Za nami czerwiec, a więc koniec sezonu 2018/2019. Wraz z nim dobiegła także końca przygoda Grzegorza Fonfary w roli zawodnika w Gwarku Tarnowskie Góry. Niezwykle doświadczony zawodnik w naszym Klubie przebywał przez ostatnie dwa sezony, będąc jedną z kluczowych postaci w tarnogórskiej drużynie.

 

Wraz z nadejściem w Tarnowskich Górach III ligi, do miasta beniaminka rozgrywek zawitał również mający na swoim koncie blisko 180 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Grzegorz Fonfara. Zawodnik, który za kadencji trenera Leo Beenhakkera został nawet powołany do seniorskiej Reprezentacji Polski stał się oczywiście kluczowym zawodnikiem drużyny trenera Krzysztofa Górecko. Były zawodnik GKS-u Katowice (debiut w europejskich pucharach), GKS-u Bełchatów (awans do Ekstraklasy, wicemistrzostwo Polski) oraz ROW-u Rybnik, Zagłębia Sosnowiec, Stali Mielec czy Rozwoju Katowice swoim ogromnym doświadczeniem oraz wolą walki kierował poczynaniami swojej drużyny, dając swoim młodszym kolegom sporo boiskowej, ważnej pomocy. Urodzony w Katowicach 36-letni pomocnik barwy Gwarka reprezentował przez sezony 2017/2018 oraz 2018/2019. Łącznie zagrał w 35 spotkaniach ligowych, w których zdobył 4 bramki.

 

To właśnie piękne bramki oprócz kreowania akcji ofensywnych były mocną stroną Grzegorza Fonfary. Grzegorz jest dwukrotnym zdobywcą nagrody za najpiękniejszą bramkę roku w edycji corocznego konkursu „Piłkarskie Oscary Gwarka”. Bramki zdobywane przeciwko BKS-owi Bielsko-Biała, a także w sparingowym spotkaniu z LKS-em Czaniec pozwoliły Grzegorzowi wygrać tę kategorię odpowiednio w 2017 oraz 2018 roku. W swoim ostatnim meczu w barwach Gwarka również wpisał się na listę strzelców. Po meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski, kiedy to ogłosił koniec piłkarskiej przygody z naszym Klubem podczas konferencji prasowej podziękował Zarządowi Klubu, sztabowi szkoleniowemu, kolegom z szatni oraz kibicom za możliwość pobytu w Gwarku.

 

Podczas kończącego sezon spotkania Grzegorz Fonfara został nagrodzony również pamiątkową koszulką Gwarka z numerem „8”, a więc z numerem, który towarzyszył Grzegorzowi podczas jego pobytu w Gwarku.

 

Grzegorz, bardzo dziękujemy Ci za godne reprezentowanie naszego Klubu. Gwarek Tarnowskie Góry zawsze będzie otwartym dla Ciebie miejscem. Do zobaczenia na meczach naszego Klubu!

Dodaj komentarz