Z tygodniowym opóźnieniem rozpoczęli serię zimowych meczów kontrolnych zawodnicy Gwarka Tarnowskie Góry. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko pokonali w swoim pierwszym w 2021 roku sparingu drużynę RKS Grodziec 4:1 (2:1). Bramki w rozegranym w Ożarowicach spotkaniu kontrolnym zdobyli dla naszej drużyny Sebastian Siwek, Patryk Joachim, Marek Ptak oraz Daniel Barbus.

O tydzień później niż pierwotnie planowano rozpoczęli swoją serię meczów kontrolnych tarnogórzanie. Pierwszym zimowym sparingowym partnerem Gwarka miała być Przemsza Siewierz, jednak z uwagi na obowiązujące obostrzenia nie udało się w zeszłym tygodniu zorganizować meczu kontrolnego. Dziś już jednak nic nie stanęło na przeszkodzie, aby nie można było rozegrać test meczu z RKS-em Grodziec. IV-ligowcy z dzielnicy Będzina bardzo odważnie rozpoczęli sobotnie spotkanie i po stałym fragmenie gry objęli prowadzenie po bramce zawodnika testowanego. Prowadzenie siedemnastej drużyny Haiz IV Ligi Śląskiej trwało zaledwie cztery minuty, gdyż do remisu doprowadził Sebastian Siwek, zdobywając tym samym pierwszego w nowym roku gola dla tarnogórzan. III-ligowcy z każdą kolejną minutą zyskiwali coraz większą przewagę na boisku, co udało się udokumentować bramką na 2:1, którą zdobył dla Gwarka Patryk Joachim. W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie, a stroną dominującą byli w dalszym ciągu zawodnicy Gwarka. Trecią bramkę w meczu zdobył dla naszej drużyny Marek Ptak, a wynik ustalił w ostatnich minutach spotkania Daniel Barbus. Obydwoje zawodnicy pojawili się na placu gry w drugiej odsłonie meczu.

Gwarek zatem od zwycięstwa rozpoczął zimowe zmagania kontrolne w 2021 roku. Następnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie inna IV-ligowy zespół – Śląsk Świętochłowice. Mecz ten odbędzie się już w najbliższą środę. Więcej informacji na temat środowej potyczki przekażemy niebawem.

23.01.2021 r, sparing, stadion LKS Piast Ożarowice, ul. Sportowa 1, 42-625 Ożarowice

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – RKS GRODZIEC BĘDZIN 4:1 (2:1)

0:1 – RKS Grodziec 15 min.

1:1 – Sebastian Siwek 19 min.

2:1 – Patryk Joachim 22 min.

3:1 – Marek Ptak 53 min.

4:1 – Daniel Barbus 83 min.

sędzia: Maciej Jankowski (KS Bytom)

GWAREK: Wiśniewski – K. Joachim, Dzido, Zawodnik testowany I, Obuchowski – Kuliński, Siwek, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III, Zawodnik testowany IV – P. Joachim. Grali także: Rosół, Dyląg, Timochina, Barbus, Skrzyniarz, Dworaczek, Ptak, Jarka oraz czwórka zawodników testowanych. Trener: Krzysztof GÓRECKO.

RKS GRODZIEC: Lewandowski – Szabla (46′ Sych), Lorencki (46′ Todorski), Pawlik, Otwinowski, Głowacki, Gurawski (46′ Podstawa), Sych (46′ Flak), Skrzypek (65′ Kachniarz), Baran (46′ Zalewski), Wanatowicz (46′ Kułaga). Trener: Piotr TOMSIA.