Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry odniosła w środowy wieczór swoje drugie zwycięstwo podczas tegorocznych zimowych gier kontrolnych. W meczu rozgrywanym na sztucznej murawie stadionu bytomskich Szombierek, tarnogórzanie okazali się zdecydowanie lepsi od występujących o jeden szczebel rozgrywkowy niżej piłkarzy Orła Nakło Śląskie. Lider pierwszej grupy IV ligi śląskiej wysoko wygrał 8:1, do przerwy aplikując rywalom już sześć bramek. W drugiej połowie padły już tylko trzy bramki, z czego ostatnia była honorowym trafieniem piłkarzy Orła.

Dla Gwarka środowy sparing był pierwszy po dwóch test meczach rozegranych podczas zimowego obozu sportowego w Nowym Targu. Po zaledwie jednym treningu po powrocie znowu trzeba było się mierzyć z rywalem w meczu sparingowym. Jak się później okazało krótka przerwa wcale nie przeszkodziła tarnogórzanom w podtrzymaniu dobrej formy. Wręcz przeciwnie. Po kwadransie przeznaczonym na rozpracowanie rywala tarnogórzanie ruszyli z przytupem do ataku. W 16’ minucie po akcji z Rafałem Kulińskim ładną podcinką bramkę zdobył Karol Pstuś. Dziesięć minut później po samodzielnej akcji Rafał Kuliński precyzyjnym „rogalem” pokonał występującego w bramce Orła Grzegorza Wójcika. Minutę później zabójcza kontra Gwarka przyniosła im trzeciego gola. Po asyście Dawida Hewlika piłkę przejął w polu karnym Dawid Jarka, który wymanewrował dwóch obrońców i posłał piłkę pod poprzeczkę bramki rywala. W 37’ minucie oglądaliśmy kolejnego gola, który mógł aspirować o miano „bramki dnia”. W pole karne z piłką wbiegł Remigiusz Curyło, wycofał piłkę do stojącego na linii pola karnego Dawida Hewlika, a ten z pierwszej piłki uderzył futbolówkę kapitalnie pod poprzeczkę. Cztery minuty później Gwarek prowadził już 5:0. Z trudnym uderzeniem Dawida Hewlika nie poradził sobie Grzegorz Wójcik, a najbardziej przytomnym w polu karnym okazał się Dawid Jarka, dla którego formalnością było posłanie piłki do bramki. Jak się później okazało połowa dorobku strzeleckiego Gwarka należała do zawodników o imieniu Dawid. Drugiego gola Dawidowi Jarce pozazdrościł Dawid Hewlik i w 41’ uderzył na bramkę Orła sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Do przerwy tarnogórzanie gromili rywala 6:0.

W przerwie Orzeł Nakło Śląskie, grający dzisiaj chociażby bez byłego zawodnika Gwarka Szymona Gawlinskiego dokonał paru zmian. Na boisku pojawili się tacy zawodnicy jak Grzegorz Szafrański, Piotr Ibrom czy Grzegorz Skowronek. Tarnogórzanie, którzy w przerwie dokonali pięciu korekt spuścili nieco z tonu, a gra się wyrównała. Dopiero ostatni kwadrans przyniósł kolejne bramki. W 75’ minucie Rafał Kuliński zagrywa z rzutu wolnego w pole karne Orła. Tam najlepiej odnajduje się Adrian Sikora, który po przyjęciu piłki oddaje mocny strzał na bramkę drużyny z Nakła Śląskiego, który ostatecznie ląduje w siatce dając siódmego gola dla Gwarka. Kolejna piękna bramka miała miejsce w 84’ minucie meczu. Wtedy to zagranie z lewej strony wpada wprost na nogę jednego z bohaterów meczu – Rafała Kulińskiego, a ten uderzając z pierwszej piłki z pola karnego nie daje szans Wójcikowi na skuteczną interwencję. Trzy minuty później pada honorowana bramka dla Orła. Do zagranej z prawej strony piłki zdążył podbiec Grzegorz Szafrański i upadając już na murawę zdołał jeszcze skierować piłkę w stronę bramki Gwarka.

Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem tarnogórzan. Kolejny test zawodnicy trenera Krzysztofa Górecko przejdą w sobotę. Wtedy to na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie zmierzą się z występującą w drugiej grupie IV ligi śląskiej Polonią Łaziska Górne. Początek meczu o godzinie 11:00.

LKS ORZEŁ NAKŁO ŚLĄSKIE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:8 (0:6)

1:8 – Grzegorz Szafrański 87 min.

ORZEŁ: Wójcik – Kochel, Mik, Stolarczyk, Stachowicz – Neuman, Niewolik, Taszek, Puchała, Brzezina – Działach oraz Paluch, Szafrański, Skowronek, Ibrom, Chrzan. Trener: Krystian SZYGUŁA.

GWAREK: Rosół (46’ Wiśniewski) – Curyło, Cymerys, Dzido (46’ Mrozek), Śliwa – Timochina, Kuliński, Hewlik (46’ Górka), Zawodnik testowany (46’ Sikora), Pstuś – Jarka (46’ Polis). Trener: Krzysztof GÓRECKO.