Już w najbliższą sobotę, 28 października, zapraszamy wszystkich tarnogórzan i nie tylko na obiekt Gwarka przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. W tym dniu na naszym stadionie tematem numer jeden będzie sport, a razem z Urzędem Miejskim w Tarnowskich Górach, a także Polskim Radiem Katowice przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających masę sportowych atrakcji!

 

Sportową sobotę zaczniemy meczem Gwarka w lidze Młodzików Młodszych z Polonią Bytom. To spotkanie z udziałem młodych zawodników naszego Klubu zaplanowane zostało na godzinę 9:00 na boisku bocznym. Zaraz po nim obiektami Gwarka zawładną osoby reprezentujące Uniwersytet Trzeciego Wieku, które zaprezentują swój pokaz tańca, a także zaproszą wszystkich obecnych do wspólnych ćwiczeń. W programie także pokaz zumby dzięki instruktorom Galerii Fitnessu i Tańca z Tarnowskich Gór czy porady osób ze Stowarzyszenia Sportowego „Tarnogórski” odnośnie bezpiecznego i pozbawionego wszelakich kontuzji biegania. Organizowany nie tak dawno temu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Tras Rowerowych przejazd pod nazwą „Góry jadą na kole!” okazał się strzałem w dziesiątkę! Dzięki czemu nasi partnerzy będą obecni na Gwarku także w sobotę. Od nich będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat tras rowerowych w naszym mieście, a także innych organizowanych przez nich wydarzeniach z udziałem jednośladów. To wszystko dziać się będzie na bieżni obiektu sportowego Gwarka.

 

W międzyczasie cały czas na części boiska bocznego będą odbywać się piłkarskie zawody dla najmłodszych. Strzelanie rzutów karnych czy rajdy z piłką to tylko niektóre z piłkarskich umiejętności, z którymi będzie można mieć do czynienia w sobotnie przedpołudnie. Mile widziani także ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zaznajomić się z piłką nożna, a także ci całkiem najmłodsi widzowie. Malowanie twarzy czy okazja poskakania na dmuchanym zamku to kolejne z przewidzianych na ten dzień atrakcji. Na drugiej części boiska wszystkim kibicom zaprezentują się oldboje Gwarka Tarnowskie Góry, którzy będą chcieli przypomnieć wszystkim przybyłym gościom, że nie zapomnieli jeszcze jak się w piłkę kopie. Doping dla naszych zawodników jak najbardziej okaże się przydatni! W przerwie meczu zaprezentujemy przybyłym pokaz cheerleaderek.

 

Daniem głównym będzie bez wątpienia mecz mistrzowski w ramach piłkarskiej III ligi z udziałem pierwszej drużyny Gwarka. Będący w niezłym gazie zawodnicy trenera Krzysztofa Górecko podejmą jednego z faworytów rozgrywek, drużynę KS Polkowice. 

 

Od samego początku wydarzenia na obiekcie Gwarka zachęcać wszystkich gości do spróbowania swoich sił w sportowych rywalizacjach będą pracownicy Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, który oprócz Gwarka jest współorganizatorem Sportowej Soboty. Patronem medialnym wydarzenia zostało Polskie Radio Katowice, które także tego dnia będzie obecne przez cały dzień na stadionie Gwarka, nadając na żywo specjalne audycje w swoich programach. W tym miejscu zachęcamy już dziś bardzo gorąco wszystkich słuchaczy do śledzenia od poniedziałku do piątku specjalnych audycji na falach Polskiego Radia Katowice. Organizatorzy przewidzieli dla słuchaczy specjalne konkursy z wiedzy o Tarnowskich Górach, a zwycięzcy nagrody otrzymają w przerwie meczu Gwarek – KS Polkowice na stadionie Gwarka. Mało?

 

Przygotowaliśmy dla Państwa jeszcze niespodziankę! Ale o tym nieco później…

 

Przez cały dzień na obiektach Gwarka będą przeprowadzone charytatywne zbiórki pieniędzy na rzecz Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie Boże” w Mikołowie – Borowej Wsi. Gośćmi specjalnymi meczu Gwarka z KS Polkowice będą podopieczni Ośrodka, którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej szlachetnej misji. Wierzymy w Państwa szczodrość.

 

Poniżej prezentujemy Państwu oficjalny plakat wydarzenia:

ŻYWE SREBRO 000000

Zapraszamy wszystkich do przybycia na stadion Gwarka w najbliższą sobotę 28 października!

Dodaj komentarz