Nasz klub dokonał kolejnego zimowego transferu. Tym razem mowa o 22-letnim Kacprze Czajkowskim, który wzmocni Gwarek Tarnowskie Góry w drugiej części sezonu 2020/2021. Nowy nabytek tarnogórskiego klubu mimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie na szczeblu centralnym.

 

Urodzony we Wrocławiu wychowanek Championa, a następnie Bielawianki Bielawa latem 2014 roku trafił do drużyn młodzieżowych Ruchu Chorzów, a już rok później zadebiutował w drugiej drużynie Ruchu na szczeblu III ligi. W pierwszej części sezonu 2017/2018 po spadku chorzowian z Ekstraklasy, stanowił o sile Niebieskich w rozgrywkach I ligi, natomiast ligową wiosnę spędził w innym klubie szczebla centralnego – GKS-ie 1962 Jastrzębie. W barwach klubu z południa województwa Śląskiego zdobył mistrzostwo II ligi, wywalczając tym samym swój powrót na zaplecze Ekstraklasy. Rok później nowy obrońca naszego klubu przeniósł się do Stalowej Woli, gdzie w barwach tamtejszej Stali zanotował dwanaście występów na II-ligowym szczeblu. Poprzedni sezon Kacper spędził natomiast w ligowym rywalu Gwarka, Foto-Higienie Gać, gdzie był podstawowym zawodnikiem drużyny, występując we wszystkich (oprócz meczu, w którym musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek) spotkaniach ligowych klubu z województwa Dolnośląskiego w rundzie jesiennej przedwcześnie zakończonego z powodu pandemii sezonu 2019/2020.

 

Obecny sezon Kacper rozpoczął w drużynie Polonii Bytom, w której zaliczył sześć oficjalnych występów (m.in. dwukrotnie spotykając się z Gwarkiem) i to właśnie z Polonii młody obrońca został do naszego klubu wypożyczony do końca sezonu, z możliwością przedłużenia obowiązującej umowy.

Kacper, witamy w Gwarku!

 

kacper_czajkowski_sparing_grodziec

Kacper Czajkowski zadebiutował już w barwach swojej nowej drużyny podczas wczorajszego meczu kontrolnego Gwarka z RKS-em Grodziec. Rosły stoper przebywał na boisku przez całą drugą połowę i wraz z kolegami z bloku defensywnego Gwarka nie pozwolili rywalowi na zdobycie choćby jednej bramki. Oby tak dalej!

 

1 komentarz

  • izydor 25 / 01 / 2021 Reply

    Bardzo dobrze

Dodaj komentarz