Nie umilkły jeszcze echa po kontrowersyjnej i skandalicznej decyzji Podokręgu Bytom w sprawie zmiany terminu finałowego meczu pucharowego edycji 2019/2020, a już czekają nas emocje związane z Pucharem Polski na szczeblu Podokręgu w sezonie 2020/2021. Na ostatnim zebraniu zebraniu przedstawicieli klubów biorących udział w rozgrywkach Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021, rozlosowane zostały pary 1. rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom w zbliżającym się sezonie, które rozpoczną nową edycję turnieju.

 

Do edycji Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom w sezonie 2020/2021 zgłosiły się 23 zespoły, począwszy od drużyn A-klasy po zespoły III-ligowe, wchodzące w skład Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Bytom. Gwarek, z racji występów w III lidze do edycji pucharowej został włączony automatycznie. Taki sam scenariusz spotkał innego III-ligowca, Polonię Bytom. Dwie najwyżej rozstawione drużyny reprezentujące Podokręg Bytom swoich rywali poznały już w 1. rundzie i swoje zmagania w turnieju zaczną w środę 29 lipca. Gwarek Tarnowskie Góry zmierzy się tego dnia z występującą w grupie „Bytom” śląskiej Ligi Okręgowej, Olimpią Boruszowice.

 

Nasz pucharowy rywal to tegoroczny beniaminek Ligi Okręgowej. W sezonie 2019/2020, który z powodu pandemii COVID-19 został przedwcześnie zakończony, zespół z Boruszowic zajął drugie miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez grającego trenera Arkadiusza Kołtonia na finiszu rundy wiosennej z ostatnich 8 spotkań wygrała aż 7, dzięki czemu zimę spędziła na drugim miejscu w tabeli, tracąc pięć punktów do liderującego Orła Białego Brzeziny Śląskie oraz o punkt wyprzedzając trzeciego w tabeli Orła Nakło Śląskie. Jak się później okazało pozwoliło to Olimpii kilka miesięcy później świętować historyczny sukces, jakim jest awans do Ligi Okręgowej. W drużynie naszego rywala w zakończonym nie tak dawno sezonie 2019/2020 można było spotkać kilku zawodników z przeszłością w Gwarku. Okazję do reprezentowania zielono-żółto-czarnych barw mieli w swoim piłkarskim CV tacy piłkarze jak Janusz Barański czy Piotr Bogacki. Występy tych zawodników jednak miały miejsce blisko dekadę temu, lecz w dalszym ciągu pamięta się ich zasługi w wynikach naszego zespołu. Dla Gwarka będzie to pucharowy powrót do Boruszowic po pięciu latach. W sezonie 2015/2016 obydwie drużyny spotkały się w półfinale rozgrywek na szczeblu Podokręgu. Tarnogórzanie zwyciężyli wtedy na wyjeździe 4:0, a bramki dla podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko zdobywali Adrian Sikora (dwie), a także Bartosz Polis oraz Dawid Jarka.

 

1 runda rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom:

LKS Iskra Połomia – BS Polonia Bytom

Arbiter Bytom – LKS Sokół Orzech

LKS Olimpia Boruszowice – TS Gwarek Tarnowskie Góry

KS Nitron Krupski Młyn – LKS Orzeł Miedary

LKS Żyglin – KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie

UKS Sokół Zbrosławice – UKS Unia Strzybnica

KS Silesia Miechowice – LKS Drama Zbrosławice

 

Wszystkie mecze 1 rundy zaplanowano na środę 29 lipca godz. 18:00.

 

Wolny los wylosowali: Ruch Radzionków, Orzeł Koty, Iskra Lasowice, Czarni Kozłowa Góra, Orkan Dąbrówka Wielka, Szombierki Bytom, Tempo Stolarzowice, Odra Miasteczko Śląskie, Górnik Bobrowniki Śląskie.

 

Dodaj komentarz