Zwycięstwo oraz remis zanotowali dzisiaj piłkarze Gwarka podczas swoich dwóch meczów kontrolnych, które rozegrali w sobotnie przedpołudnie na stadionie w Nowym Targu. Najpierw pokonali oni rezerwy Podhala Nowy Targ aż 7:2 (4:0), a parę godzin później zremisowali 1:1 (1:0) z pierwszą drużyną Podhala, siódmą drużyną IV grupy III ligi. Trener tarnogórzan Krzysztof Górecko w obydwóch meczach wystawił dwie różne jedenastki, dzięki czemu wszyscy zawodnicy mogli zagrać w dzisiejszych meczach sparingowych.

Już z samego rana piłkarze Gwarka okupowali boisko Podhala w Nowym Targu. Już o 8:30 zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, która rozpoczynał mecz sparingowy pomiędzy Gwarkiem, a występującymi w rozgrywkach A-klasy rezerwami Podhala Nowy Targ. Już do przerwy tarnogórzanie prowadzili różnicą czterech bramek, a swoją przewagę udokumentowali trafieniami Dawida Hewlika, Bartosza Polisa oraz Karola Pstusia, który bramkarza gospodarzy pokonał dwukrotnie. Po przerwie także oglądaliśmy sporo trafień, jednak do głosy doszli także gospodarze. Zdobyli oni dwie bramki, ale sytuacje strzeleckie na bramki zamieniali także goście z Tarnowskich Gór. Po stronie Gwarka w drugiej części gry do siatki trafiali zawodnik testowany, junior Mateusz Korzus oraz w samej końcówce meczu Bartłomiej Podolski, który oprócz pełnienia roli kierownika drużyny w Gwarku, nie porzucił możliwości grania w piłkę nożną. Wynik mówi sam za siebie, jednak prawdziwy test dla naszej drużyny miał nadejść parę godzin później.

NKP PODHALE II NOWY TARG – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:7 (0:4)

Bramki dla Gwarka: Dawid Hewlik, Bartosz Polis, Karol Pstuś (dwie), Zawodnik testowany, Mateusz Korzus, Bartłomiej Podolski

GWAREK: Rosół – Zawodnik testowany I, Haba, Podolski, Curyło – Zawodnik testowany II (46’ Górka), Korzus, Hewlik, Wojdat, Pstuś – Polis

Kolejna jedenastka Gwarka o godzinie 11:00 mierzyła się z pierwszym garniturem nowotarskiej drużyny. Na mecz z siódmą drużyną IV grupy III ligi trener Gwarka Krzysztof Górecko desygnował jedenastkę, którą przede wszystkim kojarzyliśmy z występów na IV-ligowych boiskach. Do dyspozycji trenera tarnogórzan nie byli jeszcze gotowi Sławomir Pach oraz Piotr Makowski, którzy w dalszym ciągu dochodzą do pełni formy po poważnych kontuzjach. Mecz mógł się podobać, ponieważ szczególnie w pierwszej połowie obydwie drużyny miały sporo szans na zdobycie bramek. Do szatni po pierwszej połowie w lepszych nastrojach schodzili jednak goście, którzy w 16’ minucie po pięknej bramce Mateusza Górki prowadzili 1:0. W drugiej połowie przewagę osiągnęli gospodarze, którzy goniąc wynik częściej znajdowali się pod bramką powracającego do pierwszej drużyny Gwarka Andrzeja Wiśniewskiego. Gospodarze swego dopięli w 67’ minucie, kiedy to z bliskiej odległości bramkę na wagę remisu zdobył Michał Nawrot. Cenny mecz kontrolny z bardzo wymagającym rywalem zakończył się zatem sprawiedliwym remisem.

NKP PODHALE NOWY TARG – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:1 (0:1)

0:1 – Mateusz Górka 16 min.

1:1 – Michał Nawrot 67 min.

PODHALE: Gorzelański (46’ Sotnicki) – Basta, Bedronka, Mikołajczyk (70’ Urbański), Drobnak (46’ Silczuk) – Piwowarczyk (72’ Hreśka), Ligienza, Yavorskyy, Nawrot, Komorek – Potoniec (82’ Buć). Trener: Dariusz SIEKLIŃSKI.

GWAREK: Wiśniewski – Cymerys, Dzido, Mrozek, Śliwa – Zawodnik testowany I, Timochina, Sikora, Kuliński, Górka (65’ Curyło) – Jarka. Trener: Krzysztof GÓRECKO.