Transferowa karuzela trwa w najlepsze. Dziś możemy dzięki temu przedstawić wszystkim naszym kibicom kolejnego nowego zawodnika Gwarka Tarnowskie Góry. Umowę na najbliższy rok z naszym Klubem podpisał kolejny młodzieżowiec, a jest nim 19-letni Damian Kowalczyk.

 

Urodzony w Jastrzębiu – Zdroju Damian Kowalczyk swoją piłkarską przygodę zaczynał w tamtejszej szkółce piłkarskiej MOSiR Jastrzębie – Zdrój. Szybko został jednak dostrzeżony przez drużynę Ruchu Chorzów, gdzie następnie grywał w drużynach młodzieżowych tamtejszego Uczniowskiego Klubu Sportowego.  Ostatnią rundę Damian Kowalczyk spędził w bytomskich Szombierkach. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu w barwach popularnych „Zielonych” zagrał w dziewięciu meczach, spędzając na boisku prawie pięćset minut.

 

Nasz nowy nabytek w Tarnowskich Górach spędzi przynajmniej rok, bowiem na tyle został wypożyczony z chorzowskiego klubu. Nominalną pozycją Damiana na boisku jest środek pomocy. Nasz młodzieżowiec w sezonie 2019/2020 będzie występował w koszulce Gwarka z numerem 16.

 

Damiana Kowalczyka witamy w Gwarku, jednocześnie życząc mu samych udanych meczów w barwach swojej nowej drużyny!

Dodaj komentarz