Kolejne trzy punkty zostały w Tarnowskich Górach. W rozegranym meczu 12. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi, Gwarek pokonał 2:0 (1:0) rezerwy Miedzi Legnica, odnosząc siódme zwycięstwo w sezonie. Kolejny już raz zwycięstwo tarnogórzanom zapewnił Dawid Jarka, który zdobył w sobotnim meczu obydwie bramki. Gospodarze napotkali dziś na swojej drodze ciężkie warunki ze strony rywali, bowiem rezerwy Miedzi długo nie pozwalały zawodnikom Gwarka na granie własnej piłki. Mimo dobrej gry gości, ostatecznie wracają do domu bez punktów.

Konferencja prasowa: TUTAJ.

Tym razem do Tarnowskich Gór przyjechały rezerwy Miedzi Legnica. Gospodarze walczyli o siódme, ligowy zwycięstwo z rzędu. Goście, którzy przed 12. kolejką rozgrywek w trzeciej grupie III ligi znajdowali się w strefie spadkowej, posiadali najgorszy z całej ligi bilans meczów na obiektach przeciwników. Nie było więc kłopotów ze wskazaniem na faworyta sobotniego meczu. Boisko jak zawsze jednak zweryfikowało plany na tyle, że ostatecznie to tarnogórzanie osiągnęli swój cel, jednak o zwycięstwo było w tym dniu bardzo ciężko.

Lepiej mecz zaczęli goście, którzy często swoje akcje rozgrywali już na połowie przeciwnika. Już w drugiej minucie celnie z rzutu wolnego na bramkę Gwarka uderzał znany z występów w Górniku Zabrze Fabian Piasecki. Ten sam zawodnik parę minut później miał kolejną, dużo lepszą okazję na zdobycie bramki, jednak piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. Przez pierwszą część pierwszej połowy Gwarek zaatakował dwa razy. Na uderzenia z dystansu zdecydował się najskuteczniejszy w barwach gospodarzy Dawid Jarka. Jego strzały poszybowały jednak wysoko nad bramką gości. Wszystko co ważne w pierwszej połowie działo się po pół godzinie gry. Do wrzuconej przez Grzegorza Fonfary piłki w pole karne wyskoczył Sebastian Pączko, jednak był faulowany przez zawodnika Miedzi, a sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Tutaj pewnym egzekutorem okazał się Dawid Jarka, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W drugiej połowie mecz się wyrównał, jednak okazji strzeleckich wcale dużo nie oglądaliśmy. Jedyna bramka w drugiej części gry padła w 75′ minucie, a zdobył ją – nie kto inny – tylko Dawid Jarka. Szybka kontra naszego zespołu zakończyła się dogodną okazją do zdobycia bramki. Jarka zanim oddał strzał mógł jeszcze podawać do niepilnowanego Sebastiana Pączko, który pewnie dopiąłby tylko formalności, jednak jak na snajpera przystało, Dawid wykończył akcję sam, zdobywając swojego dziesiątego gola w sezonie i ustalając wynik meczu. Goście również mieli swoje szanse, a najlepszą z nich miał Mateusz Zatwarnicki, jednak po jego uderzeniu piłka natrafiła na słupek. Przyjezdni mieli jeszcze sporo uwag do pracy arbitra, czego w ostatnich minutach były żółte kartki pokazane przez sędziego w stronę graczy Miedzi.

Nie bez problemów Gwarek pokonał rezerwy Miedzi, awansując tym samym na drugie miejsce w tabeli. Nasza drużyna notuje serię aż jedenastu meczów z rzędu bez porażki, włączając w tą serię mecze ligowe oraz pucharowe. Gwarek zaledwie raz zremisował oraz odniósł dziesięć zwycięstw. Prawdziwy test przed tarnogórzanami jednak się zacznie. W środę nasza drużyna rozegra zaległ mecz w Częstochowie ze Skrą, a w sobotę pojedzie do Bielska-Białej na mecz z Rekordem.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – MKS MIEDŹ II LEGNICA 2:0 (1:0)

1:0 – Dawid Jarka 35 min. (karny)

2:0 – Dawid Jarka 75 min.

żółte kartki: Pach, Konieczny (Gwarek) oraz Poręba, Piastecki, Zatwarnicki (Miedź)

sędzia: Szymon Grabara (Śląski KS)

widzów: 400

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Cymerys, Curyło – Konieczny (86′ Bobryk), Fonfara, Sikora, Pach (82′ Timochina), Pączko – Jarka (75′ Górka). Trener: Krzysztof GÓRECKO

MIEDŹ: Smołuch – Osyra, Miazga (76′ Stanuszek), Pojasek, Dyr – Purzycki, Poręba, Zatwarnicki, Kaźmierczak – Piasecki, Krauz. Trener: Radosław BELLA