Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry przegrała z zespołem LKS Wilki Wilcza 2:4 (0:3) w swoim pierwszym meczu kontrolnym przed startem rundy rewanżowej sezonu 2016/2017. Liderzy pierwszej grupy IV ligi śląskiej mierzyli się w sobotnie wczesne popołudnie na boisku w Zabrzu – Zaborzu z bardzo dobrym przeciwnikiem, który już w pierwszej połowie dzięki swojej skutecznej grze wypracował sobie trzy bramki przewagi. W drugiej połowie tarnogórzanie zaprezentowali się już nieco lepiej, jednak nie zdołali odrobić strat.

Zdjęcia z meczu Wilki Wilcza – Gwarek (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Drużyna z Wilczy, która zajmuje ósme miejsce na półmetku sezonu 2016/2017 w drugiej grupie IV ligi śląskiej, kolejny już raz jest sparingowym przeciwnikiem naszej drużyny. W każdym meczu nasz rywal pokazuje, że jest bardzo dobrze zorganizowanym zespołem, który potrafi napsuć mnóstwo krwi swojemu przeciwnikowi. Tak było podczas poprzednich trzech gier sparingowych, w których każda z drużyn odniosła jedno zwycięstwo, a także raz padł w meczu remis. W sobotnie wczesne popołudnie Gwarek zainaugurował przygotowania do rundy wiosennej pierwszym meczem sparingowym.

Drużyna z Tarnowskich Gór, która w dużej mierze była dzisiaj złożona z zawodników testowanych, aspirujących do gry w drużynie Gwarka, mecz zaczęła kiepsko. Rywale widząc nieporadność naszej drużyny przejęli w meczu inicjatywę, a udokumentowali ją w 10’ minucie, kiedy to podanie Dawida Gajewskiego do Bartoszewskiego okazało się nie do obrony dla broniącego dziś w bramce Gwarka Grzegorza Wójcika. Dziesięć minut później było już 2:0 dla rywala, a na listę strzelców wpisał się Dawid Gajewski. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Wilki ukłuły po raz trzeci. Bardzo ładnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Żyrkowski. Tarnogórzanie mieli duże problemy ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Najbliżej tego był Dawid Jarka pod koniec pierwszej części gry, kiedy to piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił obrońca Wilków.

Parę minut po wznowieniu gry pierwszą bramkę w 2017 roku zdobyli tarnogórzanie. Uczynił to konkretnie Bartłomiej Cymerys, który uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza rywali. Następne w 78’ minucie prowadzenie rywala powiększył Jakub Steuer. Drugą połowę Gwarek zaczął od strzelenia bramki i tak samo mecz zakończył. Tym razem ładnym uderzeniem bramkarza Wilków zaskoczył jeden z zawodników testowanych.

Pierwszy sparing Gwarka w 2017 był przede wszystkim okazją do sprawdzenia się w naszym zespole dla wielu zawodników testowanych, których sztab trenerski Gwarka będzie obserwował podczas zajęć treningowych. Kolejny raz szansę pokazania się dostali juniorzy Gwarka. Do znanego już wcześniej Mateusza Korzusa dołączył inny junior – Jakub Haba. Sporo zawodników naszej drużyny z różnych względów nie mogło dziś w meczu wystąpić. Sprawy osobiste bądź różnego rodzaju kontuzje uniemożliwiły dziś występy łącznie 12 zawodnikom naszego zespołu.

LKS Wilki Wilcza – TS Gwarek Tarnowskie Góry 5:2 (3:0)

1:0 – Bartoszewski 10 min.

2:0 – Dawid Gajewski 20 min.

3:0 – Łukasz Żyrkowski 36 min.

3:1 – Bartłomiej Cymerys 60 min.

4:1 – Jakub Steuer 78 min.

4:2 – Zawodnik testowany I 80 min.

Wilki: Pietrek – Rajca, Steuer, Sabor, Zalesiński – Mnochy, Tabiś, Żyrkowski, Karcz, Bartoszewski – Gajewski oraz zawodnicy testowani. Trener: Jacek Wiśniewski

Gwarek: Wójcik – Zawodnik testowany I, Dzido (46’ Cymerys), Mrozek (46’ Haba), Curyło – Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III (46’ Timochina), Hewlik (46’ Korzus), Zawodnik testowany IV (46’ Zawodnik testowany V), Zawodnik testowany VI – Jarka (46’ Sikora). Trener: Krzysztof Górecko