Od remisu zaczęli swoją przygodę w III lidze zawodnicy Gwarka Tarnowskie Góry. W inauguracyjnym meczu rozgrywek tarnogórzanie zremisowali u siebie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 1:1 (1:1). Wynik meczu ustalił się już w pierwszej połowie. Pierwszego gola dla Gwarka w historii występów w III lidze zdobył w 13′ minucie Adam Dzido. Trzy minuty później wyrównał z rzutu karnego Rafał Adamek. Mimo wysokiej temperatury obydwie drużyny stworzyły niezłe, piłkarskie widowisko.

Zdjęcia z meczu Gwarek – Pniówek (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Konferencja prasowa: TUTAJ.

Po krótkim okresie urlopowym i potężnej pracy w letnim okresie przygotowawczym rozpoczęliśmy nowy sezon piłkarski. Na inaugurację III ligi do Tarnowskich Gór przyjechał solidny zespół Pniówka Pawłowice Śląskie. Obydwie drużyny wyszły na mecz w towarzystwie dziecięcej eskorty, w którą wcielili się młodzi zawodnicy Gwarka z roczników 2009 oraz 2010. W pierwszych minutach meczu większą przewagę osiągnęli goście, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska przez Kamila Glenca padło łupem wbiegającego w pole karne Dawida Morcinka. Zawodnik gości nabiegł na piłkę, a ta wpadła wprost w interweniującego instynktownie Andrzeja Wiśniewskiego. Trzy minuty później odpowiedział strzałem zza pola karnego Sebastian Pączko, jednak piłka przeleciała obok słupka bramki gości. Trzynasta minuta meczu okazała się szczęśliwa dla Gwarka, bowiem właśnie w tej minucie padła pierwsza, historyczna bramka dla naszej drużyny w III lidze. Będący w lewej stronie pola karnego Pączko posłał dokładne dośrodkowanie w pole karne wprost na głowę Adama Dzido. Nasz obrońca właściwie złożył się do strzału i pewnie wpakował piłkę do bramki. Radość tarnogórzan nie trwała jednak długo. Trzy minuty później piłkę w pole karne dośrodkowywał Rafał Adamek, a ta trafiła w rękę znajdującego się w polu karnym Mateusza Śliwy. Sędzia zawodów ukarał naszego obrońcę żółtą kartką oraz odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił pewnym strzałem Rafał Adamek.

W drugiej połowie emocji było już mniej. Wysoka temperatura, która towarzyszyła zawodnikom przez cały mecz dała się we znaki. Jedna i druga drużna w drugiej połowie nie forsowała już tak tempa. Gwarek po raz drugi na prowadzenie mógł wyjść w 49′ minucie. Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Grzegorz Fonfara, jednak piłka przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Świerczka. Goście swoją okazję mieli dziesięć minut później. Szybka akcja zakończyła się strzałem z linii pola karnego Rafała Adamka, ale uderzenie zawodnika Pniówka wybronił Wiśniewski. Największa kontrowersja w meczu miała miejsce na około kwadrans do końca meczu. Wtedy to w dużym zamieszaniu pod bramką gości piłkę do bramki posłał z bliskiej odległości Patryk Timochina. Sędzia meczu, pan Adrian Markiewicz gola jednak nie uznał, tłumacząc się faulem naszego pomocnika na bramkarzu gości. Ostatecznie w meczu padł zasłużony remis. Pierwszy mecz Gwarka w III lidze mógł się podobać, a licznie zebrana tarnogórska publiczność mogła w pełni zadowolona oklaskiwać po meczu zawodników jednej i drugiej drużyny.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GKS PNIÓWEK 74′ PAWŁOWICE ŚLĄSKIE 1:1 (1:1)

1:0 – Adam Dzido 13 min.

1:1 – Rafał Adamek 16 min. (karny)

żółte kartki: Śliwa (Gwarek) oraz Szary, Witkowski (Pniówek)

sędzia: Adrian Markiewicz (KS Mikołów)

widzów: 600

GWAREK: Wiśniewski – Curyło, Dzido, Cymerys, Śliwa – Fonfara (52′ Timochina), Konieczny, Sołdecki (83′ Stanik), Pączko, Pach – Jarka (83′ Urbainczyk). Trener: Krzysztof GÓRECKO.

PNIÓWEK: Świerczek – Szary (83′ Przybyła), Lalko, Morcinek (78′ Kiljan), Kostecki (83′ Gałecki), Szatkowski, Herasymov, Witkowski, Glenc, Szczyrba (90′ Lach), Adamek. Trener: Jan WOŚ.