Szanowni Państwo,

Nasz piłkarz, 10-letni Kuba, wychowanek Gwarka wraz ze swoimi siostrami, 7-letnią Natalką oraz 14-letnią Julką bardzo potrzebuje naszej pomocy.

W wieku przedszkolnym początkowo u Julki zaczął pogarszać się wzrok. Podobna sytuacja dotknęła Kubę i Natalkę. Rodzice dzieci rozpoczęli badania oraz próby leczenia zarówno w wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach jak i Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii. Leczenie niestety nie przyniosło rezultatów, a w skutek dalszego postępu choroby zalecono wykonanie dodatkowych badań.

W 2016 roku wykonano w Centrum Genetyki Medycznej „Genesis” w Poznaniu szczegółowe badania genetyczne, w skutek których rozpoznano:

dystrofię czopkowo-pręcikową obu oczu typu 3B z super normalnymi odpowiedziami pręcikowymi.

Dystrofia jest chorobą genetyczną powodującą uszkodzenie siatkówki oka. Objawy tej choroby to postępujący spadek ostrości wzroku, światłowstręt, zaburzenia widzenia barw, zwężenie pola widzenia, zaburzenie widzenia zmierzchowego. Prowadzi do praktycznej ślepoty. Jest chorobą cały czas postępującą, na którą jak dotąd nie ma skutecznego leczenia.

Obecnie pojawił się jednak promyk nadziei. Pojawiła się bowiem szansa przeszczepu komórek macierzystych, która jest jedyną dobrze rokującą, choć eksperymentalną terapią, mogącą pomóc w walce z chorobą. Leczenie będzie prowadzone w Centrum Medycznym „Klara” w Częstochowie i polega na dziesięciokrotnym podaniu preparatu MSC (komórki macierzyste) dożylnie, a następnie dogałkowo. Przeszczep komórek macierzystych u jednego dziecka to koszt 102 500 zł, co przy trójce dzieci daje nam kwotę 307 500 zł brutto. Przedmiotowa kwota przewyższa możliwości finansowe rodziny. W związku z powyższym proszę nas wszystkich o pomoc w uzbieraniu kwoty, która pozwoli przywrócić nadzieję w leczeniu trójki dzieci z Tarnowskich Gór.

 

Pragnę nadmienić, że rodzice Kuby, Natalki i Julki, czyli Ania i Tomek to nie tylko osoby, które od wielu lat poświęcają się środowisku sportowemu naszego Klubu, ale przede wszystkim to osoby, które zawsze biorą udział w wielu akcjach charytatywnych, wolontariacie, niosąc pomoc potrzebującym. Dziś to oni również potrzebują od nas wsparcia i pomocy. Prosimy o pomoc i zaangażowanie w akcję charytatywną.

 

W imieniu Zarządu Prezes Honorowy TS Gwarek Tarnowskie Góry, Marek Porada.

 

Więcej o akcji „Ratujmy wzrok” przeczytacie Państwo: TUTAJ.

Akcja charytatywna na portalu „Zrzutka.pl”: TUTAJ.

Dodaj komentarz