczyście padającymi z nieba. Dziś jednak nic nie mogło powstrzymać tarnogórzan przed zwycięstwem. Mecz stał na wysokim poziomie od pierwszego gwizdka, a stroną przeważającą była ekipa ze Srebrnego Miasta. Po solidnym kwadransie gościom brakowało tylko jednego – bramki na koncie. W 24 minucie ten stan rzeczy uległ jednak zmianie, a to za sprawą Norberta Jaszczaka, który pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał bramkarza gospodarzy i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Piłkarskie porzekadło mówi, że po zdobyciu bramki najważniejsze jest pierwsze piętnaście minut, by szybko nie zniweczyć wypracowanej przewagi, o czym zdaje się zapomnieli piłkarze Łukasza Ganowicza, w 32 minucie pozwalając drużynie Szombierek na wywalczenie rzutu karnego. Doskonałą pamięć miał dziś natomiast Mateusz Rosół, który świetnie zachował się na linii i obronił jedenastkę wykonywaną przez Giorgiego Tsuleiskiri. Dzięki temu do przerwy ekipa z Tarnowskich Gór schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Po ponownym wejściu na boisko Gwarek jeszcze mocniej zaznaczył swoją obecność na placu gry. Kibice ponownie ujrzeli wyrównane spotkanie z przewagą po stronie gości, a kropkę nad „i” postawił w 60 minucie Kacper Joachim, który w sytuacji sam na sam lobem pokonał golkipera Szombierek. W 66 minucie w sporym zamieszaniu w polu karnym Gwarka gola na otarcie łez zdobył Radosław Kruppa. Pomimo bardzo otwartej gry i wielu szans po obu stronach boiska, wynik nie uległ zmianie do końca meczu, a pierwsze zwycięstwo tarnogórzan w okresie przygotowawczym stało się faktem.

Kolejny mecz już w przyszłą sobotę, 12 lutego, a przeciwnikiem Gwarka będzie AKS Mikołów. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ul. Harcerskiej w Chorzowie, początek meczu o 11:00.

Szombierki Bytom – TS Gwarek 1:2 (0:1)

Bramki: Kruppa 66′ – Jaszczak 24′ (rz.k.), Joachim 60′

Gwarek: Rosół (45′ Bodys) – Bąk (45′ Dyląg), Przystalski (45′ testowany), Timochina (45′ Czajkowski), Dyląg (45′ Waniek) – Dworaczek (60′ testowany), Barbus (45′ Skrzyniarz), Borycka (45′ testowany), Jaszczak, testowany (45′ Joachim) – Stanek (45′ Jarka)