W swoim drugim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2016/2017, drużyna Gwarka Tarnowskie Góry przegrała w Czechowicach – Dziedzicach z reprezentantem drugiej grupy IV ligi śląskiej, zespołem Spójni Landek 1:2 (1:0). Tarnogórzanie, którzy zagrali dużo lepiej niż tydzień temu, po pierwszej połowie wygrywali zasłużenie 1:0 po efektownej bramce Dawida Jarki. Druga połowa to jednak okres lepszej gry rywala, który po dwóch bramkach w krótkim odstępie czasu wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.

Skrót meczu Spójnia – Gwarek: TUTAJ.

Na swój drugi mecz kontrolny tej zimy tarnogórzanie udali się aż do Czechowic – Dziedzic, gdzie na sztucznej murawie boiska tamtejszego MOSiR-u zmierzyli się z dziewiątą drużyną drugiej grupy IV ligi śląskiej – Spójnią Landek. Ubiegłoroczny mecz tych zespołów zakończył się wynikiem 2:1 dla Gwarka, tym razem górą byli jednak nasi przeciwnicy. Po pierwszej połowie nic jednak nie wskazywało na taki obrót sprawy, gdyż to Gwarek był drużyną zdecydowanie lepszą. O ile pierwsze minuty meczu były wyrównane, tak im dłużej trwał mecz, tym większa była przewaga naszego zespołu. Na pierwszą akcję Gwarka czekaliśmy do 9’ minuty, kiedy to mocne uderzenie zawodnika testowanego poszybowało nad bramką rywala. Tarnogórzanie objęli prowadzenie w 21’ minucie gry, kiedy to fantastyczny strzał Dawida Jaki zza pola karnego trafił w sam róg bramki przeciwnika. Duża zasługa w tej bramkowej akcji Patryka Timochiny, który skutecznie powalczył o piłkę i dograł ją do strzelca bramki. Dwie minuty później najlepszy na boisku Jarka oddał kolejne mocne uderzenie, jednak strzał naszego napastnika odbił na aut bramkowy golkiper Spójni. Dominacja naszej drużyny mogła przynieść kolejne bramki, jednak ani uderzenie Adama Dzido z rzutu rożnego, ani kolejna dobra akcja zakończona strzałem Jarki nie znalazła drogi do bramki dzięki dobrze dysponowanemu Zbigniewowi Huczale.

Druga połowa nie zapowiadała końcowego wyniku, ponieważ już pierwsza ofensywna akcja Gwarka mogła przynieść drugiego gola. Wprowadzony na drugą część gry Bartosz Polis pognał lewą stroną boiska i dośrodkował piłkę na głowę zawodnika testowanego, jednak piłka po jego uderzeniu minęła minimalnie słupek bramki przeciwnika. Cztery minuty później po błędzie obrony Spójni, piłkę przejął zawodnik testowany, który szybko odegrał futbolówkę prostopadle do wbiegającego przed bramkę rywala Karola Pstusia. Jego strzał trafia w bramkarza rywala, a z dobitką nie zdążył Bartosz Polis. Po tej akcji do głosy zaczęli dochodzić przeciwnicy. Z początku ich strzały nie siały zagrożenia pod bramką Grzegorza Wójcika, jednak skutecznie ukłuły naszą drużynę w 66’ oraz 70’ minucie. Najpierw szybka wymiana podań wśród graczy Spójni kończy się skutecznym strzałem Damiana Sanetry, który wbiegając w pole karne uderzył piłkę w taki sposób, że Grzegorz Wójcik nie miał szans na skuteczną interwencję, a cztery minuty później dobre zagranie zawodnika Spójni ze środka pola, błąd obrońców Gwarka i w sytuacji „sam na sam” zawodnik testowany pokonuje Wójcika, dając tym samym swojemu zespołowi prowadzenie, którego Spójnia Landek nie oddała już do końca meczu. Dla Spójni Landek było to trzecie zwycięstwo w swoim trzecim meczu kontrolnym.

Gwarek przegrał tym samym drugi mecz sparingowy tej zimy. Tym razem jednak gra Gwarka, szczególnie w pierwszej połowie mogła się podobać. Do składu wrócili po wyleczeniu urazów Rafał Kuliński, Bartosz Polis czy Karol Pstuś. Zabrakło natomiast w dalszym ciągu Sławomira Pacha, Andrzeja Wiśniewskiego czy Mateusza Rosoła, którzy powoli dochodzą do pełni sił po kontuzjach. Kolejną szansę pokazania się w meczu seniorów dostali młodzi juniorzy Gwarka. W drugiej połowie na placu gry pojawili się obrońca Jakub Haba oraz pomocnik Krzysztof Wojdat.

W środę nasza drużyna uda się na obóz zimowy do Nowego Targu. W sobotę nasza drużyna rozegra dwa mecze kontrole, a ich przeciwnikami będą rezerwy Podhala Nowy Targ oraz tegoroczny spadkowicz z IV ligi małopolskiej – LKS Szaflary.

KS SPÓJNIA LANDEK – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:1 (0:1)

0:1 – Dawid Jarka 21 min.

1:1 – Damian Sanetra 66 min.

2:1 – Zawodnik testowany II 70 min.

SPÓJNIA: Huczała (Gil) – Gurbisz, Gomółka, Kubica (Wojtyła), Zawodnik testowany I – Skrobol (Sanetra), Szczepanik, Wojtoń (Pawlak), Habdas, Marek (Zawodnik testowany II) – Lewandowski. Trener: Andrzej MYŚLIWIEC

GWAREK: Wójcik – Zawodnik testowany I (46’ Curyło), Dzido (46’ Mrozek), Cymerys (70’ Haba), Śliwa – Zawodnik testowany II (70’ Wojdat), Timochina (46’ Kuliński), Hewlik (46’ Zawodnik testowany IV), Sikora (46’ Pstuś), Zawodnik testowany III – Jarka (46’ Polis). Trener: Krzysztof GÓRECKO