Z początkiem 2020 roku nasz Klub ponownie uruchomił dobrze znaną wszystkim w poprzednich latach „Akcję Przedszkolak”. Przez najbliższy czas sztab trenerski Gwarka Tarnowskie Góry wraz z zawodnikami odwiedzać będą tarnogórskie przedszkola, zachęcając tym samym do aktywnego i sportowego trybu życia. Pierwszą placówką jaką odwiedziliśmy było Publiczne Przedszkole „Uniwersytet Przedszkolaka” z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowskich Górach – Osadzie Jana.

 

Galeria zdjęć z pobytu kadry Gwarka w Publicznym Przedszkolu „Uniwersytet Przedszkolaka”: TUTAJ.

 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy nasz Klub nawiązuje współpracę z placówkami przedszkolnymi w Tarnowskich Górach. Chcąc urozmaicić wszystkim maluchom spędzenie zimowych ferii postanowiliśmy, iż najlepszym rozwiązaniem będzie aktywność ruchowa i umysłowa właśnie poprzez sport. Czteroosobowa delegacja naszego Klubu przygotowała dla dzieciaków wiele ciekawych zagadnień związanych z piłką nożną. Najpierw kierownik Klubu Mateusz Skutnik przybliżył dzieciom krótką charakterystykę naszego Klubu, aby następnie trener grupy naborowej z rocznika „2013 i młodsi” Krzysztof Tumidajewicz zapoznał zasłuchanych w opowiadania o naszym Gwarku dzieciaków w tematykę ćwiczeń oraz potrzebnych do tego piłkarskich atrybutów, z którymi dzieci mogły się zapoznać. Poprowadził on również krótki trening pokazowy, mający na celu pokazanie maluchom podstawowych zagadnień piłkarskiego ABC. Trener Tumidajewicz miał do tego bardzo dobrych asystentów. W skład delegacji weszli również zawodnicy pierwszej drużyny Gwarka, czyli Adam Dzido oraz Tomasz Polak, którzy chętnie brali udział w treningach z dziećmi.

Na koniec przeprowadzonego treningu poprosiliśmy przedszkolaków o drobną pomoc plastyczną. W przygotowanych dla nich specjalnych arkuszach cała czwórka bacznie przyglądała się rysunkom, które z ogromnym zapałem wykonywały dzieci. Całość przebiegła wręcz celująco! Po skończonej radosnej pracy nastał czas na nagrody oraz podziękowania, a także wspólne zdjęcie, które na pamiątkę wspólnego treningu zrobione zostało z uczestnikami naszej treningu.

 

„Akcja Przedszkolak 2020” rozpoczęła się zatem na dobre. Dziękujemy serdecznie pani dyrektor Publicznego Przedszkola „Uniwersytet Przedszkolaka” za możliwość przeprowadzenia zabaw oraz gier z dziećmi. Chcemy zapewnić, iż w następnych dniach pojawią się kolejne relacje z odwiedzonych przez zespół Gwarka placówek przedszkolnych!

 

Uwaga! Przypominamy, iż trwa obecnie dodatkowy nabór do grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Gwarka w rocznikach „2013 oraz młodsi”. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z trenerem grupy, panem Krzysztofem Tumidajewiczem (tel. 723-612-687).

Dodaj komentarz