Pierwszego czerwca na obiekcie Gwarka Tarnowskie Góry w ramach całodniowej akcji charytatywnej „Gramy dla Adama” odbył się coroczny mecz towarzyski, w którym drużyna Przedsiębiorców Powiatu Tarnogórskiego, złożona ze sponsorów, przedsiębiorców oraz przyjaciół naszego Klubu podejmowała drużynę złożoną ze Samorządowców, w skład których weszli urzędnicy tarnogórskiego Urzędu Miasta, jak i Powiatu Tarnogórskiego. Jak zawsze oprócz sportowej rywalizacji na boisku można było dostrzec ogromną chęć wygrania tego meczu z obydwóch stron.

 

Galeria zdjęć z meczu Przedsiębiorców z Samorządowcami (fot. Marzena Stanek) dostępna: TUTAJ.

 

Punktualnie o godzinie 15:00 na płycie głównej stadionu Gwarka rozpoczęła się 11. edycja corocznego spotkania towarzyskiego pomiędzy Przedsiębiorcami oraz Samorządowcami. Lepszą historią wzajemnych potyczek mogli się pochwalić ci drudzy, którzy z ostatnich pięciu meczów wygrali aż cztery. W poprzednim roku Przedsiębiorcom udało się wreszcie zakończyć fatalną dla siebie passę, bowiem po emocjonującym meczu zremisowali ze swoimi rywalami 2:2 mimo, iż do końca pierwszej połowy przegrywali różnicą dwóch bramek.

 

W czerwcowe popołudnie to oni właśnie od razu ruszyli do ataku, czego efektem była bramka zdobyta przez asystenta trenera Krzysztofa Górecko, Sebastiana Gawełczyka. Gol byłego zawodnika GKS-u Katowice czy bytomskich Szombierek sprawił, że to właśnie Przedsiębiorcy schodzili na przerwę prowadząc. Na początku drugiej połowy prowadzenie podwyższył jeden z asystentów grupy młodzieżowej naszych Żaków prowadzonej przez Przemysława Oziębałę, Damian Toczek. Atut „własnego” boiska był w sobotę po stronie tych, którzy mieli już doświadczenie w tego typu meczach. Kontaktowego gola dla Samorządowców zdobył Honorowy Prezes TS Gwarek, Rady Rady Miasta Tarnowskie Góry, znający boisko jak „własną kieszeń”, Marek Porada. Chwilę później dwubramkowe prowadzenie Przedsiębiorcom przywrócił Marcin Filipiak, ale to nie zwiastowało koniec emocji. Samorządowcy, którzy dawno nie zaznali smaku porażki ze swoim rywalem za sprawą Zbigniewa Jarki oraz Piotra Latacza, czyli swoich podstawowych zawodników zdołali doprowadzić do wyrównania. Obydwie drużyny ruszyły do ataku, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale tym razem udało się wygrać Przedsiębiorcom. Najpierw po wzajemnej wymianie ciosów swojego drugiego gola zdobył Marcin Filipiak, a następnie również po raz drugi na listę strzelców wpisał się Damian Toczek, ustalając wynik meczu na 5:3 dla Przedsiębiorców, którzy po sześciu latach ponownie wyszli z tej przyjacielskiej rywalizacji zwycięsko.

 

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym corocznym spotkaniu towarzyskim i już teraz zapraszamy do następnej, 12. edycji meczu Przedsiębiorcy – Samorządowcy, która z całą dozą pewności odbędzie się już za rok!

 

Tradycyjnie już po meczu wszyscy uczestnicy spotkania dopingowali pierwszą drużynę Gwarka, która o godzinie 17:00 rozpoczęła ostatni w sezonie mecz przed własną publicznością. Po emocjach związanych z meczem ligowym Gwarka na piętrze budynku klubowego odbyły się pokazy kulinarne związane z „Wieczorem Kucharzy” na Gwarku (szerzej o tym wkrótce!), a także wspólne oglądanie finałowego meczu Ligi Mistrzów, pomiędzy Liverpoolem, a Tottenhamem. W przerwie meczu odbyły się licytacje klubowych pamiątek. Przypomnijmy, że wpływ został przekazany na rzecz rehabilitacji wychowanka Gwarka, Adama Nowaka.

 

1 czerwca, stadion TS Gwarek, ul. Wojska Polskiego 2, godz. 15:00 

PRZEDSIĘBIORCY – SAMORZĄDOWCY 5:3 (1:0)

bramki:

1:0 – Sebastian Gawełczyk

2:0 – Damian Toczek

2:1 – Marek Porada

3:1 – Marcin Filipiak

3:2 – Zbigniew Jarka

3:3 – Piotr Latacz

4:3 – Marcin Filipczyk

5:3 – Damian Toczek

 

Sędzia: Ignacy Hakuba

 

PRZEDSIĘBIORCY: Jarosław Kasza (bramkarz), Henryk Jokiel, Kornel Ibrom, Sylwester Kurek, Mirosław Burczyk, Lucjan Ibrom, Jarosław Bryś, Mariusz Grzelczak, Jacek Gryc, Piotr Ibrom, Grzegorz Kończak, Damian Toczek, Adam Reichel, Sebastian Gawełczyk, Michał Kaszkiel, Przemysław Jeziorski, Krzysztof Górecko, Marcin Filipczyk, Paweł Jeziorski, Sebastian Staś.

 

SAMORZĄDOWCY: Aleksander Krupa (bramkarz), Rafał Ulfik, Piotr Latacz, Łukasz Zieliński, Janusz Wtorek, Andrzej Lorencki, Marek Porada, Zbigniew Jarka, Sebastian Tomaszewski, Mariusz Kupny, Krzysztof Siwy (I), Tomasz Duda, Łukasz Garus, Marcin Matejczyk, Krzysztof Siwy (II), Adam Konczewicz.

Dodaj komentarz