Rozpoczęta w połowie miesiąca „Akcja Przedszkolak” ma się dobrze i trwa w najlepsze. Nasza kadra nie próżnuje i odwiedziła kolejne tarnogórskie przedszkole. Tym razem złożona z przedstawicieli Gwarka Tarnowskie Góry czteroosobowa ekipa ruszyła spotkać się z dziećmi Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Tęczowy Ogród” w Tarnowskich Górach.

 

Galeria zdjęć z wizyty w Integracyjnym Centrum Rozwoju Dziecka „Tęczowy Ogród”: TUTAJ.

 

Misją wysłanników naszego Klubu jest propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, które dla zachowania odpowiedniej równowagi w naszym życiu jest bardzo ważne. Najlepiej będzie wpoić sobie tą maksymę już od małego, aby skutecznie jej przestrzegać i cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Z takim zamysłem odbył się pokazowy trening Gwarka Tarnowskie Góry w kolejnej placówce, którą odwiedziliśmy. Przedstawiciel strony administracyjnej klubu TS Gwarek Mateusz Skutnik, trener Akademii Piłkarskiej Gwarka Krzysztof Tumidajewicz oraz zawodnicy pierwszej drużyny Adam Dzido oraz Tomasz Polak ponownie spotkali się z młodymi podopiecznymi tarnogórskiego przedszkola.

 

Tradycyjnie tytułem wstępu zebrani w sali młodzi i zaciekawieni wizytą słuchacze dowiedzieli się nieco o historii oraz działaniu naszego Gwarka. Przedstawieni przez prowadzących spotkanie Mateusza Skutnika oraz Krzysztofa Tumidajewicza piłkarze Gwarka opowiedzieli o swoich początkach piłkarskiej kariery, wracając pamięcią do swoich pierwszych kroków związanych ze sportem. Zarówno Adam Dzido jak i Tomasz Polak wspólnie potwierdzili, że zamiłowanie piłką nożną towarzyszyło im od małego i szybko podjęli decyzję o spróbowaniu swoich sił w tejże dziedzinie sportu. Zajęciom teoretycznym, podczas których trener oraz zawodnicy zdradzali tajemnice piłkarskiego rzemiosła towarzyszył pokaz piłkarskich atrybutów. Do najbardziej charakterystycznych atrybutów piłkarza z mali słuchacze zaliczyli piłkę, klubową koszulkę piłkarską, ochraniacze, specjalne obuwie, rękawice bramkarskie czy znaczniki. Każdy mógł sobie dotknąć tych atrybutów i zobaczyć do czego one służą. Najlepiej zostało to zobrazowane dzięki pomocy zawodników, którzy przy udziale chętnych dzieci pokazywali znaczenie tych przedmiotów.

 

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć także zajęć praktycznych, które przygotował przy pomocy Adama, Tomka oraz Mateusza trener Krzysztof. Krótka rozgrzewka dla odpowiedniego przygotowania części ciała i można było przejść do treningu piłkarskiego.  Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach z udziałem piłki, która potrzebna im była do oddawania strzałów na bramkę, podań do naszych zawodników czy krótkich zajęciach w drużynach. Na sam koniec reprezentujący Gwarek goście sprawdzali poczynania przedszkolaków w zajęciach plastycznych. Czujność słuchaczy podczas przebiegu całych zajęć przełożyła się na prawidłowe ułożenie kolorów potrzebnych do utworzenia klubowego herbu czy stroju piłkarskiego. Reprezentujący Gwarek Tarnowskie Góry osoby w podziękowaniu za ogromne zaangażowanie podczas całych zajęć przygotował dla przedszkolaków klubowe upominki.

 

Klubowa delegacja chciałaby bardzo podziękować pani Sylwii Zakrzewskiej, dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Tęczowy Ogród” za możliwość odwiedzenia przedszkola i przeprowadzenia w nim pokazowego treningu.

 

Uwaga! Przypominamy, iż trwa obecnie dodatkowy nabór do grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Gwarka w rocznikach „2013 oraz młodsi”. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z trenerem grupy, panem Krzysztofem Tumidajewiczem (tel. 723-612-687).

1 komentarz

  • Agnieszka B. 11 / 03 / 2020 Reply

    Syn chodzi do tego przedszkola i na zajęcia dla rocznika „2013 oraz młodsi” w Akademii Piłkarskiej Gwarka – zajęcia są bardzo fajnie zorganizowane, trener ma bardzo dobre podejście do chłopaków, Polecam wszystkim rodzicom!

Dodaj komentarz