Wyjazdowy remis przyniósł drużynie Gwarka jeden cenny punkt, natomiast dla kilku naszych zawodników występ na obiekcie w Zielonej Górze był szczególnie istotny. Ważną barierę występów na III-ligowych boiskach w barwach Gwarka Tarnowskie Góry przekroczyli tego dnia Andrzej Wiśniewski, Konrad Pipia oraz Sebastian Dworaczek.

 

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem z wymienionej trójki jest oczywiście Andrzej Wiśniewski. Pewniak w tarnogórskiej bramce zawodnikiem Gwarka jest od lata 2016 roku. Przez ten czas licznik oficjalnych spotkań rozegranych w tarnogórskiej drużynie już dawno temu przekroczył magiczną barierę stu spotkań, jednak w sobotę Andrzej Wiśniewski wystąpił w Gwarku w meczu III-ligowym po raz 100! Jego ważne interwencje dały tarnogórzanom jeden punkt, ale przede wszystkim pokazały, że napastnicy rywali będą mieli spore problemy na znalezienie skutecznego sposoby na pokonanie w następnych meczach naszego golkipera. Gratulujemy!

IMG_6791

 

Ważnym ogniwem w drużynie Gwarka jest także 21-letni Konrad Pipia. Zawodnik, który od dwóch lat przebywa w naszym Klubie po ostatniej rozegranej kolejce ligowej również miał okazję do świętowania. W koszulce Gwarka podczas meczu z Lechią na III-ligowym poziomie wystąpił bowiem po raz 50! Młody defensor, dla którego również i ofensywne wejścia pod bramkę rywala nie stanowią problemu w sezonie 2020/2021 już podwoił swoją zdobycz bramkową z ostatnich dwóch rund. Kondziu, czekamy na więcej, a tymczasem gratulujemy jubileuszu!

IMG_7600

 

Swoje małe powody do świętowania w sobotę miał również Sebastian Dworaczek. Młody zawodnik, przed którym jeszcze z pewnością wiele spotkań ligowych w barwach naszej drużyny, od soboty również może poszczycić się wejściem do ważnego grona zawodników Gwarka, którzy przynajmniej 25 razy reprezentowali nasz Klub na poziomie makroregionalnym. Sebastian coraz śmielej wchodzi w seniorską piłkę i już w sobotę rozpocznie pewnie kolejne odliczanie do następnej bariery, jaką jest 50 spotkań ligowych w barwach naszej drużyny. Gratulacje!

IMG_7800

 

Wszystkim wymienionym zawodnikom raz jeszcze gratulujemy osiągniętych jubileuszów występów w Gwarku i życzymy kolejnych!

 

Dodaj komentarz