W rozegranym na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie meczu kontrolnym pomiędzy Polonią Łaziska Górne, a Gwarkiem Tarnowskie Góry nie wyłoniono zwycięzcy. Stojące na wysokim poziomie piłkarskim spotkanie zakończyło się efektownym remisem 3:3 (1:1). Tarnogórzanie, którzy dwukrotnie w meczu gonili wynik przypieczętowali pogoń za rywalem dwiema bramkami w końcowych minutach meczu autorstwa Adriana Sikory i Rafała Kulińskiego z rzutu karnego. W pierwszej połowie bramkę dla Gwarka zdobył Mateusz Górka.

Zdjęcia z meczu Polonia – Gwarek (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Po rozgromieniu w środę Orła Nakło Śląskie drużyna Gwarka w sobotę na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie mierzyła się z Polonią Łaziska Górne, reprezentantem drugiej grupy IV ligi śląskiej. Rywale, którzy zajmują po rundzie jesiennej odległe 13 miejsce pokazali, że są w stanie być równym rywalem dla naszego zespołu. Mecz lepiej zaczęli tarnogórzanie, którzy na samym początku zmarnowali dwie okazje bramkowe. Nieskutecznego Gwarka skarciła Polonia, która w 11’ minucie wyszła na prowadzenie. Szybka kontra Polonii zakończyła się podaniem z lewej strony Krzysztofa Gersoka przed bramkę do Sebastiana Gielzy, który ubiegł Alexandra Mrozka i z bliskiej odległości pokonał Andrzeja Wiśniewskiego. Gwarek wyrównał w 32’ minucie, kiedy to po centrze zawodnika testowanego na dłuższy słupek najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Górka i umieścił piłkę pod poprzeczką bramki przeciwnika. Tarnogórzanie byli w pierwszej połowie zespołem lepszym, jednak brak skutecznego wykończenia akcji spowodował, iż na przerwie obydwie drużyny zeszły remisując.

Drugą połowę lepiej zaczęła Polonia, która po siedmiu minutach gry ponownie wyszła na prowadzenie. Wbiegający lewą stroną w pole karne Mateusz Mazurek odgrywa piłkę do zawodnika testowanego, który bez namysłu oddaje strzał z okolic jedenastego metra. Piłka po strzale odbija się jeszcze od zawodnika testowanego w barwach Gwarka, zmieniła jednocześnie tor lotu i wpadła do bramki tarnogórzan strzeżonej w drugiej połowie przez Mateusza Rosoła. Dziesięć minut później było już 3:1 dla Polonii. Tym razem akcja przeniosła się na prawą stronę boiska. Schodzący w pole karne Mateusz Mazurek podaje piłkę do stojącego w polu karnym zawodnika Polonii, który strzałem z pierwszej piłki umieszcza piłkę w siatce. Szczęście, które od początku spotkanie było po stronie Polonii przeszło pod koniec meczu na stronę Gwarka. Na pięć minut przed końcem Adrian Sikora zdobył kontaktowego gola, wykorzystując ładne podanie Karola Pstusia i efektownym lobem umieszczając piłkę w siatce nad bramkarzem rywala. W końcowej fazie spotkania faulowany w polu karnym był rozgrywający dobre zawody w barwach Gwarka zawodnik testowany. Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Kuliński i wracający z dalekiej podróży Gwarek doprowadził do remisu.

Więcej bramek nie padło. Dobry, szybki meczu w wykonaniu obydwu strony przyniósł sześć trafień. Zarówno dla Polonii jak i dla Gwarka dzisiejsze spotkanie było szóstym meczem kontrolnym w tym roku oraz drugim meczem zakończonym remisem. Następny mecz tarnogórzanie rozegrają z MKS-em Zaborze na sztucznej murawie stadionu w Zabrzu – Zaborzu. Początek spotkania o godzinie 18:00.

KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:3 (1:0)

żółte karki: Mrozek (Gwarek)

POLONIA: Topór (60’ Tabacki) – Smyla (60’ Kruk), Wójcik, Strzoda (60’ Skorupa), Gersok – Zawodnik testowany I (60’ Witek), Badura (60’ Łęszczak), Frąckowiak, Zawodnik testowany II (60’ Wolny), Mazurek – Gielza. Trener: Krystian ODROBIŃSKI.

GWAREK: Wiśniewski (46’ Rosół) – Zawodnik testowany I (46’ Cymerys), Dzido (46’ Zawodnik testowany III), Mrozek, Curyło (46’ Śliwa) – Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III (46’ Timochina), Hewlik (46’ Sikora), Sikora (46’ Kuliński), Górka (46’ Pstuś) – Zawodnik testowany IV. Trener: Krzysztof GÓRECKO.