Już za niecałe dwa tygodnie rozpoczniemy sezon piłkarski 2020/2021. Czasu na doszlifowanie formy nie zostało już za wiele. Aby spokojnie przygotować do nowego sezonu w ciszy i spokoju, nasza drużyna uda się na pięciodniowe zgrupowanie do Nowego Targu. Będzie to ostatnia prosta letniego okresu przygotowawczego w wykonaniu tarnogórzan.

 

Warunki do trenowania zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Gwarka Tarnowskie Góry będą mieli naprawdę komfortowe. Do ich dyspozycji będzie obiekt III-ligowego Podhala, gdzie nasza drużyna będzie trenowała dwa razy dziennie, a także rozegra sparing z reprezentantem wschodniej grupy małopolskiej IV ligi, Wierchami Rabka Zdrój. Drugi mecz, również w sobotę, nasza drużyna rozegra z gospodarzami obiektu – Podhalem Nowy Targ, jednak ten mecz odbędzie się na boisku trawiastym. Profesjonalne podejście do treningów zapewnią naszym zawodnikom na miejscu również siłownia, odnowa biologiczna czy odpowiednia sala do analiz treningowych czy meczowych, z której sztab szkoleniowy z pewnością skorzysta. Górska miejscowość i wynikające z tej faktu jej walory naturalne z pewnością posłużą naszym zawodnikom jako element poprawiający kondycję, bowiem Nowy Targ oferuje swoim gościom mnóstwo szlaków górskich czy parków krajobrazowych, które nasz sztab szkoleniowy zapewne wykorzysta jako element treningowy. Solidna dawna świeżego, górskiego powietrza z pewnością pozytywnie podziała na cały nasz zespół.

 

Obiekt w Nowym Targu jest do tej pory dla tarnogórzan niezwykle szczęśliwy. To właśnie Nowy Targ był miejscem zimowego obozu sportowego naszej drużyny w sezonie 2016/2017, który to jak dobrze pamiętamy zakończył się awansem Gwarka do III ligi. Pod koniec tego lutego 2020 roku, tarnogórzanie ponownie pojawili się w malowniczej miejscowości, aby zwycięsko wyjść ze sparingowej potyczki z III-ligowym Podhalem, z którym znów drużyna trenera Krzysztofa Górecko będzie miała możliwość się zmierzyć. Tego lata obiekt miejscowego Podhala ponownie będzie areną szlifowania formy Gwarka przed rozgrywkami ligowymi.

 

O pobycie naszej drużyny podczas letniego zgrupowania w Nowym Targu będziemy starali się naszych Kibiców informować na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dodaj komentarz