Fot. www.nkp.podhale.pl

Po 25 latach przerwy piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry wyjadą w drugim tygodniu lutego na zimowy obóz sportowy. Celem podróży naszej drużyny będzie Nowy Targ. Obóz sportowy wchodzi w skład zimowego okresu przygotowawczego, który ma na celu jak najlepsze przygotowanie Gwarka Tarnowskie Góry do rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Tarnogórzanie w Nowym Targu trenować będą na obiektach sportowych tamtejszego zespołu NKP Podhale, a także rozegrają dwa mecze sparingowe.

 

Nasz zespół w drogę wyruszy w środę 8 lutego w godzinach porannych, a samo zgrupowanie w Nowym Targu będzie dla naszych zawodników bardzo zróżnicowane. Do swojej dyspozycji sztab trenerski oraz piłkarze Gwarka będą mieli m.in. możliwość trenowania oraz rozegrania meczów sparingowych na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego, na którym swoje mecze rozgrywa III-ligowa drużyna NKP Podhale Nowy Targ. Obiekt sportowy w Nowym Targu oprócz boiska piłkarskiego zawiera także stadion lekkoatletyczny (poliuretanowe tory biegowe, skocznie do skoku w dal oraz trójskoku, skok wzwyż, rzutnię do rzutu dyskiem, młotem, oszczepem, kulą), który posiada 800 miejsc siedzących, z profesjonalnym nagłośnieniem oraz systemem monitoringu, boczne boisko wielofunkcyjne z infrastrukturą do tenisa ziemnego, siatkówki czy koszykówki, a także zaplecze szatniowo–socjalne z salą ćwiczeń czy suną fińską.

 

Nasi zawodnicy przebywać będą w ośrodku „U Gazdy”, który zapewni naszym piłkarzom m.in. możliwość korzystania z siłowni , która jest częścią tego ośrodka. Po wyczerpujących meczach oraz jednostkach treningowych nasi zawodnicy udadzą się także na odnowę biologiczną do term „Gorący Potok”. Z pewnością piłkarze Gwarka oprócz codziennych zajęć treningowych będą mieli także możliwość zwiedzenia samego miasta. Zimowe zgrupowanie piłkarskie Gwarka w Nowym Targu trwać będzie do niedzieli 12 lutego.

 

W sobotę 11 lutego drużyna Gwarka Tarnowskie Góry rozegra w Nowym Targu dwa mecze sparingowe. Rozmowy na temat ustalenia sparingpartnerów dla naszej drużyny są już na ostatniej prostej.

Dodaj komentarz