Dziś zaprezentujemy naszym Kibicom kolejną dwójkę nowych zawodników, którzy w sezonie 2020/2021 będą reprezentować nasz Klub. Są nimi pozyskany z Podhala Nowy Targ, 24-letni Daniel Barbus, a także 19-letni Jakub Joszko, który ostatnio reprezentował barwy MKS-u Zaborze.

 

Daniel Barbus (1996) – urodzony w Katowicach nowy zawodnik Gwarka to wychowanek zabrzańskiego Promotora, który w wieku 14 lat trafił do drużyn młodzieżowych Górnika Zabrze. Szybki rozwój piłkarski zawodnika został dostrzeżony przez ówczesnego pierwszego trenera Górnika, Adama Nawałkę, który najpierw zaprosił młodego piłkarza na treningi do pierwszej drużyny Górnika, aby 27 kwietnia 2012 roku dać możliwość zadebiutowania Danielowi w wygranym przez jego zespół 3:0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w rozgrywkach ówczesnej T-Mobile Ekstraklasy. Na tamten moment był trzecim, najmłodszym debiutantem po Joachimie Hutce oraz Włodzimierzu Lubańskim w historii Górnika na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju. Ponadto nowy pomocnik Gwarka występował również na poziomie II ligi w Puszczy Niepołomice oraz Polonii Bytom, a ostatnio był podstawowym zawodnikiem nowotarskiego Podhala.

 

Jakub Joszko (2001) – posiada status młodzieżowca, a jego nominalną pozycją na boisku jest środek obrony. Kuba jest wychowankiem Gwiazdy Ruda Śląska, który w od sezonu 2017/2018 reprezentuje barwy MKS-u Zaborze. Przez trzy sezony występów w tym klubie notował dwa awanse z rzędu z III Ligi Wojewódzkiej do I Ligi Wojewódzkiej Juniora. Jego udział w awansach był spory, bowiem przez wszystkie sezony był podstawowym obrońcą klubu z dzielnicy Zabrza. W zespole Gwarka przebywa od początku okresu przygotowawczego i w swoim nowym klubie będzie występować razem z Oskarem Skrzyniarzem. Duet ten zna się już bardzo dobrze właśnie dzięki wspólnym występom w MKS-ie Zaborze.  Nasz nowy zawodnik z pewnością wzmocni rywalizację nie tylko w defensywie Gwarka, ale również wśród tarnogórskich młodzieżowców.

 

Naszych nowych zawodników witamy oficjalnie w Gwarku Tarnowskie Góry i życzymy im samych udanym występów w nowym Klubie!

Dodaj komentarz