We wtorkowe popołudnie drużyna Gwarka Tarnowskie Góry spotkała się na pierwszym w 2020 roku treningu. Inauguracyjne ćwiczenia szóstej drużyny trzeciej grupy piłkarskiej III ligi odbyły się tradycyjnie na obiektach sportowych w Tarnowskich Górach. Drużyna trenera Krzysztofa Górecko podczas niespełna dwóch miesięcy będzie spokojnie przygotowywać się do drugiej części sezonu 2019/2020.

 

Pierwsze trzy dni treningów to przede wszystkim czas poświęcony na badania. Najpierw nasi zawodnicy uczestniczyli w tradycyjnym teście biegowym, popularnie nazwanym „Beep Test”. Jest to test na bazie którego można wyznaczyć wytrzymałość krążeniowo – oddechową zawodników. Tempo biegu wyznacza specjalny sygnał „beep”, a biorący w nim udział zawodnicy mają za zadanie podczas określonego sygnału dźwiękowego wykonać bieg o długości 20 metrów tam i z powrotem. Test składa się z 21 poziomów. Każdy poziom trwa niewiele ponad 60 sekund. Tempo biegu na każdym z kolejnych poziomów nieznacznie wzrasta o 0,5 km/h. Na rozpoczęciu testu średnie tempo biegu wynosi 8,5 km/h, a podczas ostatniego poziomu jest już to prędkość 18,5 km/h. Najlepiej w naszej drużynie zaprezentowali się Jakub Dyląg oraz… Sławomir Pach, który potwierdza tylko, że jest doskonałym zawodowcem, zawsze przygotowanym do treningów. Warto również pamiętać, że najbardziej doświadczony zawodnik w Gwarku w grudniu skończył 40 lat, a wciąż imponuje sportową sylwetką oraz zaangażowaniem w treningach!

 

W środę kadra Gwarka spotkała się w budynku klubowym na tradycyjnym noworocznym toaście. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Gwarka wraz z Prezesem Zarządu TS Gwarek, panem Krzysztofem Kostką spotkali się, aby omówić plan działań na nadchodzące miesiące. Wieloletnia tradycja w naszym Klubie, jaką jest pierwsze noworoczne spotkanie Członków Zarządu z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym Gwarka to możliwość odbycia wspólnych rozmów na tematy z życia tarnogórskiego Klubu przy tradycyjnej lampce szampana. Mimo, iż było to dopiero drugie spotkanie po zimowych urlopach, obyło się bez taryfy ulgowej. Już w czwartek nasza drużyna zaczęła treningi na siłowni, aby później przenieść się na boisko „MDK Jordan” w celu przetestowania pierwszych w tym roku wariantów na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W tym tygodniu Gwarka czekają również zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Piekarach Śląskich.

 

W pierwszych zajęciach po świątecznej przerwie wzięło udział dwudziestu zawodników. Okrojona kadra podczas wtorkowych treningów to efekt wydłużonych urlopów oraz zwolnień lekarskich u niektórych zawodników. Zimą w naszej drużynie zabraknie Przemysława Oziębały, który przystał na ofertę występującego w Ekstraklasie Rakowa Częstochowa i od stycznia jest jednym z członków sztabu szkoleniowego trenera Marka Papszuna. Istnieje również możliwość, że drugą część sezonu dokończy jako zawodnik drużyny rezerw częstochowskiego klubu. Popularny „Ozi” występował w barwach naszego Klubu przez ostatnie 1,5 sezonu. W 37 meczach ligowych zdobył 10 bramek. Bardzo dziękujemy Przemkowi za reprezentowanie barw naszego Klubu i życzymy powodzenia w karierze trenerskiego! Niepewna jest również przyszłość w Gwarku Kamila Bętkowskiego. Zawodnik, który rozegrał w naszym Klubie bardzo dobrą rundę jesienną przebywa obecnie na testach w II-ligowym GKS-ie Katowice.

 

Pierwszy sparing naszej drużyny zaplanowany został na sobotę 25 stycznia. Tarnogórzanie podejmą wtedy reprezentanta drugiej grupy „Haiz” IV Ligi Śląskiej, LKS Czaniec. Miejsce oraz dokładna godzina rozegrania sparingu zostanie podana w następnych dniach.

 

O dalszych postępach zimowego okresu przygotowawczego w wykonaniu Gwarka będziemy Państwa informować w następnych wiadomościach.

przygotowania_sala_zima_2020

1 komentarz

  • Izydor 17 / 01 / 2020 Reply

    Pach to profesjonalista

Dodaj komentarz