Niekiedy zdobycie jednego gola wcale nie oznacza w meczu zwycięstwa. Ba, czasami bywa też tak, że kilka bramek w jednym meczu nie daje upragnionej wygranej. Aby poznać prawdziwy charakter drużyny potrzebna jest zgranie wielu ludzi, którzy pomagając sobie razem dążą do zwycięstwa. Tak też było w czerwcową sobotę na Gwarku, kiedy to podczas festynu rodzinnego „Strzel gola uzależnieniom” nie tylko zakończyliśmy sezon ligowy wśród naszych drużyn, ale kolejny raz przypomnieliśmy wszystkim młodym uczestnikom, jak ważne dzisiejszych czasach jest bycie zdrowym i wolnym od używek człowiekiem. 

 

Galeria zdjęć z festynu rodzinnego (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Festyn rodzinny „Strzel gola uzależnieniom” odbył się w sobotę 15 czerwca na obiekcie Gwarka i trwał od godziny 9:00 do godziny 13:00. Tegorocznym hasłem przewodnim było przypomnienie wszystkich młodym adeptom piłki nożnej wśród naszego Klubu i nie tylko, jak ważna jest w naszym życiu zdrowy tryb życia oraz obecność drugiego człowieka. Niesiona codziennie pomoc świadomie lub nie ma wpływ na to, jakim staje się każdego dnia drugi człowiek. Organizatorom zależało, aby przed wakacjami raz jeszcze spotkać się we wspólnym gronie i spędzić miło czas na świeżym powietrzu promując aktywność fizyczną, czyli tak, jak od lat działa nasze Towarzystwo.

 

Przez kilka godzin na płycie głównej stadionu Gwarka trenerzy naszego Klubu przygotowywali nie tylko podopiecznym ostatnie w tym roku piłkarskim zadania. Ponadto po obu stronach boiska dla wszystkich chętnych ustawione zostały specjalne obszary do gry w piłkę nożną. Po jednej stronie ojcowie mogli się zmierzyć z trenerami oraz swoimi w pociechami w mieszanych składach, zaś po drugiej stronie dla śmiałków przygotowane zostały specjalne pianki, czyli tzw. bubble soccer, przy której to zabawie uśmiechu oraz akrobatycznych fikołek nie brakowało. Przy odgłosie największych muzycznych hitów można było swoich sił spróbować również w tańcu. O tym, jak najlepiej uwolnić przy muzyce nasze biodra czy kolana zadbały instruktorki tańca Metro Dance Academy z Bytomia. Nasi goście, którzy na co dzień prowadzą zajęcia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także i dla dorosłych, przekazywały nie tylko wiedzę na temat tańca poprzez zajęcia praktyczne, ale również dzięki odpowiedniemu podejściu do tego, co kochają robić najbardziej.

 

Tego dnia żar lał się z nieba, a skutecznego ukojenia obecni na boisku uczestnicy festynu szukali w uruchomionych tego dnia specjalnych zraszaczach, które na co dzień dbają o jak najlepszy wygląd naszego murawy. Ochrony przed upałem można także szukać budynku klubowym Gwarka. Tan do dyspozycji uczestników na specjalnie zorganizowanych spotkaniach obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Nasi goście przeprowadzali w specjalnych salach prelekcje z zakresu uzależnień dla wszystkich chętnych. Policjanci przestrzegali, aby nie sięgać w okresie wakacyjnym po żadnego rodzaju używki, opowiadając o konsekwencjach ich stosowania. W dzisiejszych czasach łatwy dostęp do używek może skończyć się tragicznie. Mundurowi w bardzo przejrzysty sposób pokazali jak uchronić siebie i swoich najbliższych przed niebezpieczeństwami.

 

Ponadto w związku z zakończeniem sezonu piłkarskiego 2018/2019 wśród drużyn młodzieżowych Gwarka, trenerzy uhonorowali swoich najlepszych zawodników. Specjalne nagrody za całoroczny postęp oraz godne reprezentowanie naszego Klubu otrzymali:

Rocznik 2002/2003: Mateusz Klasik, Jakub Jakóbik, Rydzkowski Rafał.
Rocznik 2004: Mateusz Kos, Sebastian Telęga, Patryk Mateja.
Rocznik 2005: Kamil Siwy, Jakub Siwy, Bartłomiej Gembczyk.
Rocznik 2006: Maciej Walczuk, Tymoteusz Mysliwski, Marcin Osmann.
Rocznik 2007: Antoni Terlecki, Dawid Ościk, Wiktor Gruca.
Rocznik 2008: Igor Górski, Jakub Hetmańczyk, Kacper Dąbrowski.
Rocznik 2009: Jakub Zwoliński, Mateusz Widawski, Dima Pozhyvilko.
Rocznik 2010: Bartosz Ziaja, Mateusz Bagiński, Dominik Siwy, Paweł Piłat.
Rocznik 2011: Michał Goździewski, Szymon Jędzura, Jerzy Nowak, Patryk Plaminiak, Grzegorz Sznura.
 
 

Jak zawsze przed budynkiem klubowym Gwarka rozstawione było specjalne stoisko gastronomiczne, gdzie każdy uczestnik mógł sobie skosztować to, na co miał ochotę. Swoimi zapachami do degustacji zachęcały pyszne kiełbaski, ciasta oczy naleśniki. Nie zabrakło również stoiska ze świeżymi owocami oraz napojami dla wszystkich spragnionych uczestników. Na koniec spotkania każdy uczestnik festynu został nagrodzony specjalną nagrodą, którą był kubek kibica Gwarka Tarnowskie Góry.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za obecność na festynie. Trenerom, wolontariuszom dziękujemy za pomoc przy organizacji festynu. Wszystkim raz jeszcze życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia na pierwszych treningach!

 

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz