28 października na obiekcie Gwarka Tarnowskie Góry miała miejsce „Sportowa sobota w Tarnowskich Górach – Żywe Srebro”, czyli organizowane przez nasz Klub oraz Urząd Miasta w Tarnowskich Górach przy współpracy z Polskim Radiem Katowice wydarzenie mające na celu popularyzację sportu w naszym mieście. Mimo, iż impreza miała charakter jednodniowy, to ostatecznie zakończyła się późnym wieczorem w minioną sobotę. Dlaczego tak się stało? Otóż tego dnia poznaliśmy ostatnią niewiadomą.

 

Jednym z punktów dnia była zbiórka pieniędzy na Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie Boże” z Mikołowa – Borowej Wsi. Z tego również powodu organizatorzy zmienili charakterystykę dnia meczowego, gdyż finalnym punktem dnia był mecz mistrzowski Gwarka z Klubem Sportowym Polkowice. Między innymi wstęp na mecz Gwarka był w tym dniu darmowy, a zamiast kupna biletu można było przy wejściu na stadion, a także na trybunach w trakcie trwania meczu wspomóc zbiórkę pieniędzy dowolną sumą.

 

Oprócz tego można było wylicytować przez cały tydzień oryginalną koszulkę meczową reprezentanta Polski w piłce nożnej Łukasza Piszczka, wraz z jego autografem. Trwająca przez siedem dni aukcja oficjalnie zakończyła się wczoraj wieczorem. Koszulka wraz z autografem gwiazdora Borussii Dortmund trafiła do rąk anonimowego kibica za kwotę 980 zł. Dzięki temu już teraz możemy zakomunikować, iż łącznie udało się na rzecz Ośrodkowa uzbierać łączną kwotę 2506,38 zł! Ogromne podziękowania należą się każdemu, który choć w minimalny sposób zdecydował pomóc w tym szczytnym celu.

Więcej o licytacji pisaliśmy: TUTAJ.

DSC_1853

Mimo niekorzystnej w tym dniu pogody, która jednak nie miała większego wpływu na ten cel, Zarząd Towarzystwa Sportowego „Gwarek”, a także pracownicy wraz z organizatorami wydarzenia chcieliby serdecznie podziękować podopiecznym Ośrodka, a także ich opiekunom oraz wolontariuszom za odwiedziny i pełne słonecznego uśmiechu podziękowania w ten deszczowy i zimny dzień. Cieszymy się niezmiernie, iż głośny doping naszych gości był słyszany z każdego zakątka stadionu przy ul. Wojska Polskiego.

 

Dziękujemy także kibicom, którzy mimo niekorzystnych warunków pogodowych zdecydowali się przyjść na mecz i wspomóc naszą akcję. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Dziękujemy, że Gwarek posiada tak szlachetnych kibiców.

Dodaj komentarz