Historia nie mająca końca. Tak w dużym skrócie można nazwać zawirowania wokół przydzielenia zespołów do dwóch ostatnich miejsc w I grupie IV ligi śląskiej. Grupa, w której w najbliższym sezonie występować będzie zespół Gwarka po reorganizacji liczyć będzie 18 zespołów. Przez ostatnie dwa tygodnie mieliśmy jednak istny serial wśród przydzielania przez ŚlZPN drużyn do naszej grupy. Wydaje się, że wreszcie temat można uznać za zakończony.

 

 

Na początku lipca okazało się, że licencji na grę w IV lidze nie otrzymała drużyna Grunwaldu Ruda Śląska. W jej miejsce postanowiono wpisać VACAT i czekano na dalsze rozstrzygnięcia. Pojawił się pomysł rozegrania meczu barażowego pomiędzy drużynami, które w niedawno zakończonym sezonie zajęły pierwsze spadkowe miejsca w obydwu grupach. I tak o jedno miejsce wolne w IV lidze zagrałyby zespoły Górnika Wesoła i Jedności Przyszowice. Cały czas jednak czekano na werdykt odnośnie spadkowicza z II ligi – Nadwiślana Góra, który terytorialnie znajdowałby się wtedy w II grupie. Tydzień później ŚlZPN ogłosił, że dokonuje zmiany w I grupie IV ligi śląskiej. Drużyna Concordii Knurów przeniosła się do II grupy, a w odmiennym kierunku powędrował tegoroczny beniaminek IV ligi śląskiej – Wilki Wilcza. W dalszym ciągu trwały jednak dyskusje co do prawidłowości tej oceny.

 

 

Dziś wiemy już więcej i wydaje się, że jest to ostateczna decyzja Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Ostatnie wolne miejsce w I grupie śląskiej zajmuje przydzielony do niej zespół Nadwiślana Góra. Natomiast prawdziwy rollercoaster przeżywali kibice Wilków Wilcza. Zespół ten po tygodniowym „pobycie” w pierwszej grupie, przenosi się ponownie do drugiej. W miejsce Concordii, a następnie Wilków Wilcza, ostatecznie znajdzie się drużyna Tyskiego Sportu II S.A. Rezerwy beniaminka I ligi GKS-u Tychy za zgodą przedstawicieli klubu znajdą się w I grupie IV ligi śląskiej.

 

 

Tak oto w naszej grupie występować będzie aż pięć zespołów rezerw, których pierwsze drużyny grają dziś w Ekstraklasie, I oraz II lidze. Ważna informacja była to dla kibiców Gwarka, ponieważ w pierwszej kolejce nowego sezonu 2016/2017 to właśnie Tyski Sport II S.A. będzie podejmował na swoim terenie ubiegłorocznego zwycięzcę I grupy IV ligi śląskiej.

Dodaj komentarz